Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #15

1 425

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Edukacyjny token od Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) i Bank Światowy uruchomiły token kryptograficzny o nazwie „Learning Coin”, aby lepiej zrozumieć, jak działa technologia blockchain. Obie instytucje powiedziały, że moneta nie miałaby wartości pieniężnej i nie zostałaby udostępniona otwarcie, donosi Financial Times w sobotę. Aby wesprzeć ten token, MFW i Bank Światowy uruchomiły również prywatną sieć blockchain. Projekt ma na celu zbudowanie „silnej bazy wiedzy” na temat technologii blockchain wśród pracowników organizacji. MFW powiedział w raporcie:

Rozwój kryptowalut i technologii rozproszonej księgi rachunkowej rozwija się bardzo szybko, podobnie jak ilość informacji (zarówno neutralnych, jak i nabytych) otaczających go. To zmusza banki centralne, organy regulacyjne i instytucje finansowe do uznania rosnącej luki w wiedzy między prawodawcami, decydentami, ekonomistami i technologią 

Stokenizowane udziały w start-upie sprzedane za prawie 4 miliony USD

Blockchain startup 20 | 30 zebrał 3 miliony funtów (3,93 miliona dolarów) w sprzedaży stokenizowanych akcji w środowisku testowym na platformie obsługiwanej przez London Stock Exchange Group (LSEG). Podczas próby wykorzystania tokenized equity do modernizacji rynków finansowych, oferta akcji obejmowała prawdziwą gotówkę i została wydana na platformie obrotu akcjami LSEG w Turquoise. 20 | 30 określa tokenizowanie akcji i innych papierów wartościowych przy użyciu technologii rozproszonej księgi głównej. Firma była w szczególności częścią czwartej grupy regulacyjnej pod nadzorem UK Financial Conduct Authority (FCA), ogłoszonej w lipcu ubiegłego roku. LSEG i FCA uprzednio powiedziały, że pracują z 20 | 30 i uruchomiły Nivaurę, aby po raz pierwszy pokazać, że kapitał w brytyjskiej firmie może być stokenizowany i wydawany w ramach w pełni zgodnego systemu przechowywania, rozliczeń . W dzisiejszych wiadomościach pierwszy etap tego planu wygląda na pomyślnie przeprowadzony. Projekt miał na celu zbadanie „narzędzi, które pomogą firmom pozyskać kapitał w bardziej wydajny i sprawny sposób” – powiedział LSEG.

Binance usuwa Bitcoina SV

Binance, największa na świecie giełda kryptograficzna według wolumenu, usunie Bitcoin SV (BSV) po tygodniu kontrowersji wokół twórcy kryptowaluty, Craiga Wrighta. Giełda ogłosiła w poniedziałek, że 22 kwietnia usunie wszystkie pary handlowe BSV, zaledwie kilka dni po tym, jak dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao (CZ) zagroził, że zrobi to, jeśli Wright nie zaprzestanie ataków na użytkowników Twittera, którzy twierdzą, że nie jest Satoshi Nakamoto. W zapowiedzi giełda mówi: „okresowo sprawdzamy każdy spisany zasób cyfrowy, aby upewnić się, że nadal spełnia on wysoki standard, jakiego oczekujemy”. Obejmują one zaangażowanie zespołu w projekt, poziom i jakość jego działań rozwojowych, stabilność sieci i inteligentnych umów, poziom komunikacji publicznej, zdolność reagowania na okresowe żądania należytej staranności, dowody nieetycznego lub oszukańczego postępowania i jego wkład w ekosystem kryptograficzny.

Kraken również usuwa Bitcoina SV

Kolejna ważną giełda kryptograficzna usunie Bitcoin SV (BSV) z powodu trwającego sporu między twórcą kryptowaluty, Craigiem Wrightem, a szczerymi członkami społeczności kryptowalutowej. Kraken z siedzibą w San Francisco ogłosił we wtorek, że nie będzie już obsługiwał BSV, powołując się zarówno na sentyment społeczności, jak i toczące się postępowania sądowe wniesione przeciwko giełdzie przez adwokatów BSV. Kraken wyłączy depozyty BSV w dniu 22 kwietnia, handel zostanie wstrzymany na wszystkich parach handlowych 29 kwietnia, a ostatecznie wypłaty wygasną 31 maja. Ruch następuje po poniedziałkowym ogłoszeniu przez dwie inne ważne giełdy, Binance i ShapeShift, że wykreślali BSV w odpowiedzi na zachowanie Wrighta. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao (CZ), napisał na Twitterze, że Wright „zatruwa” społeczność Bitcoina swoimi groźbami pozywania ludzi, którzy nazywali go oszustwem, ponieważ twierdził, że jest Satoshim Nakamoto.

ConsenSys poszukuje 200 milionów USD finansowania

ConsenSys poszukuje zwiększenia finansowania. Współzałożyciel Ethereum, który założył firmę z siedzibą w Brooklynie, Joe Lubin, chce zebrać 200 milionów dolarów od inwestorów zewnętrznych, podała firma The Information w poniedziałek, przy wartości 1 miliarda dolarów. Media informują, że ConsenSys rzuca chińskim inwestorom materiały twierdzące, że firma zamierza zarobić w tym roku 50 milionów dolarów, głównie z kontraktów z klientami korporacyjnymi i rządowymi. W grudniu zeszłego roku Brazylijski Narodowy Bank Rozwoju Społecznego potwierdził, że prowadzi rozmowy z ConsenSys. ConsenSys był wcześniej wspierany przez osobistą fortunę Lubina i zatrudniał do 1200 osób w 2018 roku. Gdy cena Ethereum gwałtownie spadła po boomie tokena w 2017, ConsenSys zwolnił 13 procent swoich pracowników. Po reorganizacji pod koniec 2018 r. pod nazwą „ConsenSys 2.0” stało się jasne, że partnerstwo z tradycyjnymi, zewnętrznymi inwestorami jest priorytetem.

Sirin Labs zwalnia co czwartego pracownika

Izraelski Sirin Labs, producent telefonu z blockchainem Finney, zwolnił jedną czwartą siły roboczej. Przemawiając do lokalnych źródeł, firma stwierdziła, że zwolniła 15 z 60 pracowników – mniej niż przypuszczano w mediach. Zwolnienia są wynikiem rozczarowującej reakcji konsumentów na niedawno uruchomiony telefon blockchain firmy. „Sprzedaż nie jest tym, czego oczekiwaliśmy”, powiedział Sirin w mediach. Urządzenie rozpoczęło wysyłkę w listopadzie 2018 r., a w szczególności posiada zimny (offline) portfel kryptograficzny, który w rzeczywistości jest drugim urządzeniem w tej samej obudowie co telefon. Firma poinformowała w listopadzie, że portfel ma również oddzielny procesor, a użytkownicy będą z nim współpracować na drugim ekranie LCD dla bezpieczeństwa. W raporcie medialnym Sirin Labs również obalił doniesienia mediów, że w ostatnich miesiącach nie płacił swoim pracownikom. Pracownicy zostali właśnie opłaceni za marzec i zostaną opłaceni we wtorek za kwiecień.

Nowa aplikacja od CoinMarketCap

Dostawca danych o rynku kryptowalut CoinMarketCap uruchomił swoją pierwszą aplikację na Androida i odnowił swój produkt na Apple iOS. Aplikacje oferują funkcje, które nie są jeszcze dostępne na stronie internetowej CoinMarketCap, w tym śledzenie portfela, wykresy świecowe i porównywarka kryptowalut, a także alarmy cenowe i konta użytkowników, ogłosił wtorek dostawca danych. Carylyne Chan, globalny szef marketingu CoinMarketCap powiedział:

Wierzymy, że naszym użytkownikom spodoba się nowy styl i funkcje, które dodaliśmy do tych aplikacji. Będziemy regularnie aktualizować aplikację w oparciu o opinie, które otrzymujemy.

