Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #34

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Tube8 nagradza użytkowników w tokenach za oglądanie filmów erotycznych

Tube8, serwis wideo dla dorosłych i filia Pornhub, nawiązał współpracę z Vice Industry Token (VIT), aby płacić widzom za interakcję z jego usługami. Hard Fork poinformował, że partnerstwo ma na celu pełne tokenizowanie platformy Tube8. Usługa przesyłania strumieniowego umieszcza tokeny VIT na swojej stronie internetowej i nagradza odwiedzających za oglądanie lub interakcję z filmami dla dorosłych. Rzecznik Tube8, Robin Turner, powiedział:

Zarabianie na oglądaniu porno było zawsze marzeniem wielu ludzi. Teraz jednak, po wprowadzeniu VIT, zaznaczamy zmianę paradygmatu w sposobie, w jaki ludzie konsumują rozrywkę dla dorosłych … Podczas gdy wcześniej użytkownicy mogli się zalogować, obejrzeć kilka filmów i wyjść, VIT zachęca ich do założenia konta i interakcji z treściami na stronie, w celu generowania tokenów.

21-letni trader oskarżony o pranie brudnych pieniędzy poprzez Bitcoina

21-letni handlarz Bitcoinami z Kalifornii jest ścigany za rzekome popełnianie wielu nielegalnych przekazów pieniężnych i prania brudnych pieniędzy. Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości w Południowym Dystrykcie Kalifornii, Jacob Burrell Campos otrzymał zakaz zwolnienia za kaucją na rozprawie w piątek w związku z zarzutami. Na podstawie wniesionego przeciwko niemu pozwu sądowego 8 sierpnia, prokuratorzy stwierdzili, że od stycznia 2015 r. do kwietnia 2016 r. Burrell sprzedał Bitcoiny o wartości 750 000 USD w USA za pośrednictwem swojej giełdy.

Dokument mówi, że Burrell nie zarejestrował giełdy jako licencjonowany nadawca pieniędzy i celowo nie wdrożył środków przeciwdziałających praniu pieniędzy. W związku z tym został oskarżony o sporą liczbę nielegalnych przekazów pieniężnych oraz pranie pieniędzy.

Blockchainowy start-up zbiera 24 miliardy USD na elektryczne autobusy w Chinach

Firma Seven Stars Cloud Group z rynku Blockchain i AI osiągnęła duży sukces, zbierając 24 miliardy dolarów na sfinansowanie modernizacji autobusów do elektrycznych wersji na dużą skalę dla największego chińskiego operatora oferującego pełen zakres usług transportowych. Według informacji prasowej opublikowanej w poniedziałek, w ramach wyłącznej umowy zawartej z National Transportation Capacity Co Ltd (NTS), Seven Stars Cloud będzie emitować produkty oparte na dzierżawach o stałym dochodzie poprzez swój ekosystem blockchain. Część emisji odbędzie się w Chinach, a część będzie przeprowadzona na otwartych rynkach globalnych.

Dokładniej, dzięki chińskim i międzynarodowym kampaniom finansującym, Seven Stars Cloud – spółka giełdowa notowana na giełdzie Nasdaq – planuje zebrać szacunkowo 23.75 miliardów USD w ciągu trzyletniego okresu. Podczas gdy dla chińskiego finansowania SSC będzie koncentrować się na sprzedaży produktów o stałym dochodzie, na rynkach międzynarodowych SSC zapewni zarówno produkty o stałym dochodzie, jak i produkty do digitalizacji aktywów.

Promotor BitConnect aresztowany w Indiach

Promotor kontrowersyjnej platformy BitConnect został aresztowany 19 sierpnia w Indiach. Były szef BitConnect India Divyesh Darji został aresztowany w niedzielę na lotnisku Indira Gandhi w New Delhi, donosi India Express. Departament Dochodzenia Kryminalnego policji Gujurat ogłosił, że aresztował Darji po otrzymaniu wpisu od narodowej agencji imigracyjnej. Według P. G. Narwade, inspektora z departamentu policji, Darji był w drodze z Dubaju do miasta Ahmedabad, kiedy został aresztowany. Policjant komentuje:

Oskarżeni organizowali seminaria, wydarzenia w Indiach i innych krajach, obiecując wysokie oprocentowanie – dzienne oprocentowanie 1 procenta – na inwestycje w monety BitConnect Koszt jednej monety BitConnect w dniu 16 stycznia 2018 r., kiedy firma została zamknięta, wynosiła 362 USD.

Chiński bank emituje papiery wartościowe na blockchainie

Zheshang Bank, jeden z największych prywatnych banków komercyjnych w Chinach, ukończył emisję papierów wartych 66 milionów USD z wykorzystaniem zastrzeżonej platformy blockchain. W oparciu o dokumenty publiczne, bank złożył prospekt emisyjny w Szanghajowej Izbie Rozliczeniowej 13 sierpnia, twierdząc, że przekaże papiery wartościowe z portfelem należności od różnych korporacji. Według raportu China Securities Journal w poniedziałek bank zakończył emisję, stając się jedną z pierwszych instytucji w kraju, która przeprowadziła takie działanie na sieci blockchain.

Platforma blockchain, o nazwie Lianrong, została opracowana przez bank w celu umożliwienia zarejestrowanym firmom emisji aktywów z tytułu wierzytelności potencjalnym inwestorom i dalszego zezwalania im na rozliczanie transakcji fakturowych jako papierów wartościowych w trybie peer-to-peer.

Media kryptowalutowe zbanowane w aplikacji WeChat

Konta mediów społecznościowych poruszających tematykę kryptowalut oraz blockchain zostały zablokowane na WeChat, aplikacji komunikatora należącej do Tencent. Jak zauważyła chińska prasa, wśród najbardziej dotkniętych są Jinse, który jest wspierany przez Node Capital, oraz Deepchain, stronę obsługiwaną przez kilka funduszy tokenowych. Na oficjalnym koncie Jinse’a w aplikacji WeChat, żaden z jego poprzednich artykułów nie jest pokazywany. Zamiast tego wyświetlany jest tekst wskazujący, że konto zostało zbanowane:

Ze względu na skargi użytkowników i po przeprowadzeniu egzaminów na platformie okazało się, że konto narusza” Tymczasowe przepisy dotyczące opracowywania i zarządzania publicznymi usługami informacyjnymi w zakresie narzędzi komunikacji błyskawicznej „, a cała zawartość została zablokowana. Konto zostało zbanowane.

Coinbase przygotowuje się na instytucjonalne produkty kryptowalutowe

Największa giełda kryptowalutowa w USA właśnie ustanowiła podstawowe zasady dla swoich instytucjonalnych produktów finansowych. Trzy miesiące po wprowadzeniu przez Coinbase pakietu produktów instytucjonalnych w maju, startup ujawnił serię „fundamentalnych przekonań” o tym, jak firma będzie działać i rozwijać swoje linie biznesowe skoncentrowane na inwestorach instytucjonalnych. Zgodnie z postem z 20 sierpnia, napisanym przez Adama White’a, wiceprezesa i dyrektora generalnego Coinbase, wiodąca giełda kryptowalut ustanowiła pięć podstawowych zasad.

Obejmują one działanie rynków „uczciwych i uporządkowanych”, egzekwowanie przejrzystych reguł rynkowych, oferowanie „sprawiedliwego dostępu do wszystkich uczestników rynku”, publiczne ujawnianie praktyk giełdowych i reguł rynkowych oraz zabezpieczenie klientów „infrastrukturą i procesami o jakości instytucjonalnej”. Jak wyjaśnił White:

Ten zestaw fundamentalnych przekonań będzie działał jako nasza Gwiazda Północna, ponieważ projektujemy, rozwijamy i obsługujemy nasze produkty. Ostatecznie, zamierzamy, aby te podstawowe zasady doprowadziły nas do naszego celu, jakim jest obsługa najbardziej zaufanego miejsca przechowywania, handlu i interakcji ze światem kryptowaluty.

Kanadyjski rząd zbudował eksplorator bloków Ethereum

Narodowa Rada ds. Badań Naukowych Kanady (NRC) ogłosiła w poniedziałek, że zbudowała explorer blockchain Ethereum. Organizacja napisała w wiadomościach, że jej program Industrial Research Assistance Program (IRAP) jest teraz hostem eksploratora InterPlanetary File System (IPFS) za pośrednictwem usług dostarczanych przez Bitaccess, startup blockchain. Według IPFS, aplikacje internetowe są „niezmienne i mogą być dostępne daleko w przyszłości”, niezależnie od tego, czy oryginalny host jest w trybie online, czy nie.

Eksplorator pozwala użytkownikom przeszukiwać blockchain Ethereum dla proaktywnie opublikowanych grantów i danych:

To są wczesne dni, ale eksperymenty IRAP NRC z blockchainem mają dostarczyć konstruktywnego wglądu w potencjał tej technologii i sposobu jej wykorzystania do bardziej otwartych i przejrzystych operacji dla publicznych programów.

SEC odrzuca 9 propozycji dla ETF-u na Bitcoinie

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała odrzucenia propozycji funduszy typu ETF z ProShares, Direxion i GraniteShares. W trzech zamówieniach opublikowanych 22 sierpnia odrzucono wcześniej zgłoszone terminy wynikające z publicznego procesu zatwierdzania przez SEC. Warto zauważyć, że agencja używała dokładnie tego samego rozumowania i sformułowania we wszystkich swoich odrzuceniach. Agencja napisała w przypadku ProShares:

… Komisja nie zgadza się z proponowaną zmianą zasad, ponieważ, jak omówiono poniżej, Giełda nie wywiązała się ze swoich obowiązków wynikających z ustawy o giełdzie i zasad postępowania Komisji, aby wykazać, że jej wniosek jest zgodny z wymogami sekcji ustawy o giełdzie 6 (b) (5), w szczególności wymóg, zgodnie z którym powinny być opracowane zasady krajowej giełdy papierów wartościowych w celu zapobiegania oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom.

A w przypadku pięciu proponowanych ETF-ów Direxion:

… Komisja nie zgadza się z proponowaną zmianą zasad, ponieważ, jak omówiono poniżej, Giełda nie wywiązała się ze swoich obowiązków wynikających z ustawy o giełdzie i zasad postępowania Komisji, aby wykazać, że jej wniosek jest zgodny z wymogami sekcji ustawy o giełdzie 6 (b) (5), w szczególności wymóg, zgodnie z którym powinny być opracowane zasady krajowej giełdy papierów wartościowych w celu zapobiegania oszukańczym i manipulacyjnym działaniom i praktykom.

Bithumb przyniósł 35 milionów USD zysków w pierwszym kwartale 2018 r.

Południowokoreańska giełda kryptowalutowa Bithumb osiągnęła zyski netto w wysokości 39,34 mld wonów (około 35 mln USD) w pierwszej połowie bieżącego roku, pomimo trudnego czerwca dla firmy. Vidente, producent sprzętu wideo, który posiada 10,55 procent Bithumb i 10 procent swojej spółki holdingowej, ujawnił dane finansowe koreańskiemu regulatorowi w czwartek, według lokalnej agencji informacyjnej Yonhap.

Przed odliczeniami, stan złożony dokumentów, Bithumb zebrał w sumie 270 milionów dolarów przychodu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2018 roku, z 194 milionów zysku operacyjnego. Podczas gdy dane za ten sam okres w ubiegłym roku nie są dostępne, Yonhap powiedział, że Bithumb zarobił 380 milionów dolarów zysku netto w samym 2017 roku, co stanowi ponad 10 razy więcej niż półroczne zyski.

Maciej Kmita

Komentarze