Co nowego? – Podsumowanie tygodnia #14

Co nowego? – jest cotygodniową serią najciekawszych newsów z poprzedniego tygodnia.

Założyciel Ripple ofiaruje 25 milionów USD uniwersytetowi

Współzałożyciel i prezes Ripple Chris Larsen, jego żona Lyna Lam i fundacja non-profit Rippleworks przekazali 25 milionów dolarów w postaci XRP na Uniwersytet San Francisco w USA. Uczelnia ogłosiła wiadomość w piątek, twierdząc, że darowizna jest „największym prezentem kiedykolwiek złożonym w zasobach cyfrowych” na uniwersytet w USA. Finansowanie zostanie przyznane uniwersyteckiemu College of Business, aby pomóc uczniom stać się „zmieniaczami lokalnych i globalnych ekosystemów przedsiębiorczości i fintechu”. Leslie E. Wong, prezes San Francisco State University, powiedział:

Ten przełomowy prezent sprawi, że College of Business stanie się ewoluującym, wyraźnie zróżnicowanym i istotnym dla branży epicentrum innowacji biznesowych i przedsiębiorczości.

Kryptowalutowa piramida finansowa w Korei Południowej o wartości 18.5 miliona USD 

Osoby odpowiedzialne za oszustwo kryptowalutowe w Korei Południowej oszukały około 56 000 inwestorów z 18,5 milionów dolarów, mówią policjanci. Według raportu Korea JoongAng Daily z poniedziałku, specjalne Biuro Policji Sądowej ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Seulu aresztowało dyrektorów naczelnych strony internetowej zakupów i firmy Bitcoin, zidentyfikowanej przez ich nazwiska Lee i Bae, a także 10 innych osób, o których mówi się, że są zaangażowane w schemat Ponzi. Biuro policyjne stwierdziło, że dyrektorzy generalni utworzyli w zeszłym roku stronę zakupów „tylko dla członków” i giełdę kryptowalut w dzielnicy Gangnam w stolicy Korei Południowej, Seulu. Od maja do października 2018 r. oskarżeni podobno rekrutowali członków za roczną składkę członkowską w wysokości 330 000 wonów (288 USD) lub składkę członkowską „premium” w wysokości 990 000 wonów (864 USD), oferując także 10-letnie członkostwo, które obejmowało zniżki na przedmioty.

Western Union integruje się z portfelem kryptowalut

Gigant przekazów pieniężnych Western Union nawiązał współpracę z startupem blockchain Coins.ph, aby umożliwić mieszkańcom Filipin łatwiejsze otrzymywanie przekazów pieniężnych. Niedawno podpisana umowa obejmie płatności międzynarodowe i krajowe dokonywane za pośrednictwem sieci Western Union bezpośrednio do cyfrowych portfeli posiadanych przez „ponad 5 milionów” użytkowników Coins.ph, jak ogłosił pod koniec ubiegłego tygodnia. Usługa ma na celu zaoferowanie „szybkiego i wygodnego dostępu do przekazów pieniężnych w miejskich i odległych obszarach o ograniczonej dostępności”, powiedział Coins.ph, dodając, że połączenie z cyfrowymi i detalicznymi sieciami Western Union umożliwia klientom otrzymywanie płatności od praktycznie wszystkich krajów i terytoriów na całym świecie. Z prawdopodobnie 10 milionami Filipińczyków pracujących i mieszkających poza krajem ojczystym, Filipiny są jednym z najlepszych miejsc na świecie dla przekazów pieniężnych. To także rozwijający się przemysł. Coins.ph cytuje Bangko Sentral ng Pilipinas (BSP), krajowy bank centralny, który powiedział, że miesięczne osobiste przekazy pieniężne od Filipińczyków mieszkających za granicą osiągnęły w lipcu 2,7 miliarda dolarów i wzrosły o 3 procent rok do roku.

