CFTC zatwierdzi wkrótce kontrakty futures na Ethereum

1 621
Wczoraj pisaliśmy o poszerzeniu działalności jednej z największych firm inwestycyjnych Fidelity Investments w zakresie kryptowalut. Anonimowe źródło podało, że do swojej oferty dla klientów instytucjonalnych wprowadzi instrument pochodny oparty na Bitcoinie. Dzisiaj, również z anononimowego źródła, dochodzą nas informacje na temat chęci zatwierdzenia kontraktów futures bazujących na Ethereum w Stanach Zjednoczonych. Decyzję tę musi podjąć tamtejszy urząd Commodity Futures Trading Commission (CFTC).
CTFC
źródło: pixabay.com

Jak donosi osoba ze środowiska, Amerykański urząd Commodity Futures Trading Commission (CFTC) planuje zatwierdzić konrakty futures na Ethereum (ETH). CFTC, który zajmuje się kontrolą i regulacją rynku instrumentów pochodnych w USA, zezwoliła już na stworzenie konraktów futures na Bitcoinie. Zarówno CME Group, jak i Cboe Global Exchange oferują pieniężne konrakty terminowe od końca roku 2017. Teraz regulator zastanawia się nad dopuszczeniem do obrotu podobnych produktów bazujących na Ethereum, obecnie drugiej co do wielkości kapitalizacji cyfrowej waluty.

„Myślę, że jesteśmy już gotowi na instrumenty pochodne oparte na Eth pod naszą jurysdykcją,” stwierdziła osoba z CFTC, która chce pozostać anonimowa. Regulator zazwyczaj nie podaje do wiadomości opinii publicznej decyzji dotyczących możliwości akceptacji nowych produktów.

Jako CFTC nie robimy wielkich ogłoszeń, ale przyglądamy się i analizujemy przedstawione nam rozwiązania. […] Giedła derywatowa przychodzi do nas i mówi „chcemy wprowadzić do obrotu dany produkt.” Jeśli przychodzą do nas z konkretnym instrumentem, który spełnia nasze wymagania, istnieje duża szansa, że zostanie dopuszczony do obrotu z naszym certyfikatem.

ctfc

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) odpowie jednak na konkretne propozycje – nie zamierza sama wydawać na ten temat opinii. Jeśli urząd zaakceptuje którąś z nich, uregulowane kontrakty futures mogą otworzyć drzwi rynku Ethereum dla inwestorów insytucjonalnych. „Mandaty wielu funduszy nie pozwalają im na kupno cyfrowych walut”, powiedział John Todaro, dyrektor Tradeblock.

Konrakty futures bazujące na Bitcoinie cieszą się tak dużą popularnością, że w chwili wprowadzenia ich do obrotu stona CBOE padła. Czy podobnie będzie z kontraktami futures na ETH?

Komentarze