Bitmain nabywa portfel Telescope

875

Nowy nabytek firmy Bitman to portfel kryptowalutowy Telescope oparty na przeglądarkach open source. Obecnie umożliwia użytkownikom Google Chrome i Mozilla Firefox wysyłanie i odbieranie BCH za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki. Telescope oferuje również wsparcie dla BitPay i MoneyButton. Plan zakłada, że aplikacja będzie w przyszłości oferować pełne wsparcie dla innych przeglądarek w miarę rozwoju projektu.

Klucze transakcyjne teleskopu są zapisywane w rozszerzeniu przeglądarki aplikacji, a następnie transakcje są podpisywane bezpośrednio przez przeglądarkę użytkownika i przesyłane do eksploratora bloków BCH. Klucze prywatne między przeglądarkami są szyfrowane za pośrednictwem blockchain, gwarantując bezpieczne przechowywanie funduszy użytkowników, podobnie jak samodzielne portfele kryptowalut.

Mówiąc o przejęciu Teleskopu przez Bitmain, główny deweloper portfela Aaron Angert powiedział:

Jestem niezwykle dumny z tego, co  udało się  osiągnąć Telescope i jestem podekscytowany jego przyszłością dzięki wsparciu firmy Bitmain. Jesteśmy zaszczyceni, że jesteśmy częścią społeczności Bitcoin Cash.

Reagując, Nishant Sharma, szef międzynarodowego PR i komunikacji w Bitmain powiedział:

Jesteśmy niezwykle dumni z portfela Telescope. Prostej, ale kluczowej innowacji, którą wprowadza do ekosystemu bitcoin casha. Portfele kryptowalutowe  wbudowane w przeglądarkę są obiecującą technologią. Zespół programistów Telescope wykonuje bardzo interesującą pracę i cieszymy się ze współpracy z nimi przy tym projekcie i przyszłych projektach opartych na bitcoin cash.

Przydatne linki:

Bitmain

Największy na świecie producent sprzętu do wydobywania kryptowalut w oparciu o układy scalone ASIC, równocześnie posiadacz największych pooli wydobywczych. Firma jest największym dysponentem Bitcoin Casha o łącznej wartości 600 milionów dolarów (ponad 1 mln BCH). Bitmain może również poszczycić się pokaźnymi wynikami sprzedaży. Przychody w 2017 roku przekroczyły 2,5 mld dolarów, a zysk netto osiągnął 700 mln dolarów. Bezkonkurencyjnie wygrywając z firmami angażującymi się w rynek kryptowalut m.in. NVIDIA, która wycofała się po niezadowalających wynikach sprzedażowych. Ponadto Bitmain kontroluje około 42% wydobycia kryptowaluty Bitcoin. Według danych statystycznych z portalu CoinDance, mining poole należące do własności firmy Bitmain (BTC.com oraz AntPool) stanowią odpowiednio 25,8% oraz 16.5% aktualnego wydobycia bloków Bitcoina.

Komentarze