Coinbase wstrzymuje prace nad filmami o BAYC

Coinbase planował trylogię o BAYC
2 585

Plany stworzenia krótkometrażowej trylogii filmowej Coinbase zostały wstrzymane

Bored Ape Yacht Club to zdecydowanie najpopularniejsza kolekcja NFT i faworyt do odkrycia poprzedniej hossy, która była na dodatek szczególnie nastawiona na boom związany z niewymienialnymi tokenami. Właśnie u szczytu szumu o BAYC, giełda Coinbase ogłosiła trylogię filmów krótkometrażowych inspirowanych projektem NFT. Dziś jednak wiemy już, że firma wstrzymała na razie prace nad produkcją. Tak wypowiadał się w tej sprawie rzecznik amerykańskiej platformy, dla serwisu Decrypt:

„Nieustannie rozwijamy naszą strategię dotyczącą treści i zdecydowaliśmy się wstrzymać produkcję pozostałych dwóch filmów, podczas gdy określamy najlepszą ścieżkę dla kreacji” – powiedział rzecznik Coinbase dla Decrypt. „Będziemy nadal koncentrować się na bardziej bezpośrednich przedsięwzięciach twórczych”

źródło: Decrypt

Zobacz w wolnej chwili: Sui – kompletny poradnik pod Airdrop

Przyczyny wstrzymania produkcji pozostają nieznane

Wypowiedź rzecznika Coinbase możemy raczej uznać za dość powściągliwą. Mało powiedzieć, że nie dowiedzieliśmy się w zasadzie jakie motywacje stały za decydentami, że zdecydowali się oni podjąć taką właśnie decyzję. Dziwi szczególnie fakt, że trylogia przedstawiająca znudzone małpy, miała poparcie samego Yuga Labs, czyli twórców wspomnianego projektu. Pozytywnie do sprawy odnosili się zapewne również posiadacze niewymiennych tokenów, gdyż każdy z nich miał otrzymać 10 tysięcy dolarów za udzielenie praw licencyjnych na potrzeby filmu. Pierwsza część trylogii została opublikowana w lipcu tego roku, na popularnych social mediach, i jest ona nadal dostępna.

źródło: YouTube

Film nr. 1 nie przypadł społeczności do gustu

Pierwsza część trylogii Coinbase została szeroko skrytykowana przez społeczność niewymiennych tokenów, a media społecznościowe rozpaliły dyskusje na temat zagmatwanej historii ukazanej w produkcji, długich napisów końcowych i braku znaczących elementów samego Bored Ape Yacht Club. Moment publikacji został także uznany przez wielu za niefortunny bądź nawet niewłaściwy, gdyż stało się to po tym jak giełda zwolniła w czerwcu blisko 1100 pracowników. Jeden z twórców NFT, Hawkward tak skomentował sprawę na Twitterze

Wyobraź sobie, że zostałeś zwolniony przez Coinbase, bo nie było ich stać na zapłacenie ci, a potem wyszli z tym

źródło: Twitter

Rynek NFT zmienił się na przestrzeni ostatnich miesięcy

Możemy tylko spekulować, ale zapewne jednym z powodów wycofania się Coinbase z omawianego projektu jest po prostu znaczący spadek zainteresowania niewymiennymi tokenami przez szeroko rozumianą „ulicę”. Nie ma co się oszukiwać, hossa już dawno przeminęła, a to właśnie jej w dużej mierze projekty takie jak BAYC zawdzięczają bajeczne wyniki. Ceny znudzonych małp spadły ostatnio poniżej 60 tysięcy dolarów za token, gdzie szczyt wynosił jeszcze w kwietniu blisko 430 tysięcy USD. Nie ma co się zresztą oszukiwać, że sytuacja w innych gałęziach branży jest kolorowa. Nie tak dawno temu informowałem przecież, że wycena giełdy Coinbase jeszcze nigdy nie była na tak niskim poziomie.

Komentarze