Brazylijska inflacja w korelacji z Bitcoinem?

Inflacja w Brazylii osiągnęła najwyższy poziom od czterech lat. Dlaczego w tym samym czasie Bitcoin odnotowuje tam największy obrót?Brazylijska inflacja

Dziewiąta największa gospodarka świata odnotowuje wciąż postępujący wskaźnik inflacji w ostatnich tygodniach. Inflacja zaczęła zwyżkować, kiedy to prezydent Jair Messias Bolsonaro objął urząd 1 stycznia 2019 r.

The Riot Times napisał:

Najnowszy wynik IPCA był najwyższy w marcu od 2015 roku. IPCA, która mierzy oficjalną inflację w kraju [Brazylii] urósł o 0.43 procent w lutym i 0.09 procent w marcu ubiegłego roku.Zgodnie z Brazilian Statistics and Geography Institute (IBGE), w marcu 2019 r. inflacja wzrosła do poziomu 4,58%.

source: tradingeconomics.com


Inflacja a Bitcoin

Wielu zastanawia się, czy Bitcoin i jego często podkreślana funkcja “cyfrowego złota” koreluje w jakiś sposób z postępującą inflacją. Wydawałoby się, że zwrócenie się ku Bitcoinowi w czasach utraty wartości naszych oszczędności to całkiem naturalny ruch, choćby w Argentynie.

10 kwietnia, Cointrader Monitor, narzędzie do analizowania kursów BTC w kraju, opublikowało wpis, że brazylijskie giełdy kryptowalut tego dnia odnotowały 100 000 BTC w obrocie.


Inny portal z kolei gromadzący dane o Bitcoinie, CoinLib pokazuje, że wówczas real brazylijski był największą walutą fiat krążącą w BTC. Wartość przepływu wyniósł ponad 315 milionów dolarów.


W związku z powyższym pojawia się pytanie, czy kurs, wolumen, handel Bitcoinami koreluje w krajach naznaczonych nagłą inflacją? Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach poniżej.

Cena Bitcoina

Warto przyjrzeć się sytuacji Bitcoina na rynku, bo wydawałoby się, że nabiera coraz więcej barw.

Według danych Coinpaprika, BTC w ostatnim miesiącu odnotował przyrost ceny na poziomie blisko 40%, co odpowiada prawie 30 miliardom nowego kapitału.

Aktualnie cena Bitcoina przekroczyła punkt 5,5 tysiąca dolarów i zbliża się ku $5 600. W ostatnich 24 godzinach kurs wzrósł o 5%, a kapitalizacja sięga blisko 100 miliardów dolarów.


Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze