Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #27

1 377

Co nowego? – jest to cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Fernando Alonso używa platformy KodakCoin

Dwukrotny mistrz wyścigowy Formuły 1, Fernando Alonso, wykorzystuje platformę Kodaka opartą o blockchain, aby chronić swoje prawa do wizerunku. WENN Digital Inc., partner firmy Kodak w tworzeniu KODAKCoin, nowego systemu blockchain do przechowywania i zarządzania prawami autorskimi do wizerunku, ogłosił 28 czerwca, że ​​podpisał umowę z Alonso, aby chronić zarówno profesjonalne, jak i osobiste obrazy i filmy. Zgodnie z komunikatem prasowym, umowa ta uczyni z KODAKOne „wyłącznym narzędziem do rejestracji obrazu, ochrony i monitorowania licencji” dla obrazów i filmów Alonso. System pozwoli fanom uzyskać dostęp do platformy, która zezwala na przesyłanie, rejestrowanie i ochronę ich zdjęć i filmów z Fernando Alonso. Za udostępnione treści użytkownicy będą nagradzani. Kierowca wyścigowy skomentował te działania:

Żyjemy w świecie napędzanym dystrybucją treści w różnych kanałach, szczególnie podczas tak dużych imprez, jak F1 i WEC. Jestem bardzo podekscytowany faktem, że mogę nagradzać moich fanów i profesjonalnych fotografów za ich kreatywność, a także treści, które produkują, mogą być chronione przez jedną platformę.

Giełda BTCC wraca na rynek z planami na własny token

BTCC, jedna z najdłużej działających giełd w Chinach, ogłosiła, że ​​ponownie rozpoczyna działalność w zakresie handlu kryptowalutami z planem emisji własnego tokenu. Firma poinformowała w poniedziałek, że jej odświeżona platforma jest już dostępna i zawiera nowe pary handlowe, w tym Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoina, a także wiele innych par krypto-krypto. W ramach planu ożywienia działalności BTCC stwierdziło, że wprowadza system, za pomocą którego użytkownicy mogą być nagradzani punktami, rejestrując się, kończąc weryfikację tożsamości i handlując. Punkty, w zależności od firmy, można w pełni przekształcić w tokeny BTCC, które będą zbywalne na platformie.

Jednak firma nie ujawniła konkretnego harmonogramu emisji tokenu, a jedynie twierdzi, że zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych „kilku miesięcy”. Firma wskazuje również, że podaż będzie miała limit, choć w tej chwili nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie twardego limitu lub współczynnika tego, jak punkty mogą być zamienione na token.

Tajskie instytucje finansowe planują stworzyć giełdę kryptowalut

Według informacji z Bangkok Post, grupa instytucji finansowych planuje stworzyć giełdę kryptowalut. Stowarzyszenie Firm obracających Papierami Wartościowymi (ACE) – organ reprezentujący krajowe firmy zajmujące się obrotem papierami wartościowymi – oświadczyło, że prowadzi rozmowy z organami regulacyjnymi w sprawie zezwolenia firmom finansowym na oferowanie usług wymiany na zasadzie giełdy kryptowalut. Ponadto przewodniczący stowarzyszenia, Pattera Dilokrungthirapop, powiedział w artykule, że co najmniej kilka firm papierów wartościowych składa wniosek rejestracyjny w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ramach przygotowań do wprowadzenia giełdy kryptowalutowej.

Dilokrungthirapop wyjaśnił, że skoro tradycyjne firmy finansowe muszą wprowadzać nowe systemy w celu ochrony aktywów inwestorów i utrzymywać te aktywa oddzielnie od siebie, mogą lepiej połączyć się w jedną platformę, aby „zmniejszyć koszty operacyjne i współpracować nad dzieleniem się innowacyjnymi technologiami”.

