Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #40

1 029

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Ripple tworzy grupę lobbingową płacącą w USD i XRP

Ripple przewodzi kilku organizacjom uruchamiając grupę lobbingową w Waszyngtonie poinformował Business Standard w piątek. Nazywana Zabezpieczona Amerykańska Koalicja Wartości Internetowych (SAIV), grupa obejmuje, oprócz Ripple, Fundację RippleWorks; Coil, firmę opracowująca rozwiązanie do płatności cyfrowych; Hard Yaka, firmę inwestycyjną zajmującą się zasobami cyfrowymi; i PolySign, firmę, która chce wprowadzić usługę crypto-custody. Większość członków grupy ma powiązana z Ripple; na przykład Coil została założona przez byłego dyrektora ds. technicznych w firmie Ripple Stefan Thomas, a Hard Yaka pracuje nad kartą prepaidową, pozwalającą użytkownikom wydawać salda Ripple w czasie rzeczywistym.

Grupa ma nadzieję, że wpłynie na regulację kryptografii w środowisku, gdzie „politycy w Kongresie i agencjach rządowych badają tę nową technologię i zmagają się z reżimem regulacyjnym, który musi zostać zaktualizowany, aby sprostać potrzebom globalnej transformacji finansowej”, jak mówi komunikat prasowy SAIV.

Opera bada kolejne możliwości blockchainu

Opera, dostawca popularnej przeglądarki internetowej, współpracuje z firmą doradczą blockchain i finansową Ledger Capital, aby dalej eksplorować technologię blockchain. Zgodnie z komunikatem prasowym, partnerstwo strategiczne obejmuje dwa podmioty poszukujące nowych „aplikacji i przypadków użycia” dla blockchainu, a także „możliwości rozwoju” technologii w ramach produktów Opera. Przeglądarka nie od dziś jest w przestrzeni blockchain i rozwija w szczególności portfel kryptowalutowy wbudowany w jej strukturę na Androidzie. W lipcu produkt został udostępniony publicznie w wersji beta. We wrześniu dodano funkcję, która pozwala użytkownikom wysyłać crypto collectibles, takie jak CryptoKitties, bezpośrednio z portfela.

Minister Malty: kryptowaluty to przyszłość pieniądza

Premier Malty, Joseph Muscat, wykorzystał swoje wystąpienie w ONZ, aby wypowiedzieć się na temat potencjału blockchain i kryptowalut, nazywając je „nieuniknioną” częścią cyfrowej przyszłości. W przemówieniu podczas ogólnej debaty na 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ 27 września Muscat ogłosił plan, aby utworzyć „wyspę Blockchain” i powiedział, że jego naród jest „pierwszą jurysdykcją na całym świecie”, która ureguluje tę technologię. W czerwcu parlament Malty przekazał trzy projekty ustaw dotyczących kryptowalut, technologii blockchain i technologii rozproszonej (DLT). Od tego czasu wiele firm koncentrujących się na kryptowalutach, w tym giełda Binance, zdecydowała się na założenie podmiotów gospodarczych na wyspie. Niektóre z nich rozpoczęły również współpracę z giełdą maltańską.

Twórca Siacoin ogłasza fork kryptowaluty przeciwko koparkom ASIC

Po prawie rocznej debacie, blockchain Siacoin zwraca się przeciwko wielkim firmom wydobywczym. David Vorick, założyciel i dyrektor generalny Nebulous – firmy stojącej za 233 USD milionowym projektem rozproszonego protokołu pamięci masowej – powiedział CoinDeskowi, że Siacoin wkrótce przejdzie do wprowadzenia zmiany oprogramowania. Ma ono na celu zablokowanie niektórych rodzajów wyspecjalizowanego sprzętu górniczego, umożliwiając firmie Nebulous pozostać jedynym twórcą koparek. Firma niedawno wypuściła dedykowane pod mining Siacoin, koparki Obelisk. Kroki podjęte przez Nebulous są odpowiedzią na plany Innosilicon i Bitmain, które chciały wprowadzić na rynek własny sprzęt do kopania tej kryptowaluty.

Bill Clinton obawia się zbyt wielu regulacji dla kryptowalut

Były prezydent USA – Bill Clinton, stanął na scenie podczas poniedziałkowej konferencji branżowej poświęconej kryptowalutom, aby zaoferować słowa ostrzegające prawodawców, którzy chcą uregulować to, co scharakteryzował jako obiecujący postęp technologiczny. Na scenie podczas konferencji Ripple’s Swell w San Francisco, do Clintona dołączył także Gene Sperling, były doradca Białego Domu, zasiadający w zarządzie Ripple. Clinton – który był prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001 – był głównym mówcą podczas imprezy, w której w zeszłym roku na scenie pojawił się były prezes Rezerwy Federalnej Ben Bernanke. Firma stojąca za rozwojem Ripple w ostatnich miesiącach z entuzjazmem wkracza do kręgów establishmentu. Zaledwie kilka dni temu ogłoszono, że Ripple i jego współpracownicy stworzyli Internetową Koalicję Wartości Zabezpieczenia Ameryki (SAIV), grupę poparcia, która częściowo zapłaci swoim lobbystom w XRP.

