Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #23

1 107

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Bitcoin SV najlepszą inwestycją w maju

W maju na rynkach kryptowalut odnotowano znaczny wzrost, przy czym znaczna część aktywów zyskała więcej niż Bitcoin. Największą uwagę zwróciła wiodąca kryptowaluta, która zwiększyła się o 67% z 5265 USD w okresie od 1 maja do 8900 USD w końcu miesiąca. Znaczna część zysków miała miejsce przed wydarzeniem New York Blockchain, które miało miejsce w drugim tygodniu maja. Na przykład gwałtowne wzrosty cen Bitcoina w dniu 11 maja i 13 maja po raz pierwszy od ponad roku przesunęły cenę powyżej 7 000 USD, a następnie 8 000 USD. Pomimo tego, że BTC odnotowuje najlepszy miesięczny zysk od 2017 r., według danych Messari.io BTC zajmuje dziesiąte miejsce na liście najlepiej spisujących się kryptowalut w maju. Nazwy takie jak Chainlink (LINK), Dent (DENT), Bitcoin SV (BSV), Holochain (HOT) i Bitcoin gold (BTG) zyskały wyraźną przewagę, każda z nich wzrosła od 65 do 256 procent w porównaniu z liderem rynku.

EOS dodany do Coinbase Earn

Entuzjaści kryptowalut mogą teraz otrzymać do 10 $ w tokenach EOS, oglądając filmy na Coinbase Earn. „Uważamy, że duża liczba osób uzyska krypto nie poprzez kupowanie lub wydobywanie, ale przez zarabianie”, powiedział Balaji S. Srinivasan, niedawny dyrektor techniczny Coinbase, w imieniu swojego byłego pracodawcy na Block.one. Srinivasan był na scenie wraz z Timem Wagnerem, wiceprezesem ds. Technicznych Coinbase, aby ogłosić dodanie EOS do listy. Utworzony po przejęciu Earn.com przez Coinbase’a, który założył Srinivasan, Earn pozwala użytkownikom uzyskać nagrody kryptowaluty za naukę o różnych protokołach. EOS dołącza do XLM, ZEC, BAT i ZRX w programie Earn, który ostatnio rozszerzył się na 103 kraje. Coinbase mówi, że ma ponad 100 milionów dolarów krypto dostępnych dla swoich klientów, aby zarabiać dzięki Coinbase Earn.

Local Bitcoins wycofuje płatności gotówkowe

Giełda peer-to-peer z Helsinkek LocalBitcoins podobno usunęła opcję umożliwiającą użytkownikom kupowanie lub sprzedawanie kryptowalut osobiście za gotówkę. W niedzielę na reddicie użytkownik LocalBitcoins zauważył, że opcja nie jest już dostępna na platformie, chociaż niektóre komentarze sugerowały, że ograniczenie może dotyczyć tylko USA. Usunięcie opcji – która działa jako swat dla użytkowników, aby dokonywać transakcji osobiście – skutecznie powstrzymuje użytkowników LocalBitcoin od sprzedaży i kupowania bitcoinów za gotówkę. LocalBitcoins również anulowało oczekujące transakcje gotówkowe, sugerują inne komentarze. Platforma nie ogłosiła jeszcze oficjalnie zmian na swoim blogu lub Twitterze. W odpowiedzi na ten ruch, LocalEthereum ogłosiło tymczasowo zniesienie opłaty transakcyjnej na giełdach gotówkowych – od 1 czerwca do 1 lipca.

Meksyk z 8 nowymi giełdami

Amero-Isatek otworzy swoją pierwszą fizyczną giełdę kryptowalut w Nuevo León, Monterrey, 21 czerwca, jako część planu rozszerzenia na kolejne siedem lokalizacji w całym Meksyku. Firma szacuje, że będzie obsługiwać ponad 800 000 użytkowników kryptowalut w środkowym Meksyku. Użytkownicy giełdy będą handlować Amero, własnym aktywem kryptograficznym Amero-Isatek, który ma zostać uruchomiony w dniu otwarcia Nuevo León. Firma już na początku tego roku trafiła na pierwsze strony gazet za udział w największej na świecie giełdzie kryptowalut. W ramach tej wymiany firma nabyła 1400 hektarów w Baja California za 2,8 miliona dolarów zapłaconych w Amero. Według Alfonso Jiméneza, dyrektora generalnego Amero-Isatek, istnieje już giełda w Monterrey, zwana GTM, ale nie kwalifikuje się ona jako usługa kryptowalut.

Założyciel Trona zje lunch z Buffetem

Justin Sun, założyciel firmy Tron i dyrektor generalny protokołu wymiany plików peer-to-peer, BitTorrent ujawnił w tweecie, że złożył rekordową ofertę 4,57 miliona dolarów za lunch z krypto-sceptykiem Warrenem Buffettem w ramach „Oracle of Omaha’s” corocznej aukcji charytatywnej dla Fundacji Glide. 28-letni Sun spotka się z Buffettem w Smith & Wollensky na Manhattanie i powiedział, że zaprosi do współpracy siedmiu liderów branży kryptograficznej. Sun napisał na Medium:

Jestem długoletnim wierzącym (a na pewno wielkim fanem) Buffeta i jego długoterminowej strategii inwestowania w wartości.

Przed uruchomieniem Tronu w 2017 roku, z ICO, które zebrało około 70 milionów dolarów, Sun był wczesnym inwestorem w Teslę i Bitcoina.

