Cena Bitcoina ponownie testuje kluczowy poziom 22 800 $

6 566

Cena Bitcoina ponownie testuje kluczowy poziom 22 800 $

Byki na BTC nie zdołali podnieść rynku w górę w ciągu tygodnia, ale zainteresowanie kupujących wciąż daje nadzieję.

Bitcoin (BTC) powrócił do bazy 4 sierpnia, gdy wyższe poziomy ustąpiły miejsca bitwie o 200-tygodniową średnią kroczącą (MA).

Bitwa o klasyczne poziomy linii trendów na Bitcoinie

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że BTC/USD spada i testuje wsparcie na kluczowej linię trendu bessy.

Otwarcie dnia na Wall Street zapewniło tylko krótką zmianę nastroju, a para wzrosła powyżej 23 000 USD, zanim kontynuowała spadki.

Atmosferę nie zmieniła wiadomość, że gigant inwestycyjny BlackRock nawiązał współpracę z główną giełdą Coinbase, aby zapewnić klientom handel kryptowalutami.

Zamiast tego znane status quo z 200-tygodniowym MA nieco powyżej 22 800 dolarów weszło w kolejny rozdział, z bykami i niedźwiedziami wciąż walczącymi o kontrolę. Wskaźniki materiałowe wskazują, że jedna klasa wielorybów aktywna na największej światowej giełdzie, Binance, była tego dnia w nastroju bardziej pozbawionym ryzyka.

„Fioletowa klasa wielorybów historycznie miała największy wpływ na akcję cenową Bitcoina”, napisał na Twitterze obok wykresu danych z księgi zamówień Binance.

Wsparcie było niewielkie w pobliżu ceny spot, jak pokazał wykres, z większym zainteresowaniem ofertą tylko na poziomie około 22 400 USD w przypadku załamania. Tymczasem opór budował się na poziomie 23 400 USD.

„Dużo cięć tutaj na niższych ramach czasowych, ale dzięki temu lokalnemu przeskokowi w końcu wyglądamy na gotowych, aby sprowadzić to w dół do celów spadkowych” – dodał popularny trader Credible Crypto w swojej najnowszej prognozie z 3 sierpnia.

„Szukam wyższego dołka i odwrócenia, aby kontynuować w górę do 25 000 + $ BTC”.

Kupowanie wskazówek dotyczących nadchodzącego szoku podażowego BTC

Jeśli chodzi o zainteresowanie kupujących, dane on-chain dodatkowo wykazały znaczny wzrost części ogólnej utraty płynności BTC.

Pierwotnie stworzony przez Williama Clemente, głównego analityka ds. analiz w Blockware i statystyka Willy’ego Woo, wskaźnik wskaźnika Illiquid Supply Shock (ISS) odnotował w lipcu to, co popularny komentator Game of Trades nazwał „potężnym skokiem”.

ISSR wzrasta, gdy BTC jest przede wszystkim wycofywane z obiegu, co z kolei zwiększa prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu cen w oparciu o popyt przeważający nad podażą.

„HODLerzy rozpoczęli szał zakupowy, jakiego nie widziano od 2018 roku” – skomentował Game of Trades, przesyłając dane SSR hostowane przez firmę analityczną Glassnode.

W międzyczasie sam Glassnode zauważył, że hodlerzy masowo nadal sprzedawali więcej BTC ze stratą niż z zyskiem, ale popyt również obecnie wzrastał.

„Jest to typowe dla rynków bessy, a odwrócenie jest często związane ze wzrostem popytu” – skomentował na wykresie pokazującym zrealizowane zyski i straty w ciągu dnia.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze