Coinbase Earn | Uczysz się o krypto – zarabiasz krypto

Jak przekonać ludzi do wypróbowania kryptowaluty, gdy ceny na rynku lecą w dół? Zawsze można spróbować je rozdawać w zamian za chęć użytkowników do pozyskania wiedzy na temat blockchain, kryptowalut i tokenizacji. Czyste win-win.

Kilka ZRX za garść wiedzy to dobry pomysł

Coinbase Earn to usługa, która umożliwia zarobienie niewielkiej ilości tokenów ZRX w zamian za obejrzenie edukacyjnych filmików o tokenizacji i rozwiązywanie edu-quizów. W ramach ogłoszonej we środę inicjatywy, uruchomiono specjalny serwis, w którym można zapoznać się z założeniami projektu i rozpocząć zarabiania ZRX. Na chwile obecną dostępne są trzy krótkie filmiki wyjaśniające fenomen tokenizacji, zasady działania protokołu 0x oraz możliwości zastosowania obecnie i w przyszłości.

W Coinbase wiedzą, że nikt nie wzbogaci się na oglądaniu video (zapłata za wykonanie taasków odnośnie 0x na Coinbase Earn wynosi aktualnie ok. 3 dolarów). Wiadomo natomiast z całą pewnością, że Coinbase planuje wprowadzić podobne rozwiązania z wykorzystaniem innych kryptowalut.

Zarabianie to nowa opcja zdobycia tokenów i kryptowalut

„Tradycyjnie, dwa sposoby, w jakie ludzie pozyskują kryptowaluty, to wydobywanie lub kupowanie. Mining zazwyczaj oznacza wysokie koszty konfiguracji i konieczność posiadania wiedzy technicznej, natomiast zakup kryptowaluty wymaga dysponowania wolnymi środkami przeznaczonymi na zakup kryptowaluty, co w jakimś stopniu ogranicza dostęp. Zarabianie kryptowaluty to trzecia opcja „

– wyjaśnia Coinbase w poście na blogu.

Choć aktualnie Coinbase Earn ma działać wyłącznie w modelu invite-only (zapisujemy się na waitlist i czekamy na zaproszenie), od momentu premiery spotkało się z ogromnym zainteresowwaniem.

W przypadku ZRX, twórcy  przeznaczyli podobno 1,6 miliona tokenów do rozdania za pośrednictwem Coinbase. Ich wartość wynosi około 500 000 $, biorąc pod uwagę obecną cenę oscylującą w granicach 34 centów/ sztukę. Tokeny ZRX mogą być używane w projekcie blockchain znanym jako 0x, który oferuje zdecentralizowaną wymianę handlu szeroką gamą tokenów. Więcej na temat 0x możecie przeczytać tutaj.

Kampania edukacyjna Coinbase Earn będzie się rozwijać

Wszystko wskazuje na to, że projekt Coinbase Earn będzie się rozwijał w bardzo dynamicznym tempie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcam do obejrzenia filmiku.

Zapraszam do komentowania 🙂

Komentarze