Portfel dla BCH na iOS

Badger Wallet ze strony Bitcoin.com, uruchomił nową aplikację na system iOS, oznaczającą wejście na urządzenia mobilne po sukcesie w zakresie przechowywania i handlu na komputerach stacjonarnych. Użytkownicy Apple, jak klienci Chrome i Firefox przed nimi, będą mogli przechowywać, wysyłać i odbierać tokeny BCH i inne proste protokoły księgi głównej, korzystając z aplikacji w sposób nieizolacyjny. Badger przetłumaczył kilka funkcjonalności z wersji na komputery stacjonarne bezpośrednio na urządzenia mobilne, takie jak przechowywanie wszystkiego w łańcuchu, a także utrzymywanie pełnej kontroli nad klientem i sprawowanie kontroli nad BCH lub tokenami SLP. Ponadto portfel utrzymywał opcję wysyłania niewielkich ilości środków między portfelami.

OKCoin prowadzi ekspansję w Europie

Giełda kryptowalut OKCoin uruchomiła swój oddział w UE, po raz pierwszy otwierając pary euro dla handlowców. Dostępne od wtorku dla użytkowników spoza USA, nowe oferty transakcji spotowych OKCoin obejmują pary euro z bitcoinem (BTC), eterem (ETH) i bitcoin cash (BCH) w momencie uruchomienia, z planowanymi kolejnymi parami. Firma podała na swoim blogu, że do 4 września euro może być zdeponowane i wypłacane bez opłat. W tym samym czasie OKCoin ogłosił otwarcie nowego biura na Malcie, które, jak mówi, jest „dostosowanym zestawem usług handlowych i aktywów cyfrowych, które są zgodne z ustawą o wirtualnych aktywach finansowych, regulowaną przez Malta Financial Services Authority. ” Zgodnie z ramami blockchain i crypto-asset jurysdykcji UE, OKCoin będzie w stanie wymienić tokenowe projekty i wprowadzić szereg opcji płatności „szybko i bezpiecznie” dla europejskich klientów.

Kryptowaluta Facebooka już blisko

Facebook gigant mediów społecznościowych może wkrótce znieść tajemnicę otaczającej go kryptowaluty. Zgodnie z raportem opublikowanym w The Information w środę, Facebook ma zamiar ujawnić token – podobno nazwany GlobalCoin – światu w drugiej części czerwca. GlobalCoin najwyraźniej ma na celu umożliwienie użytkownikom dokonywania transakcji za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych, a także może być oferowany pracownikom Facebooka, którzy chcą płacić w kryptowalucie. Facebook może dalej tworzyć fizyczne portale dla użytkowników na zakup kryptowaluty, podał raport. Ponadto podobno Facebook zachęca zewnętrzne podmioty do udziału w wspieraniu sieci jako węzłów – choć może pobierać opłatę w wysokości nawet 10 milionów dolarów za ten przywilej. Wiadomości pojawiają się po ostatnich doniesieniach, że Facebook rozpoczął rozmowy z globalnymi dostawcami płatności, graczami z branży kryptograficznej, a także z globalnymi organami regulacyjnymi w zakresie możliwości i kwestii regulacyjnych związanych z projektem kryptograficznym.

ETC przeprowadza testy przed aktualizacją Atlantis

Programiści Ethereum Classic przyspieszają plany przetestowania proponowanej aktualizacji sieci blockchain. Przesunięcie linii czasu w górę nastąpiło w czwartek podczas wywołania dewelopera, podczas którego interesariusze ekosystemowi wyrazili chęć, aby uaktualnienie systemu – nazwane „Atlantis” – miało miejsce nieco później tego lata. Jednak zamiast zobowiązać się do daty aktywacji sieci głównej na więcej niż dwa miesiące przed pierwotnym proponowanym harmonogramem, uzgodniono, że aktywacja sieci testowej Atlantis może zostać sprowadzona do dwóch tygodni od czwartku lub 19 czerwca, zamiast na początku sierpnia:

Cel 1 lipca jest wyłączony. Nie trzeba dalej o tym dyskutować. Uzgodniliśmy testnet i możemy nadal decydować o mainnet.

Aktualizacja Atlantis wprowadza zmiany w sieci ETC, która została formalnie wprowadzona w oryginalnej sieci Ethereum w 2017 roku. Celem jest zwiększenie interoperacyjności między dwoma blockchainami, tak że migracja zdecentralizowanych aplikacji (dapps) z jednego blokchainu do drugiego jest łatwiejsza.

Benfica akceptuje kryptowaluty

S.L. Benfica stała się pierwszą dużą europejską drużyną piłkarską przyjmującą płatności kryptowalut, po ogłoszeniu partnerstwa z platformą płatniczą UTRUST. Najpopularniejszy w Portugalii klub pozwoli fanom kupować towary za pomocą kryptowaluty, płacąc za pomocą tokena UTRUST (UTK) oprócz BTC i ETH. Według Benficy decyzja o przyjęciu płatności kryptowalutowych opiera się na potrzebie uaktualnienia strategii handlu elektronicznego i poszerzenia globalnej grupy odbiorców. Obecnie portugalski zespół ma 14 milionów fanów i jest najbardziej utytułowanym klubem w Portugalii. Zespół ma nadzieję poszerzyć swoją publiczność, poprawiając wrażenia użytkowników i zwracając się do posiadaczy kryptowalut.

Maciej Kmita

Komentarze