Cena Bitcoina spada poniżej 19 000 USD – zmienność na rynku kryptowalut rośnie

4 948

Cena bitcoina spada poniżej wsparcia na poziomie 19 000 USD – zmienność na rynku kryptowalut rośnie

Jesień przynosi zmienność i to jest już tradycją. Więc nie należy spodziewać się tylko nagłych spadków.

Bitcoin (BTC) i szerszy rynek kryptowalut doświadczyły spadku cen w popołudniowym handlu we wtorek wraz ze spadkami na tradycyjnych rynkach, ponieważ inwestorzy przetrawili dane z sierpnia ISM, które okazały się gorsze niż oczekiwano – 56,9 zamiast 55,5.

Dane z TradingView pokazują, że cena BTC znajdowała się blisko wsparcia na poziomie 19 800 USD na wczesnym etapie handlu, zanim spadła w popołudniowej sesji, aby osiągnąć dzienne minimum 18 809 USD, zanim byki zdołały powstrzymać spadki.

Ethereum ekscytuje rynek

Spadek cen zaskoczył wielu traderów na rynku po silnym umocnieniu się wielu altcoinów na początku dnia zaraz po udanym wdrożeniu hard forka Bellatrix w sieci Ethereum (ETH). To było motorem wznoszącym kurs ETH nawet o 8,19 % w stosunku do dołka z poprzedniego dnia. Druga co do wielkości kryptowaluta będzie z pewnością podlegała znacznym wahaniom z uwagi na zbliżający się termin Merge.

Nie wszyscy wczoraj byli tak zachwyceni tym rozwojem sytuacji. Trader kryptograficzny Crypto Tony opublikował poniższy wykres ostrzegający o potencjalnym ruchu spadkowym, gdy BTC szedł w bok.

„Bitcoin nie porusza się, podczas gdy Ethereum i Altcoins się ruszają, to ma sens, gdy ludzie próbują jak najlepiej wykorzystać nadchodzące połączenie” – powiedział Crypto Tony.

„Ale takie posunięcia zwykle kończą się katastrofą. Bądź więc ostrożny”.

Po zrzucie ceny Crypto Tony poinformował o tym, jaka cena może być dobrym punktem wejścia, tweetując:

„18 600 USD jest moim celem na tej drodze w dół, ponieważ ten poziom jest niskim na cenowej huśtawce”.

Altcoiny na czerwono

Altcoins spotkał podobny los jak BTC w wyniku popołudniowego spadku nastrojów, przy czym zdecydowana większość tokenów notowanych jest na czerwono ale wielu ostrzega, że ​​jest to pułapka na niedźwiedzie.

Według danych CoinMarketCap, jedyny znaczący zysk z 200 najlepszych monet pochodził z ogarniętej bitwą platformy brokerskiej kryptowalut Voyager, której token VGX zyskał 43,15% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie kosztuje 0,773 USD.

Inne pozytywne wyniki to 7% wzrost dla DAO Maker (DAO) i 4,25% wzrost ceny Ethereum Classic (ETC).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 951 miliardów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 38%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze