CEO Ripple: Coinbase powinien dodać XRP

źródło: pixabay.com

Szef projektu Ripple przekonuje Coinbase

Jedna z najbogatszych osób w branży kryptowalut – Brad Garlinghouse, radzi giełdzie Coinbase, aby dodała do swojej oferty wymianę XRP. CEO projektu Ripple stwierdził na konferencji CB Insights Future of Fintech, że kryptowaluta rozwiązuje wiele problemów dużych instytucji oraz banków a Coinbase powinien uczestniczyć również w tym projekcie. Podzielił pogląd, że nie można przewidywać, które inne amerykańskie giełdy kryptowalut będą skłonne do dodania Ripple (jedyną giełdą amerykańską z wymianą XRP jest Kraken). Co więcej, wypowiedział się na temat samej kryptowaluty:

„Myślę, że jest to naprawdę jasne, że XRP nie jest papierem wartościowym. XRP istnieje niezależnie od Ripple i działałby, nawet gdyby Ripple Labs upadł. Nie sądzę, że nasz większościowy udział we własności XRP daje nam kontrolę. Arabia Saudyjska ma dużo ropy, która nie daje im kontroli nad tą branżą.”

Argumentami, którymi chciał przekonać stronę platformy wymiany do dodania Ripple to chociażby:

  • Ripple nie jest wsparty protokołem PoS, pomimo tego nie jest on pod kontrolą Ripple Labs,
  • XRP ma na celu przetwarzanie płatności, nie mając charakteru akcji czy papieru wartościowego.

Coinbase jest jedną z największych platform wymiany kryptowalut. Ostatnio dodaną walutą cyfrową na niej jest Ethereum Classic. Dla przedstawicieli tego podmiotu może być wiele wątpliwości, chociażby po ostatnim komunikacie reprezentanta SEC, że Ethereum nie jest papierem wartościowym ze względu na jego zdecentralizowany charakter. Przy odmiennym charakterze XRP, amerykański organ ocenił, że brak takiego stopnia decentralizacji, może wpłynąć na zaklasyfikowanie takich kryptowalut jako papieru wartościowego. Takie sygnały ze strony amerykańskiego regulatora mogą skutecznie zniechęcać wspomnianą giełdę od XRP. Czy zatem Coinbase rozszerzy swoją ofertę? Niewątpliwie giełda ta ma nieco odmienny charakter od pozostałych, biorąc pod uwagę ilość oferowanych do wymiany kryptowalut. Ocenia się ją jako jedną z najbezpieczniejszych miejsc dla tego typu czynności. Czy zatem zgadzacie się z CEO Ripple? Zapraszamy serdecznie do dyskusji na ten temat. O dalszych planach Ripple Labs będziemy informować na bieżąco.

Komentarze