Bitmain zwalnia ekipę Bitcoin Cash

 

Informacje od pracowników firmy Bitmain wskazują na nadchodzące zwolnienia w zespole Bitcoin Cash.

Zwolnienia w Bitmain

Kilka dni temu, na Twitterze jednego z ważnych przedstawicieli firmy Blockstream, wspierającej rozwój Bitcoin Core, napotkaliśmy na informację o rzekomym zwolnieniu całego zespołu ds. Bitcoin Cash GO z firmy Bitmain.


Informacja została zamieszczona przez Samsona Mow’ a i pochodzi z chińskiej wersji LinkedIn. Posty opublikowane zostały przez pracowników firmy Bitmain.

Druga informacja wskazuje na zwolnienia nawet 50% pracowników firmy! Jak wiemy, pierwsze z nich nastąpiły na początku grudnia. Izraelski dział badań nad blockchainem został zamknięty, a ponad 20 osób straciło pracę.

https://twitter.com/DoveyWan/status/1076717693087080448Gdzie leży przyczyna?


Notowane ostatnio gwałtowne spadki cen kryptowalut  były, delikatnie mówiąc, niekorzystne dla wielu firm z branży, także dla jednego z największych gigantów produkującego koparki do wydobywania kryptowalut. Istnieją dane, które potwierdzają, że Bitmain posiadał bardzo dużą ilość Bitcoin Casha (ok. 1 000 000 monet), w związku z tym firma nie chciała dopuścić do tak gwałtownego spadku ceny monety. Ponoć firma w trzecim kwartale 2018 roku, straciła ok. 700 milionów dolarów. Rzekoma strata zachwiała wizerunkiem i zaufaniem do Bitmain, która szykuje się do zaprezentowania IPO.

Warto wspomnieć, że Bitmain wraz z giełdą Kraken, serwisem Bitcoin.com i zwolennikiem Bitcoin Casha Rogerem Verem, zostali pozwani przez US IT firm UnitedCorp w związku z manipulowaniem siecią Bitcoin Cash.

Praca na(d) Blockchain


W zeszłym roku rynek pracy eksplodował. Branża kryptowalut i blockchain cieszyła się niesamowitym wzrostem zainteresowania, a wynagrodzenie dla przeciętnego programisty Blockchain wynosiło od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w skali miesiąca. Faktem jest, iż zainteresowanie wzrosło za sprawą wysokich kursów cen cyfrowych monet, więc dziś, po dobiegającym końca roku niedźwiedzia, wiele firm bankrutuje, a ludzie tracą pracę.

Jak sądzicie, czy Bitmain wyda oficjalne oświadczenie o masowych zwolnieniach? Czy nowy rok przyniesie więcej miejsc pracy w branży? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami. Zapraszamy!

 

 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze