Bitcoinowe obligacje Salwadoru opóźnione – obawa o bezpieczeństwo

7 442

Bitcoinowe obligacje w Salwadorze opóźnione – obawa o bezpieczeństwo: Bitfinex CTO

Emisja obligacji opartych na Bitcoinie została ogłoszona w listopadzie ubiegłego roku i początkowo miała zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2022 roku.

Salwador, kraj Ameryki Środkowej, który we wrześniu ubiegłego roku przyjął Bitcoina (BTC) jako prawny środek płatniczy, ponownie opóźnił uruchomienie obligacji Bitcoinowych o wartości miliarda dolarów.

Obligacje Bitcoinowe, znane również jako obligacje wulkaniczne lub tokeny wulkaniczne, zostały po raz pierwszy przedstawione światowej opinii publicznej w listopadzie 2021 r. jako sposób na emisję tokenizowanych obligacji i pozyskanie 1 miliarda dolarów od inwestorów. Zbiórka zostanie następnie wykorzystana do zbudowania Bitcoin City i zakupu większej ilości BTC.

Emisja obligacji miała nastąpić w pierwszym kwartale 2022 r., ale została przesunięta na wrzesień z powodu niesprzyjających warunków rynkowych i kryzysów geopolitycznych. Jednak na początku tego tygodnia Bitfinex i dyrektor ds. technologii Tether Paolo Ardoino ujawnili, że emisja obligacji Bitcoinowych zostanie ponownie opóźniona do końca roku.

Ardoino, ujawnił, że obecne opóźnienie w uruchomieniu można przypisać problemom bezpieczeństwa wewnętrznego, w których siły bezpieczeństwa kraju musiały stawić czoła pladze przemocy gangów w kraju. To odwróciło uwagę zasobów rządowych, a „opóźnienie w uruchomieniu tokena wulkanicznego należy postrzegać w tym kontekście”.

Bitfinex jest kluczowym partnerem infrastrukturalnym rządu Salwadoru odpowiedzialnym za przetwarzanie transakcji ze sprzedaży tokenów Volcanic. Jednak Bitfinex musi najpierw uzyskać licencję na wydawanie od rządu, która zostanie przyznana po uchwaleniu ustawy o cyfrowych papierach wartościowych, która ma zostać wprowadzona na wrzesień.

Ardoino potwierdził, że ostateczny projekt ustawy jest gotowy i oczekują, że ustawa zostanie uchwalona w ciągu najbliższych kilku tygodni, biorąc pod uwagę, że partia prezydenta Nayiba Bukele ma większość.

Powiedział:

„Jesteśmy przekonani, że ustawa uzyska aprobatę Kongresu w nadchodzących tygodniach, zakładając, że kraj ma niezbędną stabilność, aby takie ustawodawstwo mogło zostać przyjęte”.

„Bitfinex Securities El Salvador, SA de C.V. złoży wniosek o licencję na działanie w ramach regulacji dotyczących cyfrowych papierów wartościowych Salwadoru, gdy taka możliwość zostanie wprowadzona do obowiązujących przepisów prawa” – dodał.

Podczas gdy kilka raportów i ekspertów rynkowych obwiniało spadek zainteresowania inwestorów i obecny spadek na rynku kryptowalut, Ardoino uważa, że ​​idea obligacji Bitcoinowych przyciągnęłaby zainteresowanie inwestorów niezależnie od warunków rynkowych.

Dodał, że obligacje Bitcoinowe mają potencjał do przyspieszenia adopcji BTC. Przytoczył przykład memecoinów i wyjaśnił:

„Kiedy weźmiesz pod uwagę, że memecoin, Dogecoin, był w stanie uzyskać kapitalizację rynkową w wysokości 48 miliardów dolarów, wyraźnie widać apetyt inwestorów w gospodarce tokenów cyfrowych, aby wesprzeć wulkan o wartości 1 miliarda dolarów”.

Po uczynieniu BTC prawnym środkiem płatniczym 7 września 2021 r. Salwador zgromadził ponad 2 301 BTC za około 103,9 miliona dolarów. W okresie hossy zysk z inwestycji przeznaczono nawet na budowę szkół i szpitali, jednak przy obecnej dekoniunkturze, udziały BTC są obecnie warte około 45 milionów dolarów.

Tekst powstał na podstawie publikacji: https://cointelegraph.com/news/el-salvador-bitcoin-bond-delayed-due-to-security-concerns-tether-cto

Może Cię zainteresuje:

Komentarze