CD Projekt znowu na fali! 13% wzrostu w dwa dni!

2 069

CD Projekt już kolejny raz doprowadził do zawirowań na giełdzie. Jednak tym razem nie jest to spowodowane „Cyberpunk 2077”, na którego premierę wyczekuje cały świat, a zupełnie nową grą, o której istnieniu dowiedzieliśmy się dopiero w środę.

Wielki powrót „Wiedźmina”

Nowy tytuł CD Projekt, a raczej jednej ze spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej, nosi nazwę „The Witcher – Monster Slayer”. Oczywiście chodzi tu o kolejną odsłonę „Wiedźmina”, tym razem przypominającą hit z 2016, czyli „pokemon GO”.

Produkcja studia Spokko, które wchodzi w skład grupy kapitałowej CD Projekt, ma być dostępna na urządzenia mobilne jeszcze przed końcem 2020. Będzie to też dość przełomowa premiera dla spółki, gdyż będzie to pierwszy raz w historii,kiedy CD Projekt wyda więcej niż jedną produkcje w roku kalendarzowym.

460 to nowy rekord! Jest „Spokko”.

W dniu zapowiedzi nowej przygody w świecie „Wiedźmina” akcje spółki wystrzeliły o ponad 7%,, a w czwartek wzrost był już dwu-cyfrowy. Jest to jeden z największych takich wzrostów w historii całej spółki.

Wykres CD Projekt od TradingView

Jednak sam wzrost wartości spółki nie jest tak ważny jak to, że CD Projekt rozpoczęło swój atak na rynek gier mobilnych. Fakt ten jest niezwykle ważny, gdyż w przeciągu ostatnich lat sektor mobilny stawał się z jednym z najbardziej dochodowych.

Spółki takie jak Activision, czy Ubisoft poprzez wejście na rynek Azjatycki ze swoimi produkcjami na telefony komórkowe, podwójnie zwiększyły swoje przychody.

Niestety twórcy komputerowych przygód o wiedźminie Geralcie nie mieli wiele szczęścia jeżeli chodzi o ten region świata. Od 2015 roku ich całkowity zysk z Azji nie stanowił nawet 10% całego przychodu spółki.

Wiemy jednak, że ten fakt ulegnie drastycznej zmianie wraz z ujawnieniem się studia Spokko, które jest zespołem deweloperskim pracującym w ramach grupy kapitałowej CD Projekt.

Ich główne zadanie to właśnie produkcja gier mobilnych, które mogą potencjalnie zwiększyć udział spółki na rynkach azjatyckich. Szczególnie ważne będzie pozycjonowanie się w Chinach, które są kluczowym rynkiem zbytu dla największych graczy w branży.

Gra warta świeczki?

Produkcja mobilna pokroju „Pokemon GO” byłaby spełnieniem marzeń każdego wydawcy. Jednak w dzisiejszej dobie ograniczonego poruszania i nacisku na mniejszy kontakt społeczny gra może napotkać na wiele trudności.

Oczywiście istnieje też szansa, że premiera produktu nastąpi w czasie kiedy wszystkie obostrzenia zostaną zupełnie zniesione, a ludzie zaczną coraz chętniej wychodzić na dwór. Możemy się więc tylko domyślać, jak wielki wpływ na CD Projekt będzie miała ta produkcja.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów, komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Od Redakcji (2)

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze