Cena Etherum wzrosła o 8,19% po uruchomieniu hard forka Bellatrix i raczej to nie koniec

Cena eteru wzrosła o 8,19% po uruchomieniu hard forka Bellatrix

Społeczność Ethereum (ETH) świętuje, gdyż aktywowany został hard fork Bellatrix, ostatnia duża aktualizacja przed przejściem sieci na proof-of-stake (PoS). Aktualizacja została aktywowana w epoce 144896 w łańcuchu Beacon o godzinie 11:34 UTC dzisiaj.

Według współtwórcy Ethereum, Vitalika Buterina, hard fork Bellatrix „przygotowuje łańcuch do połączenia”, które „wciąż oczekuje się, że nastąpi około 13-15 września”. Architekt Ethereum przekazał również ostatnie ostrzeżenie operatorom węzłów, że muszą „upewnić się, że zaktualizowali swoich klientów”, aby nie napotkali żadnych problemów w miarę rozwoju procesu.

Wydaje się, że aktualizacja poszła bez żadnych problemów, a jedynym minusem jest to, że około 5% węzłów sprawdzających Beacon Chain nie zaktualizowało się na czas. Nie jest to poważny problem dla sieci i należy go dość szybko naprawić, ponieważ „w grę wchodzą pieniądze” według Adriana Suttona, głównego inżyniera protokołu blockchain w ConsenSys.

Beacon Chain działa jako sieć PoS działająca równolegle z Ethereum i pozwala użytkownikom postawić swój Ether.

Następna w kolejce jest aktualizacja Paris, która połączy Beacon Chain z głównym blockchainem, aby stworzyć jedną, zunifikowaną sieć PoS. Po osiągnięciu całkowitego poziomu trudności terminalu (TTD), możliwość kopania na Ethereum zakończy się i nastąpi „scalenie”.

Jak zauważono w powyższym cytacie z Buterin, oczekuje się, że nastąpi to między 13-15 września. Po osiągnięciu TTD 58750000000000000000000 zostanie zainicjowany pierwszy blok PoS i od tego momentu będzie obowiązywać aktualizacja Paryża.

W oparciu o aktualny hashrate sieci Ethereum oczekuje się, że przejście nastąpi około godziny 19:00 czasu wschodniego w środę, 14 września, zgodnie z danymi z Ethernodes. W chwili pisania tego tekstu Ethernodes pokazuje, że tylko 74% węzłów w sieci ukończyło niezbędne aktualizacje, aby zostać oznaczonym jako „gotowe do scalania”.

Zakończenie połączenia oznacza koniec drugiej fazy trójfazowego procesu przejścia dla Ethereum. Oczekuje się, że ostatnia faza nastąpi pod koniec 2023 r. i pomoże sieci stać się bardziej energooszczędną i skalowalną.

Następna zaplanowana aktualizacja to aktualizacja Szanghaj, która pozwoli graczom na wycofanie swoich tokenów. Cena Etherum wzrosła o 8,19% w stosunku do poniedziałkowego dołka, osiągając w ciągu dnia najwyższy poziom 1686 USD w porównaniu z impetem z aktualizacji Bellatrix i od tego czasu spadła do 1657 USD w momencie pisania.

Wieczorem polskiego czasu kursy głównych kryptowalut BTC, ETH i innych zaliczyły solidny kilkuprocentowy spadek niwelując wzrosty osiągnięte w ciągu dnia.

Jest jednak spora szansa aby przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem, że to nie koniec wzrostów kursu Etherum. Data Merge jest bardzo bliska i oczekiwać można dużej zmienności ceny Etherum. Zresztą jak na razie wydarzenia na Ukrainie mogą zachęcać do spekulacyjnych ruchów indeksów ryzykownych aktywów.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx