Bitcoiny z Bittrex w ruchu! Wieloryby szykują niespodziankę?

„Wielorybie ości”

4 grudnia miejsce miało wiele znaczących aktywności na blockchainie najpopularniejszej kryptowaluty. Według doniesień, około ⅓ rezerw giełdy zostało wyprowadzonych poza jej adresy. Chwilę później, popularny Whale Alert zanotował inny duży ruch, który przerzucał duże ilości BTC z portfela na portfel. Wydaje się, że to bitcoiny z Bittrex, które również wczoraj zostały przelane na giełdę. W tym momencie nieznany jest powód, który stoi za takimi działaniami.

Każda platforma do monitorowania sieci może przejrzeć aktywność poszczególnych portfeli. Idąc po sznurku do kłębka, dojdziemy do wspomnianego wyżej portfela. Następnie rozpętała się prawdziwa burza. Te same bitcoiny wielokrotnie przeniesiono na nowe portfele. Wiele alertów zostało usuniętych, ale aktywność na blockchainie nadal pozostaje widoczna. W momencie pisania tego artykułu, wspomniane BTC znajdują się pod tym adresem: 3KfU1nsXGnE87esVSHKQmYJRPVjjGt57nG. Nie można mieć jednak pewności, że tam pozostaną.

Niektórzy użytkownicy reagowali dezorientacją na informacje podawane przez Whale Alert. Inni zastanawiali się nad tym, czy wydarzenie to może być początkiem większych zmian na wykresie cenowym najpopularniejszej kryptowaluty. Po występującym niedawno wzroście, pojawiły się obawy, że ktoś może chcieć się wyprzedać.

Niektóre obawy dotyczyły również bezpieczeńśtwa giełdy Bittrex – “Mam nadzieję, że to nie ktoś inny przenosi bitcoiny z portfela Bittrex”.

Wielorybi zaułek

Bittrex nie skomentował transferu, komentarza z resztą nie należy oczekiwać. Możliwe, że był to zwyczajny transfer środków. Nie wiadomo jednak, dlaczego giełda miałaby przepuścić srodki przez tak wiele portfeli, za każdym razem tracąc za sobą tak wiele wartości. Ciężko jednak dopatrywać się też działań wrogich. Mimo tak wielu niewiadomych, wydarzenie to na pewno przyciągnęło uwagę wielu osób z kryptoświata. Aktywność dużych portfeli często oznacza, że coś się święci! Ciekawe czy bitcoiny z Bittrex coś knują?

Komentarze