Coinbase stworzył własny system płatności

536

Coinbase uruchomił właśnie narzędzie umożliwiające dokonywanie płatności kryptowalutami. Konkurent systemu przetwarzania płatności BitPay obsługuje aktualnie cztery popularne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut Coinbase z główną siedzibą w San Francisco stworzyła nową usługę. Coinbase Commerce ma ułatwić przyswojenie płatności przy pomocy różnych kryptowalut za dobra i usługi w serwisach internetowych. Serwis będzie odpowiedzialny za obsługę płatności poprzez monitorowanie, walidację oraz potwierdzanie transakcji dokonywanych przez klientów przy pomocy różnych kryptowalut.

Serwis jest już po testach. Od 14 lutego Coinbase Commerce jest dostępny dla każdego sprzedawcy internetowego. Może on być wykorzystany do dokonywania płatności przy użyciu walut takich jak bitcoin, bitcoin cash, ethereum czy litecoin. Usługa umożliwia przesyłanie wspomnianych kryptowalut bezpośrednio na portfel użytkownika. W przeciwieństwie do istniejących dotychczas rozwiązań, tutaj nie mamy do czynienia z usługą hostingu. Oznacza to kontrolę sprzedawców nad płatnościami i ich portfelem.

Jak podają twórcy Coinbase Commerce, narzędzie może być użyte bezpośrednio w procesie zakupu. Możliwe jest również dodanie go jako opcji płatności w platformach typy e-commerce. Adres email oraz numer telefonu są jedynymi wymaganymi informacjami, których potrzebuje sprzedawca, aby zarejestrować się i zacząć korzystać z akceptowania płatności w kryptowalutach.

Narzędzie zostało zintegrowane z jedną z najpopularniejszych platform e-commerce Shopify z siedzibą w Kanadzie. Jak podaje Bitcoin News, platforma ta może się pochwalić ponad 500 tysiącami użytkowników z całkowitym obrotem przekraczającym 45 miliardów dolarów. Platforma ta stale integruje się z podobnymi narzędziami jak Coinbase Commerce. Stara się ona umożliwić oraz ułatwić sprzedawcom oferowanie usług płatności z wykorzystaniem kryptowalut.

Bez wątpienia można stwierdzić, że usługa stworzona przez Coinbase ma szansę stać się poważną konkurencją dla największego procesora płatności przy pomocy bitcoina na świecie, którym aktualnie jest BitPay. Dostawca usług płatności internetowych z siedzibą w Atlancie w stanie Georgia dominuje póki co w sektorze płatności internetowych. Jednak obsługa czterech różnych kryptowalut oraz integracja z platformą Shopify mogą pozwolić serwisowi stworzonemu przez Coinbase szybko stać się poważnym zagrożeniem dla serwisu BitPay.

Komentarze