Francuski urzędnik sprzedaje poufne informacje Francji w zamian za BTC

Francuski agent bezpieczeństwa został aresztowany w zeszłym tygodniu pod zarzutem sprzedaży tajemnic państwowych w dark webie i zaakceptowania w zamian Bitcoinów. Anonimowy agent Direction Générale de la Sécurité Intérieure (DGSI) został oskarżony w ubiegłą środę i aresztowany dwa dni później po rzekomym rozdawaniu informacji gospodarczych i potencjalnie fałszowaniu dokumentów administracyjnych, jak twierdzi Le Parisien. Według raportu agent pracował z członkami zorganizowanej grupy przestępczej, a także ze specjalistami w dziedzinie ekonomii. Jednak nie wydaje się, że podejrzany współpracował z grupami terrorystycznymi.

Kopanie kryptowalut na potrzeby kampanii wyborczych w USA

Federalna Komisja Wyborcza USA (FEC) rozważa prośbę, która, jeśli zostanie zatwierdzona, pozwoli ludziom na udział w kampaniach politycznych, pożyczając część swojej mocy obliczeniowej na kopanie kryptowalut. Wniosek firmy OsiaNetwork LLC, opublikowany po cichu pod koniec września, jest pierwszym tego rodzaju, a jeśli się go zatwierdzi, będzie to nowy sposób wykorzystania kryptowalut do wspierania kampanii politycznych w USA. Wniosek jest obecnie przedmiotem komentarzy publicznych na jego temat. W maju 2014 r. FEC wyraziła zgodę na darowizny w Bitcoinie jako formę wkładu rzeczowego do kampanii.

Bitmain przejmuje portfel Bitcoin Cash

Gigant w branży miningu kryptowalut – Bitmain, ogłosił w poniedziałek, że nabył startup, który odpowiada za rozwój portfela dla BCH, z otwartym kodem źródłowym o nazwie Telescope. Portfel oparty na przeglądarce został uruchomiony na początku tego roku, aby umożliwić natychmiastowe transakcje w kryptowalucie. Obecnie Telescope może działać w Google Chrome lub Mozilla Firefox, choć zespół planuje rozszerzyć usługi również na inne platformy. Obsługiwany przez BitPay i moneybutton.com, portfel przechowuje klucze kryptograficzne w rozszerzeniu przeglądarki, co oznacza, że transakcje są podpisywane bezpośrednio przez przeglądarkę użytkownika. Deweloperzy twierdzą, że przechowywanie funduszy w ten sposób zapewnia użytkownikom podobne bezpieczeństwo do niezależnych portfeli.

Ripple rozszerza swoje wpływy w Japonii

MoneyTap, zorientowana na konsumenta aplikacja do transferu pieniędzy typu blockchain, zbudowana przez SBI Holdings i Ripple, została wprowadzona na rynek japoński. Ogłoszona przez Ripple w czwartek w tweecie, aplikacja przekazu jest produktem SBI Ripple Asia oraz kilku banków. Została również uruchomiona nowa strona internetowa produktu, wskazująca, że aplikacja może dokonywać przelewów bankowych w czasie rzeczywistym za pomocą produktu płatności xCurrent firmy Ripple. Dostępny dla urządzeń z systemami iOS i Android, produkt pozwala użytkownikom wysyłać fundusze do innych osób za pomocą tylko ich numerów telefonów lub kodów QR i używa dla bezpieczeństwa urządzeń biometrycznych funkcji logowania, takich jak skanowanie odcisków palców.

Obecnie usługa jest dostępna tylko między kontami trzech uczestniczących japońskich banków – SBI Sumishin Net Bank, Suruga Bank i Resona Bank. Płatności są oferowane bezpłatnie i mogą być wysyłane w postaci japońskiego jena lub innych walut.

Gracze Fortnite narażeni na działanie wirusa wykradającego adresy BTC

Firma Malwarebytes zajmująca się cyberbezpieczeństwem stwierdziła, że ​​hakerzy używają złośliwego oprogramowania atakującego adresy portfeli Bitcoina graczy Fortnite. Fortnite jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie, a raporty sugerują, że 125 milionów ludzi to jej aktywni gracze. Malwarebytes zbadał internetowy ekosystem gry i odkrył, że „oszuści” wpuszczają złośliwy kod kradzieży danych w pliki do pobrania, które podobno obiecują „darmowy” sezon szóstej wersji Fortnite na Androida. Tak zwany „darmowy V-Bucks „- waluta w grze, którą można wykorzystać do zakupu dodatkowej zawartości w grze – ukrywa również złośliwe pakiety kodu, zgodnie z dochodzeniem. Malwarebytes odkrył, że te nieuczciwe linki są promowane za pośrednictwem kanałów YouTube oszustów, które przekierowują użytkowników do plików do pobrania, które ukrywają złośliwe oprogramowanie. W przypadku jednego szkodliwego pliku dochodzenie podobno wykazało, że ponad 1200 pobrań zostało już zakończonych; Metody wykrywania Malwarebytes zidentyfikowały plik jako „Trojan.Malpack” i okazało się, że był to program kradnący dane z portfeli Bitcoina, informacje o sesji przeglądarki, pliki cookie i inne dane.

Maciej Kmita

Komentarze