Użytkownicy będą musieli zarejestrować konto CoinMarketCap w aplikacjach, aby zapisać swoje portfele lub listy obserwacyjne. Firma poinformowała, że planuje również zezwolić na synchronizację kont aplikacji ze stroną internetową w przyszłości.

eToro uruchamia giełdę kryptowalut i 8 stablecoinów

Spółka zależna blockchain, będąca spółką córką eToro, uruchomiła giełdę kryptowalut wraz z ośmioma markowymi stablecoins. Nowa platforma jest zarządzana przez eToroX, który jest regulowany przez Gibraltar Financial Services Commission, firma ogłosiła we wtorek. W momencie wprowadzenia na rynek zostanie zaoferowany handel sześcioma kryptowalutami: BTC, BCH, ETH, XRP, LTC i DASH. Dostępne będą również 37 pary krypto-fiat, na przykład BTC / USD i XRP / GBP. Firma dodatkowo wydaje tokeny oznaczone marką eToro powiązane z ośmioma walutami fiducjalnymi, w tym dolar amerykański eToro (USDEX), jen japoński eToro (JPYX) i euro eToro (EURX), oraz za funt szterling; dolar australijski, kanadyjski i nowozelandzki; oraz frank szwajcarski.

Gemini największą giełdą kryptowalut z pełnym wsparciem dla SegWit

Giełda kryptowalut Gemini ogłosiła w poniedziałek, że dodała „pełną” obsługę SegWit, ważną zmianę kodu Bitcoina, która toruje drogę do ulepszeń skalowania. Podczas gdy wiele firm Bitcoin do pewnego stopnia przyjęło SegWit, Gemini jest wyjątkowa, ponieważ jest to największa dotychczasowa giełda, która zapewniła wsparcie dla „rodzimych adresów SegWit”, nowszego typu adresu Bitcoina, który pomaga skalować kryptowalutę jeszcze bardziej. Szef komunikacji Gemini Carolyn Vadino powiedział:

Nasz wybór wykorzystania rodzimych adresów SegWit opierał się na wielu czynnikach, w tym na oszczędności miejsca w bloku, a także na kwestiach bezpieczeństwa. Wraz ze wzrostem wykorzystania, wsparcia i adopcji SegWit pomoże zmniejszyć opłaty, czas oczekiwania i przeciążenie sieci.

Deweloperzy ETH debatują o większej ilości hard forków

Grupa doświadczonych programistów open source Ethereum dyskutowała na temat hard forków podczas dwutygodniowego spotkania, podczas którego otrzymali informację, że aktualizacje systemowe, zwane również hard forkami, mogą być wprowadzane co trzy miesiące. Dążąc do „sprawdzenia temperatury”, deweloper zadając pytanie wyjaśnił, że niektóre nadchodzące propozycje poprawy Ethereum (EIP), takie jak state rents, wymagałyby wielokrotnych aktualizacji w celu uzyskania pełnego efektu. Trzy miesiące, w oczach Josepha Delonga, starszego inżyniera oprogramowania w studio venture capital Consensys, jest „zbyt szybkie na zwrot”. Kierownik zespołu w Fundacji Ethereum Péter Szilágyi zgodził się, wyjaśniając:

Jako programista oprogramowania, jeśli tylko zadanie polega na implementacji hard forków i wykonywaniu ich, trzy miesiące są w porządku, ale zwykle klienci wymagają dużej konserwacji. Tak więc, jeśli zaczniesz robić trzymiesięczne hard forki, to zasadniczo nie będzie to wymagało ogólnej konserwacji i poprawy wydajności.

Maciej Kmita

Komentarze