BitPay wprowadza płatności Bitcoin Cash dla swoich handlowców

1 174

BitPay, amerykańska firma świadcząca usługi finansowe z zakresu wymiany kryptowalut zapowiedziała, że ​​klienci firmy (m.in. restauracje, kawiarnie) mogą teraz otrzymywać zapłatę w Bitcoin Cash (BCH) za sprzedaż swoich produktów. Należy zaznaczyć, iż Bitcoin był do tej pory jedyną metodą rozliczeniową firmy. Handlowcy będą mogli zaakceptować BCH jako zapłatę za towary, a także otrzymają opcję podzielenia funduszy na waluty fiducjarne i inne kryptowaluty.

Według BitPay, „większość firm wciąż używa tylko swoich walut narodowych, ale to zaczyna się zmieniać, ponieważ niektóre zaczynają również operować na pieniędzu cyfrowym”. Z tego też powodu firma z entuzjazmem ogłosiła, że ​​Bitcoin Cash jest nową opcją rozliczeniową.

 

„Od kiedy zaczęliśmy BitPay w 2011 roku, ciężko pracowaliśmy, aby umożliwić handlowcom potężne narzędzia do akceptowania płatności z użyciem blockchainu od swoich klientów. Ale częścią naszej pracy jest także zapewnienie naszym klientom wiarygodnych rozliczeń bankowych. Firmy współpracujące z BitPay mogą zarabiać w swojej lokalnej walucie (USD, EUR, itp.) Za wszystkie przyjęte przez siebie płatności, bez ryzyka zmienności ceny waluty cyfrowej”

Historia BitPay sięga 2011 roku, kiedy popyt na kryptowalutę Bitcoin był zgoła odmienny od dzisiejszych realiów. Firma była jedną z pierwszych wśród konwersji płatności Bitcoinami i rozpoczęła działalność od współpracy z restauracjami, barami oraz kawiarniami. BitPay został założony w 2011 roku, kiedy Bitcoin stawiał swoje pierwsze kroki na globalnym rynku rozliczeniowym.

Poniżej przedstawiony jest schemat finalizowania transakcji za pośrednictwem BitPay.

Bitcoin
źródło: https://blog.bitpay.com/bitcoin-cash-settlement/

Dlaczego Bitcoin Cash?

Jednym z powodów, dla których BitcoinCash został dodany przez BitPay, był fakt, iż  BitcoinCore (BTC) miał kilka sporych problemów ze skalowalnością. Bitcoin Cash jest kryptowalutą opartą o technologię peer-to-peer. Opiera się na tej samej idei co BTC, czyli spełnia rolę waluty wirtualnej. Powstał w wyniku hard forka, czyli odłamu bazy danych BTC, która wprowadziła poprawki w sieci. Wydarzenie to nastąpiło w wyniku rozłamu w grupie deweloperów, którzy uznali, że wprowadzenie większego bloku i zwiększenie szybkości sieci są niezbędne. Nie wszyscy członkowie społeczności podzielali jednak to zdanie, twierdząc, iż Bitcoin jest jedyną prawdziwą kryptowalutą.

Opłaty w sieci BCH są aktualnie bardziej przystępne dla sprzedawców. To stanowi silną zachętę dla kupców do przejścia z BTC na BCH. Firma Bitpay potwierdziła, że ​​będzie nadal optymalizować platformę i dodawać akceptację dla najbardziej popularnych i użytecznych kryptowalut.

Co sądzicie o kryptowalucie Bitcoin Cash? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze