Cena Ethereum rośnie przed aktualizacją Merge, Bitcoin osiąga 22 700 $

Cena Ethereum rośnie przed aktualizacją Merge, Bitcoin osiąga 22 750 $

Rynek kryptograficzny odnotowuje wzrost pozytywnych nastrojów, ponieważ dwie największe na świecie kryptowaluty notują solidne wzrosty, przy czym Ethereum wzrósł o ponad 26%, a Bitcoin o 6% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Skok Ethereum ma ścisły związek z nadchodzącym Merge.

Merge – połączenie spowoduje przejście Ethereum na bardziej energooszczędny protokół proof-of-stake z energochłonnego protokołu proof-of-work, którego używa również Bitcoin. Zużycie energii po połączeniu spadnie o 99,5%, a emisja nowych tokenów ETH zostanie zmniejszona o około 90%, a wielu analityków przewiduje, że cena Ethereum wzrośnie.

Ważną wiadomość, która poprzedziła rajd, opublikował programista Ethereum Tim Beiko, który oszacował, że Merge odbędzie się w dniu 19 września. Ta data została podana przez Beiko podczas rozmowy deweloperów Ethereum w czwartek. Jest to data przybliżona i nie jest ostateczna.

Po publikacji tej wiadomości Ethereum zaczęło rosnąć, a ostatnie notowania oscylują wokół ceny 1460 $, a najwyższa cena w ciągu dnia wynosiła 1529 USD.

Analiza akcji cenowej Ethereum wskazuje, że ​​„wieloryby” — duzi inwestorzy — skupują token przed fuzją.

„Dane on-chain wskazują, że duzi inwestorzy chcą zwiększyć swoją ekspozycję na kryptowaluty, w szczególności na ETH”, powiedział Lucas Outumuro, szef badań w IntoTheBlock, w swoim piątkowym biuletynie.

„Całkowite saldo ETH utrzymywane przez adresy oznaczone jako wieloryby osiągnęło w tym tygodniu najwyższy poziom w historii. Adresy posiadające ponad 1% ETH w obiegu zwiększyły swoje pozycje”.

Bitcoin również odnotowuje wzrosty, ponieważ ceny rosną do ponad 22 000 USD, co oznacza wzrost o prawie 5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Najwyższa cena w ciągu dnia wynosiła 22 765 USD.

Fakt, że rajd nastąpił po kolejnych zaskakujących danych o inflacji z USA, z CPI na poziomie 9,1% w czerwcu zamiast szacowanych 8,8%, może świadczyć o tym, że kryptowaluty osiągnęły dno, powiedział Marcus Sotiriou, analityk w GlobalBlock.

„Wynik [danych o inflacji] jest kolejnym ciosem w dobrobyt gospodarczy i społeczny, ponieważ Rezerwa Federalna jest zmuszona do większej agresywności. Jednak Bitcoin wzrósł o ponad 10% od czasu publikacji tej wiadomości, a Ethereum wspięło się o prawie 40 %. Kiedy rynek zaczyna pozytywnie reagować na negatywne wiadomości, jest to sygnał, że lokalne dno może być osiągniete, ponieważ strach mógł spowodować, że złe wiadomości zostały wycenione i są już w cenach” – napisał Sotiriou w poniedziałkowym nocie.

Jednak według Scotta Melkera, niezależnego analityka rynkowego i gospodarza podcastu The Wolf Of All Streets, nadal istnieje duże prawdopodobieństwo, że boczna konsolidacja się utrzyma w nadchodzącym czasie.

„Cena [Bitcoina] wciąż jest notowana poniżej 200 MA w ciągu tygodnia, z 5 tygodniowymi zamknięciami poniżej z rzędu… Jesteśmy daleko od przełamania niedźwiedziej struktury rynku i osiągnięcia wyższego szczytu. Tygodniowy wolumen nie był imponujący w zeszłym tygodniu, więc zobaczymy, co ten tydzień ma dla nas w zanadrzu” – powiedział w poniedziałek.

Inne kryptowaluty również poprawiły swoje notowania, a Polygon zyskał 24% w ciągu dnia i 64% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Solana wzrosła w ciągu dnia o prawie 7%, a Cardano o 9%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze