Bitcoin za milion dolarów? | Trzymajcie się! „Jeszcze tylko dwie bańki…”

16 688

Po ostatnich spadkach kurs bitcoina zatrzymał się na poziomie 8841 $, zyskując zaledwie 0,34% w przeciągu ostatnich 24 godzin. Zmienność BTC jest w ostatnim czasie dość wysoka, a każdy zdecydowany ruch zarówno w dół, jak i w górę wykresu cenowego, uruchamia falę komentarzy i kolejnych projekcji cenowych. Jedną z bardziej optymistycznych jest wygłoszona niedawno opinia Bobby’ego Lee o tym, że wystarczą jeszcze dwie bańki, aby bitcoin osiągnął 1 milion dolarów.

bitcoin za milion dolarów
Wykres BTC/USD od TradingView

Bobby Lee i bitcoin za milion dolarów

Bobby Lee, który stał na czele najstarszej na świecie giełdy kryptowalut BTCC uważa, że przed bitcoinem stoi świetlana przyszłość. Brat twórcy Litecoin Charlie’go Lee powiedział, że w nadchodzących latach BTC prawdopodobnie osiągnie wycenę w wysokości miliona dolarów. Swoją opinię na ten temat przedstawił podczas szczytu AIBC na Malcie.

Niektórzy mogą zgodzić się z faktem, że wizja bitcoina za milion dolarów może w aktualnej sytuacji wydawać się niedorzeczna. Niemniej jednak Bobby Lee jest przekonany, że ​​bitcoin z powodzeniem może osiągnąć ten pułap. Co więcej, Lee określił BTC jako „aktywo milionowej klasy”. Dodał ponadto, że bitcoin jest wart aktualnie ​jedynie niewielką część swojej przyszłej wartości, która zrealizuje się w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat.

Według Lee, kurs BTC porusza się falami, które są bańkami, a te z kolei wynoszą wycenę „króla kryptowalut” na nowe maksima. Wyjaśnił, że z każdą nową bańką cena BTC wzrasta dziesięciokrotnie, a w innych przypadkach rośnie 20x. Lee spodziewa się w nadchodzących latach nowych fal, które umieszczą wartość bitcoina w pułapie sześciocyfrowym. Bitcoin za milion dolarów to, wg Lee, zupełnie realna prognoza.

A może to tylko chwyt marketingowy?

Czy wysoka prognoza Lee jest jedynie chwytem marketingowym, który ma na celu zwrócić uwagę na jego portfel sprzętowy Ballet? Można tak sądzić biorąc pod uwagę, że optymizm odnośnie przyszłej wyceny BTC zbiegł się w czasie z promocją nowego portfela startupu, którym kieruje Lee.

Podczas ostatniego wywiadu na AIBC Malta Bobby Lee mówił o swojej nowej firmie, która stworzyła portfel sprzętowy o nazwie Ballet. Obsługuje on przede wszystkim bitcoiny, ale oferuje także obsługę innych kryptowalut, takich jak ethereum, XRP, Litecoin, Binance Coin czy DOGE.

Lee powiedział, że misją Ballet jest doprowadzenie do powszechne adopcji aktywów cyfrowych poprzez zaoferowanie bezpieczeństwa ich przechowywania. Aby przyciągnąć uwagę, portfel ma postać przypominającą tradycyjne karty kredytowe. Co ciekawe, oprócz wysokiego poziomu bezpieczeństwa, Ballet ma charakterystyczny zapach, który jest „narzędziem” zapobiegającym podrabianiu.

Zatem, jakkolwiek trudno jest powiedzieć, czy bitcoin za milion dolarów to rzeczywiście wizja, która może się ziścić. Z pewnością każdy, kto posiada bitcoiny i trzyma je w perspektywie długoterminowej, ucieszyłby się z realizacji takiego scenariusza.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze