Cena Bitcoina na chwilę wraca poniżej 20 000$. Robert Kiyosaki czeka na BTC po 1100$

10 957

Autor bestsellera pt. „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki słynący z okazywania entuzjazmu i byczego nastawienia względem BTC, ponownie wypowiedział się na temat przyszłej ceny i swoich potencjalnych zakupów.

Kiyosaki podzielił się z licznym gronem followersów na Twitterze swoim zdaniem na temat przyszłości Bitcoina. Według niego, „przegrani odchodzą, gdy przegrają. Z kolei zwycięzcy uczą się na swoich błędach”. On sam czeka, aż Bitcoin przetestuje poziom 1100$.

Jeżeli jego predykcja by się sprawdziła i BTC faktycznie dobiłby do poziomu 1100$, oznaczałoby to niemal 95% spadek od obecnej ceny ok. 20 000$.

Wciąż pamiętamy majowe przepowiednie Roberta, gdy cena Bitcoina znajdowała się powyżej 30 000$. Mówił wtedy, że jego celem jest kupowanie BTC poniżej 20 000$. Pomimo wróżby kolejnych, głębszych niż dotychczas spadków Kiyosaki pozostaje byczo nastawiony do Bitcoina i ciągle zaznacza, że bessa i rynek niedźwiedzia są najlepszymi momentami do kupna BTC po promocyjnych cenach.

Cena Bitcoina ponownie spada poniżej 20 000$

29 czerwca Bitcoin pod wpływem silnej presji sprzedażowej ponownie testował poziomy poniżej 20 000$. Mówi się, że spadek korelował z godzinami największej aktywności inwestorów na rynkach azjatyckich.

Źródło: TradingView

Według sławnego analityka rynku kryptowalut, Michaëla van de Poppe, obecna korekta Bitcoina nastąpiła zgodnie z przewidywaniami i Bitcoin musi obronić poziom 20 300$. Jeśli tak się nie stanie, następne wsparcie mamy w okolicach 20 100$. Jeżeli i ten poziom upadnie, musimy liczyć się ze spadkami poniżej 20 000$ i wsparciem pomiędzy 19 300$ i 19 500$.

Analitycy specjalizujący się w badaniu sytuacji makro są zgodni co do tego, że na horyzoncie nie widać siły, która byłaby w stanie zapoczątkować presję zakupową i pchnąć cenę Bitcoina w górę. Według wielu ryzykowne aktywa na czele z kryptowalutami w obecnej sytuacji gospodarczej nie będą przyciągać dużego kapitału, a co za tym idzie pozostaną w rynku niedźwiedzia.

Może Cię zainteresować:

Komentarze