Brytyjski sanepid testuje blockchain do kontroli mięsa

Amerykańska Agencja ds. Żywności (FSA), organ nadzoru bezpieczeństwa, ogłosiła w poniedziałek, że z powodzeniem pilotowała system monitorowania łańcucha dostaw oparty o blockchain. W toku prób śledzono mięso produkowane w anonimowej rzeźni bydła, zapewniając „lepszą przejrzystość” w całym łańcuchu dostaw. Zarówno ubojnia, jak i FSA śledziły przepływ danych. Szef działu informacji FSA, Sian Thomas, powiedział w oświadczeniu, że jego agencja uważa, że:

Technologia blockchain może wnieść prawdziwą wartość do części przemysłu spożywczego. Wybraliśmy rzeźnię, ponieważ jej praca wymaga wielu inspekcji. Nasze podejście polegało na opracowaniu standardów danych z branży, które sprawią, że teoria stanie się rzeczywistością. Cieszę się, że udało nam się wykazać, że blockchain rzeczywiście działa w tej części przemysłu spożywczego. Myślę, że obecnie istnieją ogromne możliwości, przemysł i rząd współpracują, aby rozwinąć i czerpać korzyści z tego systemu.

Coinbase oferuje usługi powiernicze

Instytucjonalny produkt Coinbase zaczął przyjmować depozyty, powiadomiła giełda w poniedziałek. Coinbase Custody, skierowany do instytucjonalnych funduszy hedgingowych i innych klientów, którzy mogą wpłacić co najmniej 10 milionów dolarów, zaakceptował swój pierwszy depozyt w zeszłym tygodniu. Teraz nowa usługa jest dostępna dla wszystkich klientów. Giełda posiada obecnie ponad 20 miliardów dolarów w aktywach kryptograficznych. Nowa usługa może pomóc podnieść kapitał zarządzający Coinbase o kolejne 10 miliardów dolarów.

Usługa powiernicza po raz pierwszy została ogłoszona w listopadzie 2017 r. Klienci Coinbase Custody zapłacili 100 000 USD jako opłatę konfiguracyjną i opłatę miesięczną w wysokości 10 punktów bazowych od posiadanych aktywów.

Crypto Valley ogłasza sukces w związku z głosowaniem na blockchainie

Zug, miasto w Szwajcarii znane jako „Crypto Valley”, pomyślnie ukończyło swój pierwszy test lokalnego systemu głosowania opartego na blockchainie. Jak informował CoinDesk w dniu 11 czerwca, szwajcarskie miasto uruchomiło platformę pilotażową e-głosowania zbudowaną na blockchainie w ramach wysiłków miasta zmierzających do pełnej adaptacji technologii. Proces głosowania odbył się w okresie od 25 czerwca do 1 lipca, a także zapisał w systemie dane zarówno wyborcze, jak i identyfikatory mieszkańców.

SWI swissinfo.ch, punkt informacyjny należący do Swiss Broadcasting Corporation, podał w poniedziałek, że szef ds. komunikacji miasta, Dieter Müller, stwierdził, że „premiera była sukcesem”. Po pozytywnych wynikach Müller powiedział, że „szczegóły techniczne” procesu głosowania będą oceniane w nadchodzących miesiącach.

Banki testują transakcje transgraniczne na blockchainie IBM

Grupa europejskich banków ogłosiła, że zakończyła serię transgranicznych transakcji finansowych poprzez wspólnie opracowaną platformę blockchain. Zgodnie z ogłoszeniem we wtorek, transakcje na żywo na We.Trade zostały zrealizowane w ciągu ostatnich pięciu dni pomiędzy 10 firmami i zostały wsparte przez cztery banki partnerskie. HSBC, jedna z dziesięciu zaangażowanych instytucji, twierdzi, że trzech jej klientów wzięło udział w teście platformy. Zbudowany na platformie Blockchain IBM, We.Trade został założony przez Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Nordea, Rabobank, Santander, Société Générale i UniCredit w celu zwiększenia efektywności transgranicznych transakcji finansowych. Jak donosi CoinDesk w kwietniu, We.Trade planowała rozpocząć testowanie platformy w maju z oczekiwaną komercyjną wersją latem tego roku.

