Celebryci kochają bitcoin | Poznaj sylwetki niektórych z nich

Bitcoin jest mocno obecny także w świecie celebrytów. W ostatnim tweecie Tony Hawk, legendarny skater, którego nazwisko zdobi niezliczoną ilość gier wideo, potwierdził, że HODLuje BTC już od lat.

Tweet Hawka jest odpowiedzią na paraboliczny charakter wykresu kursu bitcoina, który wyglądem przypomina skaterską rampę. Hawk zażartował, że „jeździ” na BTC od sześciu lat.

Chociaż nie jest jasne, ile sportowiec posiada BTC, kryptowaluta przez większość 2013 r. tradowana była znacznie poniżej 1000 $. Można przypuszczać, że w portfelu Hawka jest znacznie więcej, niż tylko jedna moneta:).

Reakcja Hawka może wydawać się przyziemna i nieistotna, jako uprzejma, zabarwiona humorem odpowiedź na zabawne wzmianki na Twitterze. Ale może też świadczyć o czymś więcej.

Po pierwsze, pokazuje, że jest wielu celebrytów, którzy hodlują bitcoin. Po drugie i co ważniejsze, odkrycie, że Hawk jest posiada bitcoiny, dowodzi, że celebryci, wybitni inwestorzy i gwiazdy rozumieją i pożądają BTC.

Bitcoin w celebryckim mainstreamie

Jeszcze w styczniu 2019 media publikowały listy celebrytów, którzy zaopatrzyli się w bitcoin i inne kryptowaluty. Z reguły jest tak, że psychologiczna świadomość, że widzą oni w BTC potencjał inwestycyjny sprawia, że ludzie zaczynają interesować się tym samym. Innymi słowy celebryci kreują często modę na jakieś rzeczy lub zjawiska. Jest to o tyle istotne, że nie dotyczy osób, które znają się i poruszają w rynkach finansowych, ale zwyczajnych, niezwiązanych z tym tematem ludzi.

Bill Gates

Pomimo swoich zastrzeżeń do Bitcoina, Gates jest jedną z najbardziej znanych osób publicznych na świecie, inwestujących w BTC.

„Bitcoin jest ekscytujący, ponieważ pokazuje, jak tani może być”, wyjaśnił Gates w wywiadzie dla Bloomberga z 2014 r. „Bitcoin jest lepszy niż waluta, ponieważ nie musisz być fizycznie w tym samym miejscu i oczywiście w przypadku dużych transakcji waluta może stać się bardzo niewygodna. ”

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow cieszy się dużym zainteresowaniem w mediach. Aktorka bierze również udział w wielu innych przedsięwzięciach biznesowych.

Paltrow była twarzą portfela bitcoin, Abra, a także została jego doradcą od sierpnia 2017 roku.

W listopadzie ubiegłego roku Paltrow udostępniła nawet na Twitterze wpis na temat „Podstawy bitcoin i kryptowalut oraz jak inwestować”.

Paris Hilton

Jeszcze we wrześniu 2017 r. Hiltonówna oświadczyła, że „nie może się doczekać udziału w nowym ICO”.

Snoop Dogg

Snoop Dog sprzedawał swoje albumy w 2013 roku w cenie 0,3 BTC.

W oparciu o dzisiejszą wartość bitcoin mógłby zarobić ponad 1000 dolarów na album. Artysta pojawił się także na imprezie XRP Community Night.

Ashton Kutcher

Oprócz założenia własnej firmy inwestycyjnej „A-Grade” w 2010 r., Ashton Kutcher zainwestował w UnikoinGold wraz z miliarderem Markiem Cuban.

Forma Unikrn wprowadziła na rynek UnikoinGold jako walutę używaną do obstawiania zakładów takich jak League of Legends, Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive.

Aktor zainwestował również w Uber, Airbnb i BitPay.

Hugh Laurie

Brytyjski aktor Hugh Laurie, znany ze swojej roli w seriali Dr. House już w 2015 roku sugerował, że inwestuje w Bitcoin. Laurie kupił wówczas BTC za 5000 $.

Mike Tyson

Oprócz inwestowania w Bitcoin, Tyson produkował bankomaty Bitcoin obrandowane wizualizacją jego wytatuowanej twarzy.

We współpracy z Bitcoin Direct wymyślił również portfel Bitcoin z takim samym brandingiem jak bankomat.

W 2015 r. Engadget poinformował, że uruchomił system ATM Bitcoin, wirtualny portfel obsługiwany za pomocą bitcoinów.

Lionel Messi

Lionel Messi został ambasadorem marki izraelskiej firmy Sirin Labs pod koniec 2017 roku. Sirin Labs produkuje smartfony krypto a piłkarz wspiera ten projekt.

Johnny Depp

Johnny Depp w ciągu ostatnich kilku lat był dość rozrzutny finansowo. Aktor nie stronił również od angażowania się w kryptowaluty.

Ostatniej jesieni aktor został partnerem w firmie blockchain startup TaTaTu. Platforma nagradza użytkowników w postaci żetonów za interakcję z treściami, takimi jak filmy i gry.

Słowem podsumowania

Wymienione sylwetki znanych i lubianych celebrytów są oczywiście jedynie wierzchołkiem góry lodowej, jeżeli chodzi o znanych ludzi zaangażowanych w kryptowaluty. Rzecz jasna to nie tylko aktorzy, ale również muzycy, sportowcy i wielu, wielu innych.

Swoją drogą ciekawe jak jest z tym w naszym kraju. Ktoś? coś?

źródło zdjęć: tutaj

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze