Coinbase otworzyło handel dla kryptowaluty 0x (ZRX)

źródło: pixabay.com
863

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wprowadza kolejny token na swoją platformę „Coinbase Customer”. Zaledwie 6 dni temu dla klientów Coinbase Pro została dodana opcja handlu kryptowalutą 0x (ZRX), a zespół Coinbse ogłosił, że ZRX będzie dostępne również dla zwykłych klientów platformy oraz w aplikacji mobilnej. Do tej pory, Coinbase oferowało rynki Bitcoina, Bitcoin Cash, Litecoina, Ethereum i Ethereum Classic. 

Informacja o dodaniu nowego tokenu na giełdę spowodowało znaczne wzrosty ceny kryptowaluty 0x. Zaledwie w godzinę po wypuszczeniu informacji przez Coinbase, cena tokenu wzrosła o 17%. ZRX to protokół, który ułatwia i zapewnia niskie tarcie podczas wymiany peer-to-peer tokenów ERC20 na blockchainie Ethereum. Protokół ma służyć jako otwarty standard i wspólny element, zapewniający interoperacyjność zdecentralizowanych aplikacji (dApps), które zawierają funkcje wymiany.

„Od dzisiaj Coinbase obsługuje ZRX na Coinbase.com oraz w aplikacjach na Androida i iOS. Klienci Coinbase mogą teraz kupować, sprzedawać, wysyłać, odbierać lub przechowywać ZRX wraz z Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic i Litecoin” – napisali na swoim blogu

Kryptowalut
źródło: pixabay.com

Kryptowaluty na platformie Coinbase

Coinbase znany jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina i Bitcoin Cash. Do tej pory, giełda oferowała BitcoinaBitcoin CashLitecoina oraz Ethereum, głównie z powodów problemów regulacyjnych oraz nacisku ze strony SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Przyczyną chęci wprowadzenia dodatkowych tokenów jest wzrastająca rywalizacja w środowisku giełd kryptowalut na świecie. Coinbase świadczył usługi umożliwiające handel kryptowalutami z użyciem walut FIAT, co stawiało giełdę na wysokiej pozycji, zarówno pod względem zaufania, jak i szybkości i przejrzystości płatności. Zwiększona konkurencja ze strony innych giełd położyła nacisk na Coinbase. Kiedyś, gdy ktoś szukał sposobu na kupno Bitcoina i Ethereum z użyciem walut FIAT, udawał się na giełdę Coinbase, albo Gemini. Z biegiem czasu, inne giełdy, takie jak OkCoin czy Bittrex zaczęły oferować swoim użytkownikom możliwość kupowania Bitcoina za FIAT, z niższym podatkiem transakcyjnym.

„Jedną z najczęstszych próśb, które słyszymy od klientów, jest możliwość wymiany większej ilości aktywów na Coinbase. W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy nowy proces wyceny aktywów, zaprojektowany częściowo w celu przyspieszenia ich akceptacji. Inwestujemy również w nowe narzędzia, które pomagają ludziom zrozumieć i zbadać kryptowaluty” – piszą na blogu

Co sądzicie o Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze