Coinbase będzie wspierał tokeny ERC20

źródło: pixabay.com
592

Liga światowa

Jedna z najpopularniejszych platform do zakupy kryptowalut – Coinbase, ogłosiła, że zacznie wspierać tokeny w formacie ERC20. Na platformie możemy kupić Bitcoina, Bitcoin Cash, Litecoin oraz Ethereum. Zakupu można dokonać w sposób błyskawiczny poprzez podpięcie swojej karty bądź przelać środki przy pomocy tradycyjnego przelewu bankowego. Pomimo tego, że w przeszłości, gdy Coinbase ogłaszał wspieranie wybranej kryptowaluty, jej cena zazwyczaj rosła, to w tym przypadku rynek zareagował bardzo spokojnie lub wręcz pozostał pasywny na tę informację. Ostatnie 2 dni na rynku to spadek wyceny większości największych kryptowalut. Można zakładać, że jest to spowodowane spadkiem ceny Bitcoina, który ma znaczny wpływ na resztę rynku.

Czym są tokeny ERC20?

Tokeny w formacie ERC20 to tokeny stworzone na podstawie blockchainu Ethereum. Druga najpopularniejsza kryptowaluta, oferuje możliwość stworzenia własnego cyfrowego aktywa lub smart kontraktu. Podczas kreacji, twórca może ustalić maksymalną podaż, ilość miejsc po przecinku do których dzieli się nowy token oraz jego nazwę i skrót. Dzięki tej usłudze, każdy z nas może stworzyć i przeprowadzić swoje ICO. Wiele tokenów z wysokich pozycji CoinMarketCap jest stworzonych właśnie na podstawie Ethereum w formacie ERC20.

Tokeny ERC20

Jak możemy zobaczyć projekty takie jak EOS, Tron, VeChain, Binance Coin, ICON czy OmiseGO są stworzone właśnie w standardzie ERC20, na blockchainie Ethereum.

Co nowego?

Główną zmianą na platformie Coinbase będzie dodanie tokenów ERC 20 do Coinbase Custody. Jest to usługa, która pozwala na bezpieczne przechowywanie dużych ilości aktywów cyfrowych. Dzięki dodaniu tokenów do usługi Custody, więcej inwestorów będzie mogło bezpieczniej przechowywać swoje środki co może wpłynąć na wzrost popytu na nie.

Dodatkowo tokeny ERC 20 zostaną dodane do usługi Coinbase Asset Managmenet, która zajmuje się inwestowaniem pieniędzy od użytkowników w portfolio złożonym z kryptowalut.

Na dzień dzisiejszy nie jest jasne czy giełda GDAX (spółka córka Coinbase), doda tokeny ERC20 do swojej oferty wymiany. Warto również dodać, że Coinbase nie podał dokładnej daty wprowadzenia tokenów zbudowanych na Ethereum do swojej oferty. Platforma szacuje jednak, że stanie się to jeszcze do końca roku.

 

Maciej Kmita

Komentarze