VeChain aktualizuje swój roadmap

Projekt VeChain ogłosił w poniedziałek, że zrewidował swój plan rozwoju w odpowiedzi na obawy społeczności związane z jego wymianą tokenu. Projekt, którego celem jest stworzenie przyjaznego dla biznesu publicznego blockchainu, uruchomił w ubiegłym tygodniu swoją główną sieć. Jednak technologia ta nie jest jeszcze dostępna i będzie aktywna dopiero po przejściu VeChain z sieci Ethereum – tam, gdzie istnieje jako token ERC20 – do całkowicie niezależnej sieci. Jednak wymiana była również punktem spornym dla niektórych posiadaczy tokenów, szczególnie tych o statusie „X Node”.

Według VeChain Foundation program X Node nagradza wczesnych zwolenników projektu, którzy posiadają ustaloną liczbę tokenów, dając im możliwość uruchomienia węzła niskiego poziomu w sieci. Mają także możliwość uaktualnienia do bardziej uprzywilejowanego statusu węzła w przyszłości. Aby zachować status węzła X, użytkownicy muszą nadal utrzymywać niezbędną równowagę, która będzie „monitorowana” przez fundację VeChain. Przejście na własny blockchain wiąże się z przelaniem tokenów na portfel, którego zabezpieczenia są poddawane pod wątpliwość przez społeczność.

W odpowiedzi na obawy użytkowników, VeChain ogłosiła, że wydłuży okres migracji X Node przez dziesięć dni po udostępnieniu aplikacji VeChainThor Ledger. Stwierdzono także, że monitorowanie X Node rozpocznie się trzy tygodnie po udostępnieniu usługi wymiany tokena mobilnego – chociaż nie podano jeszcze dokładnych dat dla tych zdarzeń.

Irańskie giełdy kryptowalut zostały ocenzurowane

Każda giełda kryptowalut w Iranie została przefiltrowana od maja.

W ten sposób irański adwokat Bitcoina, mówiąc pod warunkiem zachowania anonimowości, opisał nową falę cenzury rządowej, która odcięła Irańczyków od ważnych powiązań z krypto-gospodarką przed planowanym odnowieniem sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych w sierpniu i listopadzie. Wielu Irańczyków stwierdziło, że mają problemy z dostępem do giełd, takich jak Binance, Blockchain i LocalBitcoins, nawet z wirtualnymi sieciami prywatnymi (VPN) i innymi sposobami obejścia, które były już powszechnie używane z powodu międzynarodowych sankcji. Jest to scenariusz, który podkreśla złożoność oporu cenzury – kraj, którego ludzie najbardziej potrzebują ekonomicznej liny ratunkowej, jest teraz wykluczony z tego typu usług.

Bittrex i Invest.com tworzą nową platformę tradingową

Bittrex, platforma wymiany giełdowej kryptowalut z siedzibą w Stanach Zjednoczonych oraz Invest.com, startup z Londynu, zainaugurują nową platformę handlową dla kryptowalut. Ogłoszona w czwartek współpraca ma na celu zapewnienie inwestorom kryptowalut „najlepszej platformy do handlowania nimi w bezpiecznym środowisku”, wynika z komunikatu prasowego. Firmy będą wykorzystywać technologię wymiany Bittrex i doświadczenie w zarządzaniu portfelem inwestycyjnym firmy invest.com, aby stworzyć nową platformę. Prezes Bittrex, Bill Shihara, powiedział w oświadczeniu, że firmy mają nadzieję na „zwiększenie dostępu klientów do jednych z najbardziej innowacyjnych projektów blockchain na świecie i dalsze napędzanie przyjęcia tej rewolucyjnej technologii”.

 

Maciej kmita

Komentarze