Biuro Coinbase w Nowym Jorku

1 208

Wiele wskazuje na to, że popularna giełda Coinbase otworzy biuro w Nowym Jorku. Będzie to kolejny krok prowadzący do przeniesienia „centrum dowodzenia” z jednej siedziby do kilku różnych obiektów.

Coinbase na razie nie udzieliło oficjalnej informacji w związku z ewentualnym otwarciem nowej siedziby. Wiadomo jednak, że firma wynajęła biuro w Nowym Jorku. Zdaniem obserwatorów interesujące jest przede wszystkim to, że okolica ta słynie z najemców korporacyjnych, prawniczych oraz medialnych i do tej pory nie była wybierana przez firmy z branży technologicznej.

Co będzie z siedzibą giełdy w San Francisco?

Dotychczasowa siedziba Coinbase znajduje się w San Francisco pod adresem 548 Market St Ste 23008. Firma planuje jednak zamknąć tę placówkę i otworzyć kilka mniejszych biur. Pracownicy Coinbase nie muszą się jednak martwić koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, ponieważ firma planuje skupić się na coraz popularniejszym modelu pracy, czyli pracy zdalnej. Jednym z argumentów przemawiających za takim modelem jest to, że pracownicy mogą wówczas zachować prawidłowy WLB (work-life balance). Chodzi o równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

Powyższe działania są zgodne informacją, która pojawiła się na oficjalnym blogu Coinbase w dniu 24.02.2021 r.:

As we’ve moved to a remote first environment, we realized that we no longer have a headquarters located in any one city.

Wpis na blogu zawierał również informacje o tym, że praca zdalna świetnie się sprawdza w przypadku pracowników Coinbase i przyczyniła się do możliwości zatrudniania najlepszych specjalistów.

Debiut giełdy Coinbase na… giełdzie Nasdaq

Równo dwa miesiące temu kryptowalutowa giełda Coinbase weszła na amerykańską giełdę Nasdaq (po dodatkowe informacje zajrzyj do artykułu Akcje Coinbase debiutują na Nasdaq 52% wyżej niż cena referencyjna). Dzięki temu osoby, które nie chcą bezpośrednio inwestować w kryptowaluy, mogą to zrobić pośrednio i kupić akcje COIN. W ostatnim tygodniu ich kurs nieznacznie wzrósł (aktualnie akcje giełdy Coinbase kosztują po 237,47 USD), jednak wciąż są o prawie 100 USD tańsze niż w momencie debiutu.

Komentarze