Cena bitcoin spada o blisko 9% | Komentarze na gorąco

Po gwałtownym odrzuceniu poziomu 9 000$ bitcoin obniżył cenę do 8 000$. Dziś w nocy, w przeciągu godziny bitcoin ponownie spadł do 7 700$, zanim ostatecznie wrócił do poziomu nieco poniżej 8 000$. 

Bitcoin spadł o 8,7 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. OpenMarketCap prezentuje 24-godzinny rzeczywisty wolumen BTC w wysokości 2,4 miliarda dolarów, podczas gdy CoinMarketCap wskazuje jego wielkość zaraportowaną (reported volume) na poziomie 22 miliardów dolarów.

bitcoin 7700

Co się stało?

Nagły spadek cen nastąpił po odrzuceniu wsparcia w wysokości 9 000$ z 30 maja. Wówczas cena trzykrotnie przetestowała opór 9 000$ zanim ostatecznie spadła.

bitcoin resistance

Twitter komentuje

Nastroje traderów na Twitterze są w większości prospadkowe i pełne niepewności. Josh Rager twierdzi, że tymczasowa luka futures CME Bitcoin może przynieść bitcoinowi wsparcie w wysokości 7 175$ w przypadku scenariusza spadkowego. Pisaliśmy już o tym tutaj.

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1135701052966219776

Luke Martin zwrócił uwagę, że jest to pierwszy poważny test o wartości 8 000$ od początku dwumiesięcznego trendu wzrostowego.

Tymczasem pozycja The Crypto Monk, który wierzył we wzrosty aż do odrzucenia z 9 000$, została unieważnioną podczas przebicia poziomu wsparcia w wysokości 8 000$.

„Spadki są w tej sytuacji normalne i oczekiwane”

Mimo tego, co się stało większość analityków twierdzi, że występowanie korekty cen podczas wyścigów byków to jak najbardziej normalne zjawisko.

Crypto Quantamental z Wall Street powiedział na Twitterze, że krótkoterminowe obsunięcia kursu są „normalne i oczekiwane” w toku bull run’ów.

Analityk zauważył również, że zmienność Bitcoin umożliwia gwałtowne spadki cen nawet podczas dużych wzrostów w górę. Crypto Quantamental udowodnił, jak powszechne są spadki podczas trendów wzrostowych. Punktem wyjścia tej tezy był trend, który został zauważony po raz pierwszy w czasie hossy w 2017 r.

Co sądzicie o ostatnich zmianach na wykresie bitcoina? Zapraszam do komentowania!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze