Blockchain wchodzi do wielkiej branży naftowej

456

Kto by się spodziewał, że branża naftowa zacznie działać w związku z technologią Blockchain. ConsenSys oraz Amalto z siedzibą w Paryżu chcą dokonać utworzenia na sieci Ethereum platformy blockchain o nazwie Ondiflo. Ma ona usprawnić możliwości realizacji zamówień, kontroli sprzedawanego paliwa, usprawni produkcję i dystrybucję produktów naftowych. Firma wykorzysta smart contracty do realizacji usług kontraktowych na paliwa. Korzyściami będzie szybkie rozliczanie transakcji w przeciągu paru godzin,  Założyciel Ondiflo powiedział:

Jako jedno z naszych pierwszych przedsięwzięć w branży łańcucha dostaw ropy i gazu, Ondiflo zaoferuje rozwiązanie, w którym wszyscy operatorzy i firmy usługowe mogą korzystać z cyfryzacji, automatyzacji i płynnej wymiany danych i niezmienności ich zapisów, co jest możliwe dzięki platformie Ethereum. Ondiflo zapewni efektywność procesom, które dziś są w dużej mierze obsługiwane ręcznie i w formie papierowej, np. zapewnianie pól naftowych lub listów przewozowych, które będą gotowe do użycia w blockchain.”

Szef finansowy Ondiflo dopowiedział:

„Widoczność i efektywność zapewniana przez Blockchain i inteligentne kontrakty pozwolą nam zaoferować tanie rozwiązanie w zakresie płatności i dostaw, które znacznie skróci czas transakcji dla dostawców usług naftowych i gazowych.”

Ondiflo będzie tematem spotkania twórców w lutym 2018 roku. Po tym będą ustalone plany rozwoju projektu. W branży naftowej dużym problemem są długie terminy płatności (nawet 90 dni) co powoduje problemy z płynnością finansową. Ów projekt może być rozwiązaniem na problemy płatności za dostawy i usług firm petrochemicznych. Blockchain zaczyna wchodzi w nowe dziedziny i powodować, że zmieniają się rozwiązania występujące w danej branży. Przypominamy chociażby o zastosowaniu technologii, która może sporo zmienić. Jego bezpieczeństwo i możliwości powodują coraz większy wysyp różnych projektów. Dodatkowo rosnące zainteresowanie biznesu oraz rządów w utworzeniu własnych sieci daje nadzieje na dalszy rozwój. Jakie nowe podmioty będą wdrażać systemy oparte o tą technologię? O nowych ciekawych rozwiązań opartych o system ksiąg rozproszonych na całym świecie, w różnych branżach, będziemy informować na naszym portalu.

Komentarze