Blockchain: Chiński start-up nawiązał współpracę z Intel, Baidu oraz Nasdaq

Chiny Blockchain
1 122

Ekspansja w obszarze blockchainu trwa w najlepsze. Chiński start-up BOX nawiązał szeroką współpracę z firmami Intel, Baidu Cloud oraz Nasdaq. BOX zajmuje się tworzeniem instytucjonalnych portfeli kryptograficznych, a ich nowe produkty BOX Ecosystem Model, WalletMate i Bolaxy zostały ogłoszone podczas prezentacji w Szanghaju. Firmy będą współpracować, aby przyczynić się do ekspansji komercyjnej blockchainu, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa korporacyjnego. Według badaczy BOX, po oficjalnym uruchomieniu Bolaxy, firma będzie współpracować z wieloma innymi znaczącymi firmami oraz promować swoje złożone aplikacje w oparciu o blockchain.

„Baidu Cloud, BOX i Intel będą współpracować, aby przyczynić się do komercyjnej ekspansji blockchainu, szczególnie w dziedzinie bezpieczeństwa korporacyjnego.”

BOX zaoferuje system umożliwiający uczestnikom sieci wykonywanie złożonych transakcji, które obecnie nie są możliwe w blockchainie z powodu ograniczeń przepustowości transakcji i skalowalności. Korzystając z systemu wielokanałowego blockchainu, Bolaxy łączy w sobie główną księgę i tzw. „child chain”, łączący szybkość i bezpieczeństwo w ramach jednej platformy operacyjnej. System wykorzystuje algorytm Dual Consensus oparty na „Proof-of-Authority”, który obiecuje stanowić bezpieczniejszy, zaufany bardziej przejrzysty system. Firma przedstawiła swój nowy ekosystem 30 listopada br., podczas inauguracyjnego wydarzenia zorganizowanego w Shanghai Film Plaza w Chinach.

Blockchain
źródło: pixabay.com

Intel będzie w stanie zapewnić klientom skalowalność i przepustowość wymaganą dla ich złożonych scenariuszy. Jak ogłoszono w Shanghai Film Plaza, współpraca BOX i Intel przyczyni się do ekspansji komercyjnej w obszarze technologii blockchain.

„Finansowy łańcuch dostaw to rynek warty bilion dolarów, a rozwiązanie blockchain reprezentowane przez BOX Ecosystem rozwiąże problemy związane z wysokimi kosztami finansowania dla małych firm”. – powiedziała Yeeli Zheng, dyrektor Nasdaq

Intel, a blockchain i kryptowaluty

Wielkie firmy informatyczne oraz te tworzące rozwiązania dla miningu kryptowalut, czy ekspancji technologii blockchain – również dołączają do rozwoju branży krypto. Intel, jedno z największych przedsiębiorstw produkujących procesory oraz układy scalone, wygrało patent na tworzenie procesorów do wydobywania kryptowaluty Bitcoin. Wniosek patentowy pod nazwą „Zoptymalizowana ścieżka danych SHA-256 do wydajnego energetycznie górnictwa Bitcoina”, został złożony 29 czerwca 2016 r. w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Dzięki uzyskaniu patentu, Intel będzie mógł produkować dedykowane procesory do wydobywania Bitcoinów.

Komentarze