Krypto pożyczki na blockchainie Ethereum

Ogłoszone w poniedziałek rozpoczęcie działalności pożyczkowej Dharma jest teraz dostępne dla wszystkich. Kredytodawcy i pożyczkobiorcy są dopasowani do sieci peer-to-peer, aby ustanowić warunki kredytowania kryptograficznego w sposób nie-depozytowy, zgodnie z smart kontraktami Dharmy. Dharma odróżni się od innych na rynku, oferując deponentom stałą stopę zwrotu na krypto, które udostępniają, aby pożyczyć. Jest jednak pewien haczyk: depozyty będą procentować tylko wtedy, gdy aktywa zostaną wykorzystane przez kredytobiorcę. Nadav Hollander, dyrektor generalny Dharma wyjaśnił:

Robimy pożyczki na czas określony ze stałymi stawkami. Istnieje kilka sposobów zarabiania na ingerencji w krypto w sposób niepolegający na pozbawieniu się własności, prawie wszystkie wymagają wysokiej wiedzy technicznej.

Coinbase Pro wprowadza EOS, Augur i Maker

Coinbase dodał EOS, Augur REP i MakerDAO MKR do swojej profesjonalnej platformy transakcyjnej w poniedziałek. Firma ogłosiła, że ​​klienci mogli zacząć deponować tokeny od godziny 19:00 UTC, przy czym EOS i Augur REP są teraz dostępne w każdej jurysdykcji obsługiwanej przez Coinbase Pro, z wyjątkiem stanu Nowy Jork. MKR można kupić we wszystkich jurysdykcjach poza USA. Podczas gdy EOS i REP mają zarówno pary handlowe w dolarach, euro, jak i Bitcoinie, MKR można kupić tylko za pomocą Bitcoina lub USDC, stablecoin wyemitowany przez Coinbase i Circle za pośrednictwem wspólnego przedsięwzięcia. Użytkownicy nie mogli handlować od razu: dodanie tokenów przebiegało przez cztery etapy. Przez co najmniej 12 godzin po pierwszym ogłoszeniu klienci mogli przenosić EOS, REP i MKR na swoje konta. Następnie przez krótki okres możliwe było jedynie wysyłanie limit orders, które nie zostaną dopasowane przez jedną minutę. Po tym czasie limit orders zaczęły się dopasowywać, ale klienci nie mogli składać zamówień rynkowych przez 10 minut. Ostatecznie, pełna działalność handlowa została otwarta dla nowych tokenów, w tym limit orders, market orders oraz i stop loss.

Giełda QuadrigaCX oficjalnie bankrutuje

Kanadyjska giełda kryptograficzna QuadrigaCX powinna przejść w stan bankructwa w najbliższych dniach, sędzia orzekł w poniedziałek. Orzeczenie sędziego Sądu Najwyższego Nova Source, Michaela Wooda, oznacza, że QuadrigaCX, działająca na podstawie Ustawy o spółkach wierzycieli (CCAA) od końca stycznia, złoży wniosek o ogłoszenie bankructwa w przyszłym tygodniu, wprowadzając to, co prawdopodobnie będzie ostateczne rozdział w historii giełdy. Podsumowując, giełda po raz pierwszy złożyła wniosek o ochronę wierzycieli w ramach CCAA 31 stycznia, mówiąc, że w tym czasie nie mogła uzyskać dostępu do około 136 milionów dolarów w kryptowalutach i potrzebowała pomocy w odzyskaniu kolejnych 53 milionów dolarów w posiadaniu przez zewnętrzne podmioty przetwarzające płatności.

Przeglądarka Opera oferuje portfel Ethereum

Opera oficjalnie uruchomiła wersję desktopową nowej przeglądarki z wbudowanym portfelem kryptowaluty. Przeglądarka o nazwie „Reborn 3” jest teraz dostępna dla systemów operacyjnych Mac, Windows i Linux, ogłosiła we wtorek Opera. Oprogramowanie pozwala użytkownikom eksplorować i współdziałać ze zdecentralizowanymi aplikacjami opartymi na blockchain (dapps) „Web 3”, a portfel pozwala użytkownikom wysyłać transakcje bez konieczności posiadania rozszerzenia, takiego jak Metamask, podała firma. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, wbudowany portfel Reborn 3 jest zsynchronizowany z portfelem przeglądarki mobilnej Android Opery, która została uruchomiona w grudniu ubiegłego roku. Przeglądarka tłumaczy, że”

Oznacza to, że klucze portfela nigdy nie opuszczają smartfonów użytkowników. W praktyce, ilekroć muszą zidentyfikować się na stronie Web 3 lub podpisać transakcję na blockchain, użytkownicy otrzymują powiadomienie na smartfonie. Mogą potwierdzić to w ten sam sposób, w jaki odblokowują swój system, używając na przykład rozpoznawania twarzy lub odcisku palca.

1 miliard USD na blockchain od Facebooka

Mówi się, że gigant mediów społecznościowych Facebook stara się pozyskać nawet miliard dolarów z zewnętrznego finansowania dla swojego projektu kryptowaluty. Nathaniel Popper, reporter technologiczny w The New York Times, napisał na Twitterze w poniedziałek, że źródła podają, że Facebook celuje w „duże sumy – aż 1 mld dolarów” od inwestorów venture capital w celu wsparcia wysiłku stablecoin. Firma wykorzysta fundusze jako zabezpieczenie zwrotu tokena, jedna osoba najwyraźniej powiedziała dziennikarzowi. Należy podkreślić, że na tym etapie komentarze nie zostały potwierdzone przez Facebooka ani potencjalnych inwestorów. Facebook rozwija własną stablecoin na przelewy pieniężne za pośrednictwem WhatsApp, jak ujawniono w grudniu ubiegłego roku. Stablecoin może być powiązany z „koszykiem walut obcych przechowywanych na rachunkach bankowych”, dalej tweetował Popper.

PewDiePie dołącza do blockchainowej platformy streamingowej

PewDiePie, najpopularniejszy na świecie użytkownik YouTube według numeru subskrybentów, dołączył do platformy DLive opartej o blockchain. 29-letni szwedzki twórca treści, o prawdziwym nazwisku Felix Kjellberg, podpisał „ekskluzywną” umowę na żywo z platformą, ogłosił we wtorek DLive. Jego kanał na YouTube ma 93,7 miliona subskrybentów w, a jego ostatni film ma 4 miliony wyświetleń w mniej niż 24 godziny. Począwszy od 14 kwietnia PewDiePie będzie cotygodniowo przesyłać strumieniowo w DLive, zdecentralizowanej społeczności zbudowanej przy użyciu blockchainu Lino, zgodnie z zapowiedzią. PewDiePie powiedział na swoim oficjalnym kanale DLive, że będzie wspierał twórców treści na platformie, przekazując do 50 000 $ maksymalnie 100 twórcom. Według źródeł internetowych gwiazda YouTube jest dziewiątym największym zarabiającym na platformie, zdobywając 15,5 miliona dolarów w 2018 roku.

5 miesięczne ATH rynku kryptowalut

Łączna wartość rynku kryptowalut wzrosła prawie186 mld USD w tym tygodniu, co jest najwyższym poziomem od 18 listopada. Podczas gdy liczba ta spadła nieznacznie do 183 miliardów USD w środku tygodnia, pięciomiesięczne maksimum oznacza 10-ty z rzędu tydzień, z upartym otwarciem powyżej poprzedniego zamknięcia świecy, co oznacza, że od początku nowego roku nastąpił stały wzrost wartości kryptowalut. Większość rynków kryptograficznych odnotowała pozytywny wzrost pod koniec poprzedniego zamknięcia w tygodniu 1-7 kwietnia, częściowo dzięki przełamaniu Bitcoina w zeszłym tygodniu.

Maciej Kmita

 

Komentarze