Bitcoin został wspomniany w nowym albumie Eminema

źródło: pixabay.com
2 161

Eminem, jeden z najbardziej znanych raperów na świecie, wypuścił nowy album pt. „Kamikaze„, w którym wspomniał o kryptowalucie Bitcoin. Polscy artyści również nawiązują w swojej twórczości do walut cyfrowych. W kwietniu br., polski duet Taco Hemingway i Quebonafide nagrał utwór pt. „Kryptowaluty”. 

Gwiazdy popierające Bitcoina to nie nowość w dzisiejszym showbiznesie, ale zawsze są dobrą zagrywką marketingową dla zwiększenia popularności kryptowaluty, jak i samego PR artysty. Teraz, dzięki niespodziewanemu wydaniu nowego albumu Eminema „Kamikaze”, fani znaleźli oprócz niezwykłych zwrotek rapera, niewielką referencję do Bitcoina. Kryptowaluty wykonały kolejny krok w kierunku zwiększenia świadomości głównego nurtu, stając się coraz częstszym tematem w twórczości artystów. Eminem wspominając w nowym albumie o kryptowalucie, pokazuje, iż Bitcoin przeniknął na różne poziomy społeczeństwa.

„Remember everybody used to bite nickel, now everybody doing bitcoin.”

Bitcoin i inni artyści

Kolejną gwiazdą, która zaistniała w świecie kryptowalut był raper 50cent. W 2014 roku pozwolił swoim fanom kupować najnowszy album „Animal Ambition” za pomocą Bitcoina. Raper napisał na twitterze na początku stycznia styczniu br, że przypomniał sobie o Bitcoinach z tamtego okresu i był w szoku, ile zarobił na tak spontanicznej decyzji. W czasie sprzedaży albumu, pojedynczy Bitcoin wart był zaledwie 660$, a fani rapera mogli zdobyć ówczesną płytę za ułamek kryptowaluty. Od tamtego czasu wartość Bitcoina drastycznie wzrosła – cena kryptowaluty wynosiła wtedy 14000$-17000$. Po latach, zarobek 50 centa był warty około 8 milionów dolarów, w zależności kiedy Bitcoiny zostały sprzedane przez rapera.

Chociaż nie jest to wcale wstrząsająca wiadomość dla popularyzacji Bitcoina, zawsze dobrze jest widzieć główny nurt uznający istnienie kryptowalut. Inne znane osobistości, które poparły kryptografię w takiej czy innej formie, to Ellen Degeneres, która w lutym przedstawiła odcinek o Bitcoinie i jego założeniach. Ponadto, w kwietniu br. zespół kryptowaluty Ripple poinformował, iż Snoop Dogg wystąpi podczas XRP Community Night, na Blockchain Week NYC w maju tego roku. Samo wydarzenie było okazją do świętowania dotychczasowej pracy firmy nad rozwojem tokena XRP i towarzyszącą mu technologią zdecentralizowanej księgi rozrachunkowej.

Polscy artyści również nawiązują do kryptowalut, a duet Quebonafide i Taco Hemingway (Taconafide) udostępnił w kwietniu br. utwór pod tytułem „Kryptowaluty„.

Co sądzicie o wspominaniu kryptowalut przez artystów? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze