Cena BTC osiąga 6-tygodniowe maksimum

5 993

Cena BTC osiąga 6-tygodniowe maksimum i zaczyna być ciekawie na rynku kryptowalut

Ceny Bitcoina osiągają coraz wyższe poziomy a lipcowe zyski mogą osiągnąć nawet 20%.

Bitcoin (BTC) osiągnął dość szybko sześciotygodniowy szczyt do 29 lipca, ponieważ następstwa ostatnich wydarzeń makro zachęciły inwestorów do zwiększenia zaangażowania w ryzykowne aktywa.

Zamknięcie na wykresie miesięcznym może przypieczętować 20%.

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView uchwyciły lokalne maksima na wysokości 24 445 USD dla BTC/USD na Bitstamp. Jest to najlepszy wynik od 13 czerwca.

Po konsolidacji na poziomie około 23 000 USD, byki dostały drugiego wiatru w żagle, aby popchnąć rynek w górę dzięki ostatnim podwyżkom stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych i danym o PKB potwierdzającym, że USA znalazły się w recesji.

Ryzykowne aktywa zaczęły osiągać lepsze wyniki, a Bitcoin i altcoiny dołączyły do ​​złota, dając traderom i analitykom powód do pozytywnego spojrzenia na następne tygodnie.

Zaczyna być naprawdę ciekawie

Firma monitorująca w łańcuchu wskaźniki materiałowe opublikowała na Twitterze aktualizację swojego krótkiego i długiego wątku sygnałowego dla dziennego wykresu BTC/USD w dniu 28 czerwca.

„Wszystkie sygnały pokazują pozycję Long na wykresie, plus sygnały na średnich 21-DMA i 50-DMA. Jeśli BTC może zrobić HH (higher high), nie ma przeszkód do następnego HH, ale nadal jest to rajd na rynku bessy. Poziom 25 000 USD na BTC będzie kluczowym poziomem cenowym, który należy obserwować, gdyby wyższy szczyt na poziomie 24 300 USD utrzymał się jako dzienne zamknięcie”.

„Jeśli ten rajd cenowy przekroczy 25 tys. USD, bardzo szybko pojawi się 28 tys. USD”, czytamy w części kolejnego postu.

„Paraboliczny trend spadkowy spowodowany przez ATH został złamany” – podsumował główny analityk Blockware William Clemente.

W porównaniu z tym samym punktem w zeszłym tygodniu, BTC/USD wzrósł o skromne 4% w momencie pisania tego tekstu. Na dwa dni przed tygodniowym zamknięciem w lipcu, para była na dobrej drodze do przypieczętowania miesięcznych wzrostów o ponad 20%, potwierdziły dane Coinglass.

Kluczowe wsparcie ETH na 1700 USD

Altcoiny różnie zachowują się w ostatnich godzinach handlu, a Etherum (ETH) przekroczył 1700 USD, aby rzucić wyzwanie wzrostom z 6 czerwca.

Podczas gdy Material Indicators wskazywał na dalsze spadki na Etherum znacznie poniżej dołka na poziomie 1000 USD, inni gracze jednorazowy spadek poniżej 1000 $ uznali za okazję do zakupów.

„$ETH, a także wiele Altcoinów, przeprowadziło udane ponowne testy starych oporów na nowe wsparcie i od tego czasu mocno się odbiło” – napisał popularny trader i analityk Rekt Capital.

Etherum pokaże prawdziwą siłę jak na stałe odzyska strefę wsparcia zaczynającą się od około 1730 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze