Cena Bitcoina wystrzeliła, osiągając 7.500 dolarów.

11 743
Cena Bitcoina błyskawicznie wzrosła o 11%, osiągając najwyższy poziom od pięciu tygodni. W ciągu kilku godzin cena Bitcoina, Bitcoin Cash’a, Eter, Ripple i EOS wzrosła od 6 do 10%, sprawiając, że wartość rynku kryptowalut wzrosła z 272 miliardów dolarów do 292 miliardów dolarów.

Dynamiczny wzrost cen kryptowalut nastąpił wieczorem 17 lipca 2018 roku. Spośród głównych kryptowalut najbardziej zyskały Bitcoin i EOS, które wzrosły o prawie 11%.

Kiedy widzieliśmy ostatnio tak duży wzrost ceny?

Poprzedni tak szybki i duży wzrost ceny Bitcoina miał miejsce 12 kwietnia 2018 roku, gdy cena wzrosła z 6 900 dolarów do 8 000 dolarów. Ostatecznie, rajd z 6 900 dolarów do 8 000 dolarów doprowadził do przetestowania poziomu 10 000 dolarów. Sytuacja, z którą mamy do czynienia, to najprawdopodobniej wyniku kilku pozytywnych informacji rynkowych, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Wykres Bitcoina

Licencja dla firmy Bitpay

W ponedziałek 16.07.2018r., BitPay, największy globalny dostawca płatności na blockchaine, otrzymała licencję na obrót kryptowalutami od  Departamentu Usług Finansowych w Nowym Jorku (Department of Financial Services in the State of New York). Licencja na obrót kryptowalutami umożliwia BitPay prowadzenie transakcji z firmami i konsumentami w stanie Nowy York.

BitPay jest ósmą firmą, która otrzymała licencję na obrót cyfrowymi walutami od Departamentu Usług Finansowych w stanie Nowy Jork, dołączając do grona firm jak:

Square, Xapo, Inc., Genesis Global Trading Inc., BitFlyer USA, Coinbase Inc., XRP II, Circle Internet Financial, oraz Gemini Trust Company i Paxos (dawniej itBit Trust Company). Fakt ten może odgrywać istotną rolę, ponieważ Bitpay ma podpisane umowy z setkami tysięcy firm z całego świata, wśród których są: Microsoft, Newegg, Namecheap, Gyft, Takeaway i Virgin Galactic.

Przejęcia Coinbase

Ważna mogła się okazać również plotka, że Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Urzędu Regulacyjny Przemysłu Finansowego w Stanach Zjednoczonych (FINRA) zezwolił na przejęcie trzech spółek brokerskich firmie Coinbase Inc.. Podobno amerykańskie organy regulacyjne zatwierdziły zakup przez Coinbase Keystone Capital Corp. , Venovate Marketplace Inc. oraz Digital Wealth LLC,. Jak się później okazało Coinbase Inc nie potrzebował zezwoleń na takie przejęcie.

BlackRock przygląda się technologii blockchain

Na rynkowe byki mogła mieć też informacja o tym, że największa firma na świecie, zarządzającą aktywami  o  wartości 6,3 biliona dolarów BlackRock utworzył zespół do zbadania sposobów wykorzystania kryptowalut i technologii blockchain. Jednak rewelacyjna wiadomość szybko została stonowana na łamach Bloomberga przez Larrego Finka, prezesa i dyrektora generalnego w BlackRock.

Z przymrużeniem oka

Wzrosty z wczoraj zbiegły się z wiadomością na twitterze napisaną przez założyciela LiteCoina Charliego Lee. „Będzie istnieć najwyżej 21 milionów bitcoinów. Nie ma wystarczającej ilości BTC, aby KAŻDY milioner mógł go posiadać. Zanim więc kupisz inną dowolną monetę (w tym LTC), spróbuj posiadać przynajmniej 1 BTC.”

Charlie Lee żartobliwie podsumował nagły wzrost ceny Bitcoina w następujący sposób:

„Tak się dzieje, gdy moi zwolennicy kupują 1 BTC.”

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1019288202593513472

Zapraszamy do dyskusji, co mogło wpłynąć na tak gwałtowny wzrost ceny?

Komentarze