Bloomberg Intelligence: cena bitcoina spadnie do 1500$

4 683
Po względnym spokoju na rynku kryptowalut, odznaczającym się stałością cen, Bloomberg ogłosił, że „bitcoin nie jest już nudny.” Co to oznacza? Niestety nic dobrego – największy od sierpnia odpływ środków z rynku wirtualnych walut i przewidywania spadku ceny bitcoina do 1500$.

Bloomberg, spadek, bitcoin

 Według Bloomberg Intelligence, ostatnie wyprzedaże na kryptowalutowym rynku to dopiero początek złych wieści. W środę cena bitcoina spadła o 12%, osiągając najniższą wartość od roku i tracąc w tym samym czasie 60%. Analitycy z Bloomberg przewidują, że może spaść o kolejne 70% w stosunku do obecnego poziomu i wynosić nawet 1500$. Niektórzy eksperci twierdzą, że sygnalizuje to nadejście „krypto zimy”. Na taki stan rzeczy może mieć też wpływ niedawny hard fork Bitcoin Cash oraz słabe prognozy sprzedaży Nvidia Corp. na ten kwartał.

Hard fork Bitcoin Cash

Travis Kling, założyciel funduszu hedgingowego Ikigai, wyznał w czwartek, że martwi go obecna sytuacja. Śledząc hard fork Bitcoin Cash podzielił się swoimi przypuszczeniami, że zamieszanie z nim związane może źle wpłynąć na cały krypto rynek.

Nie spałem dobrze poprzedniej nocy. Istnieje mała szansa, trudna do oszacowania, że coś naprawdę złego może stać się w przypadku Bitcoin Cash (…). Będzie miało to potem wpływ na cały rynek cyfrowych walut.

Wielu inwestorów uważa, że dwie wersje Bitcoin Cash mogą odciągać kapitał i góników od oryginalnego bitcoina. Zdanie to podziela Mike McGlone, który przyczynę ostatnich spadków upatruje w „pompce” spowodowanej forkiem Bitcoin Cash.

Besse zapoczątkowała „pompka”, której powodem był hard fork Bitcoin Cash. Rozpoczęła się kilka tygodni temu, wprowadzając rynek w troche za bardzo optymistyczny nastrój(…). Jednak nadal jest to trwały, zniżkujący rynek.

Bloomberg, bitcoin, mining

Ndvidia ma problem

Kryptowalutowy „rynek niedźwiedzia” oddziaływuje nie tylko na poziom ich cen. Jeden z największych producentow procesorów graficznych (GPU), Nvidia Corp., zanotował w tym kwartale istotny spadek sprzedaży. Spowodowany jest on bezpośrednio zmniejszeniem się popytu na karty graficzne, używanych do kopania cyfrowych walut. Biorąc pod uwagę kryzys opłacalności miningu, problem ten może nabierać na sile i prowadzić do nadmiernej podaży.

O rentowności kopania kryptowalut pisaliśmy już jakiś czas temu. Znajdziecie tam również wiele innych interesujących informacji dotyczących miningu.

Cena bitcoina w wysokości 1500$ wydaje się mroczną wizją, jednak niestety całkiem możliwą. Rob Sluymer z Fundstrat Global Advisors twierdzi, że zajmie to „tygodnie, jeśli nie miesiące”, zanim bitcoin odbije się po ostatnich spadkach. Z kolei Tom Lee, współzałożyciel Fundstrat, obniżył swoją prognozę ceny bitcoina na koniec roku z 25 000$ na 15 000$.

Komentarze