Chińczycy powinni utworzyć swojego stablecoina

692
Według naukowców z Chińskiego Banku Ludowego (PBoC), chiński rząd powinien rozważyć utworzenie własnego stablecoina pokrytego  przez yuana. Oświadczenie zostało złożone w ubiegły wtorek, 9 października, w dwutygodniku CN Finance. Współautorami artykułu są  badacz PBoC Li Liangsonga i Wanga Huaqinga, profesora z Uniwersytetu Fudan. Profesor Wanga Huaqinga koncentruje się na stablecoinach mających pokrycie w dolarze amerykańskim, takich jak: Tether (USDT), Gemini dollar (GUSD) i Paxos (PAX).

Badacze spodziewają się, że stabilne kryptowaluty mające pokrycie w dolarze zwiększą jego rolę w skali globalnej i zaczną dominować nad walutami fiducjarnymi innych państw, wśród, których jest chiński yuan. Stablecoiny mające pokrycie w dolarze mogą zostać powszechnie zaakceptowane przez rynek i mieć realne zastosowanie  w gospodarce, powinniśmy. Badacze uważają, że chiny powinny podwoić wysiłki badawcze związane ze stabilnymi kryptowalutami i wyciągnąć wnioski z doświadczenia już istniejących stablecoinów, aby wesprzeć krajowe instytucje do wydawania yuanów w branży.

Autorzy stwierdzili również, że stablecoins będzie normą przyszłości, dodając, że ewolucja systemu monetarnego „najprawdopodobniej zostanie ostatecznie osiągnięta przez wydaną przez bank centralny cyfrową walutę”.

Stablecoiny na młodym rynku kryptowalut

Tylko ostatnim miesiącu uruchomiono dwie monety mające pokrycie w dolarze amerykański. Mowa tu o dolarze Gemini, który został stworzony przez bliźniaków Winklevoss po uzyskaniu zgody nowojorskich regulatorów, oraz monety USD, stowrzonej przez Circle za pośrednictwem konsorcjum, w skład którego wchodzi Bitmain oraz Goldman Sachs.

Powstanie kolejnych stablecoinów to kwestia czasu

PricewaterhouseCoopers (PwC), jedna z „dużych 4” firm księgowych, podjęła współpracę z zdecentralizowaną platformą kredytową Cred, aby wyemitować kolejną stabilną monetę opartą na dolarze. Z kolei w Japonii gigant internetowy GMO ujawnił swoje plany stworzenia pierwszej stabilnej monety opartej na jenie.

OKCoin utworzy Stablecoin opartego na yuanie

Wygląda na to, że OKCoin  stablecoinn oparty na yuanie powstanie szybciej niż można się tego spodziewać i stanie się to przed decyzją PBoC. CEO OKCoin, Star Xu, ogłosił wczoraj na Twitterze, że OKCoin USA, siostrzana spółka OKCoin stworzona po chińskim zakazie obrotem kryptowalut, uruchomi swoją stabilną monetę opartą na yuanie:

Płynąc z  prądem technologii, uruchomienie stablecoina opartego na yuanie  jest nieuniknionym trendem, a jego wprowadzenie  znacznie poprawi internacjonalizację. OKCoin USA uruchomi w pełni legalny stablecoin.

Star Xu argumentuje, że  stablecoiny mają wszystkie atrybuty elektronicznej gotówki, i wydaje się, że lawina stablecoinów na rynku dopiero nadciąga.

Komentarze