Chiński sąd uznaje obrót kryptowalutami za legalny

2 565
Jak donosi CnLedger, w Chinach można legalnie dokonywać płatności z wykorzystaniem kryptowalut. Według lokalnych raportów, Sąd Arbitrażowy w Shenzhen oficjalnie uznał Bitcoina za własność, umożliwiając osobom prywatnym i firmom posiadanie i przekazywanie Bitcoinów bez konfliktu z istniejącymi regulacjami finansowymi.

Chiński sąd potwierdził, że ​​Bitcoin jest chroniony prawem rozstrzygając sprawę dotyczącą kryptowalut. Prawo CN nie zabrania posiadania i przenoszenia bitcoinów i innych walut cyfrowych. Według sądu kryptowaluty są chronione prawem i mają wartość ekonomiczną.

Obrót i płatności Bitcoinem w Chinach nie są nielegalne

Katherine Wu, badaczka kryptowalut w Messari, przetłumaczyła i przeanalizowała dokumenty sądowe wydane przez Sąd Arbitrażowy w Shenzhen, aby zagłębić się w uzasadnienie decyzji arbitra,uznające Bitcoina za własność. W istocie Pani Wu wyjaśniła, że  ze względu na zdecentralizowany charakter Bitcoina, który zapewnia właścicielowi swobodę związaną z dysponowaniem środkami i wartość ekonomiczną, możemy uznać go za własność.

Oznacza to, że w Chinach można akceptować kryptowaluty jako metodę płatności bez naruszania lokalnego prawa.

Płatności kryptowalutami w chinach

W tym miesiącu najstarsza chińska gazeta technologiczna Beijing Sci-Tech Report (BSTR), za którą stoi szanowana firma medialna w kraju, zaproponowała wykupienie rocznej subskrypcji przy użyciu Bitcoina. Gazeta w ten sposób postanowiła przyczynić się do promowania korzystania z technologii blockchain i praktycznych jej zastosowań na codzień.BSTR ujawnił, że począwszy od 2019 roku roczna subskrypcja magazynu będzie sprzedawana w cenie 0,01 BTC, wartej około 65 USD. Jeśli cena BTC znacząco wzrośnie w przyszłości, wydawca zamierza  zrekompensować to swoim czytelnikom.

Kilka hoteli w dużych miastach w Chinach zaczęło również akceptować kryptowaluty, z których jedna określała się jako hotel Ethereum, zapewniając rabaty tym, którzy płacą za swoje usługi za pomocą Ethereum.

Komentarze