Co robią wieloryby na Bitcoinie ?

13 347

Co robią wieloryby na Bitcoinie i czy warto śledzić ich ruchy

Istnieją cztery podstawowe sposoby śledzenia aktywności wielorybów, które obejmują monitorowanie znanych adresów wielorybów, ksiąg zamówień, nagłych zmian kapitalizacji rynkowej i transakcji na giełdach kryptowalut.

Wieloryby są często odpowiedzialne za nagłe wahania cen na rynkach kryptowalut i tradycyjnych.

Biorąc pod uwagę ich zdolność do manipulowania cenami rynkowymi, dla ogólnych inwestorów Bitcoina (BTC) najważniejsze staje się zrozumienie niuansów, które czynią z jednego wieloryba i ich ogólnego wpływu na handel.

Adresy portfeli zawierające duże ilości BTC są identyfikowane jako wieloryby Bitcoina. Dumping lub przenoszenie dużych ilości BTC z jednego portfela do drugiego negatywnie wpływa na ceny, powodując straty dla mniejszych traderów. W rezultacie śledzenie wielorybów Bitcoina w czasie rzeczywistym umożliwia drobnym inwestorom dokonywanie zyskownych transakcji na zmiennym rynku.

Pomimo globalnego i zdecentralizowanego charakteru Bitcoina, śledzenie i monitorowanie wielorybów sprowadza się po prostu do uzyskania dostępu do łatwo dostępnych danych handlowych z giełd i usług kryptograficznych. Istnieją cztery podstawowe sposoby śledzenia aktywności wielorybów, które obejmują monitorowanie znanych adresów wielorybów, ksiąg zamówień, nagłych zmian kapitalizacji rynkowej i transakcji na giełdach kryptowalut.

Monitorowanie znanych wielorybów zapewnia przewagę mniejszym inwestorom, ponieważ prawdopodobieństwo natknięcia się na handel pomiędzy wielorybami znacznie wzrasta. Co więcej, śledzenie zmian na rynku za pomocą ksiąg zamówień i transakcji na giełdach kryptowalut wskazuje na nadchodzące wielorybie transakcje, które można wykorzystać do osiągnięcia zysków podczas zmienności na rynku.

Społeczność kryptograficzna korzysta również z bezpłatnych usług, które informują inwestorów o udanych transakcjach na kontach wielorybów, często zawierają informacje o portfelach nadawcy i odbiorcy oraz ich kwocie. Jedną z najpopularniejszych usług automatycznego śledzenia transakcji wielorybów jest:

@whale_alert na Twitterze

W ostatniej aktualizacji rynku, Cointelegraph ujawnił, że dane on-chain sugerowały, że najwięksi hodlerzy Bitcoin niechętnie działają po obecnych cenach. Analityk BlockTrends, Caue Oliveira, poparł powyższe odkrycie, podkreślając „hibernację” trwającą w portfelu wielorybów.

I dodał:

„Ruchy instytucjonalne lub powszechnie nazywane „aktywnością wielorybów” można śledzić na podstawie wolumenu transakcji przenoszonych w krótkim okresie czasu, zarówno denominowanych w BTC, jak i USD”.

Co więcej, wiele altcoinów nadal naśladuje niedźwiedzie trendy Bitcoina, ponieważ wieloryby czekają na bardziej sprzyjające nastroje na rynku kryptowalut.

Wieloryby „czekają na odpowiednią chwilę, by się obudzić”

Dane z sieci sugerują, że najwięksi hodlerzy Bitcoina nie są w nastroju do działania po obecnych cenach.

W wątku na Twitterze z 14 lipca, analityk BlockTrends, Caue Oliveira, podkreślił coś, co określił jako „hibernację” trwającą wśród portfeli wielorybów.

„Wieloryby pozostają w stanie hibernacji, czekając na odpowiedni moment, aby się obudzić” – zauważył.
„Ruchy instytucjonalne lub powszechnie nazywane „aktywnością wielorybów” można śledzić na podstawie wolumenu transakcji przenoszonych w krótkim okresie czasu, zarówno denominowanych w BTC, jak i USD”.

Towarzyszący wykres pokazuje wyraźny brak dużych transakcji w sieci w ostatnich miesiącach, a jedynie wybicie Terra LUNA spowodowało tymczasowe załamanie trendu.

„Mamy tutaj jasny obraz niskiej aktywności instytucjonalnej, prawie nieistniejącej po maju, która została na krótko obudzona podczas katastrofy LUNA, ale która powróciła do stanu hibernacji” – dodał Oliveira.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze