Bitfinex usuwa próg kapitałowy w wysokości 10 000 $

źródło: pixabay.com
1 090

Bitfinex, jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, opublikowała komunikat odnośnie zniesienia minimalnej granicy transakcyjnej na swojej platformie tradingowej. Bitfinex usunął minimalny próg kapitałowy w wysokości 10 000$, otwierając zaawansowaną platformę handlową dla wszystkich użytkowników. Zgodnie z oświadczeniem, wszyscy użytkownicy Bitfinex będą mogli korzystać ze specjalnych funkcji platformy profesjonalnej, która stanowi bezpieczniejsze i bardziej wydajne rozwiązanie tradingowe. Próg wprowadzono w 2017 roku, podczas hossy na rynku kryptowalut.

Jak informuje Bitfinex, zmiana ta jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie ze strony trade’rów, którzy pragnęli uzyskać dostęp do unikalnej i profesjonalnej platformy tradingowej. Dzięki nowym zmianom i aktualizacjom, użytkownicy mogą korzystać z platformy bez konieczności posiadania kapitału początkowego. Jak informują, giełda kontynuuje rozwój swojej infrastruktury zgodnie z wysoką reputacją w środowisku kryptowalut. Obejmuje to migrację na dedykowane serwery najwyższej klasy, które umożliwiają znaczny wzrost bezpieczeństwa i zmniejszenia opóźnienia transakcyjnego.

„Po prostu nie mogliśmy zignorować rosnącego zapotrzebowania na dostęp do handlu spoza naszej tradycyjnej bazy klientów. Przez ostatnie sześć miesięcy ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem naszej platformy do nowej fali kont klientów. Jesteśmy teraz w stanie otworzyć Bitfinex dla szerszej publiczności. Porzucając nasz minimalny wymóg kapitałowy, jedyne limity są teraz ustalane przez samych trade’rów.” – powiedział Jean-Louis van der Velde, dyrektor generalny Bitfinex

Wymóg dotyczący minimalnego progu został wprowadzony w 2017 roku, podczas hossy na rynku kryptowalut. Cena Bitcoina rosła w bardzo szybkim tempie, co powodowało masowy napływ nowych użytkowników na Bitfinex. W tym celu, giełda zdecydowała się zastopować ten proces, aby zredukować przeciążenia serwerów. Dopiero po depozycie w ekwiwalencie 10 000$, użytkownicy mogli handlować na platformie tradingowej.

bitfinex kryptowaluty giełda kryptowalut
źródło: https://medium.com/bitfinex/bitfinex-removes-minimum-equity-requirement-opening-professional-standard-trading-to-everyone-6c5024a58867

Bitfinex – ataki na giełdę kryptowalut

Giełda kryptowalut Bitfinex była wielokrotnie poddana atakom hakerskim, w wyniku których utracono miliony dolarów w kryptowalutach. Historia giełdy bywała burzliwa i zdarzała się być bardzo problematyczna. Pomimo tego, Bitfinex jest nadal jedną z największych giełd kryptowalut na świecie. Firma zreskonstruowała także swoje centrum pomocy technicznej w celu szybszego rozwiązywania zapytań i stworzyła nowy portal KYC. Ponadto Bitfinex dąży do zapewnienia użytkownikom edukacji na temat dostępnych tokenów na swojej platformie.

Czy korzystacie z giełdy kryptowalut Bitfinex? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze