Bitcoin vs Bitcoin Cash | Zakład o 10 000$

Na szczycie Malta AI i Blockchain, który odbył się niedawno 23 i 24 maja, wśród zaproszonych gości znaleźli się: maksymalista i analityk techniczny BTC Tone Vays i dyrektor generalny Bitcoin.com Roger Ver, znany z wspierania Bitcoin Cash (BCH). Zostali zaproszeni do odbycia luźnej debaty, której prowadzącym był Monte Munford z Forbes.

Bitcoin vs Bitcoin Cash

Rozmowa została zapowiedziana jako „The Ultimate Showdown: BTC Vs BTC Cash” trwała 15 minut i dotyczyła głównie charakteru i znaczenia opłat transakcyjnych w blockchain.

Ver trzymał się zwyczajowo swoich argumentów, wypowiadanych już niejednokrotnie podczas konferencji na całym świecie. Mówił, że sieć Bitcoin jest po prostu zbyt kosztowna, aby przeciętna osoba mogła często, niezawodnie jej używać. To, wg Vera wynika w dużej mierze z utrzymywania sztucznie małych rozmiarów bloków. Vays ripostował, że używa BTC codziennie przez ostatnie 9 miesięcy, płacąc nie więcej niż 1$.

No to zakład!

Ver natychmiast wyciągnął telefon, prosząc Vaysa o to samo. Wyśle Vaysowi trochę BTC i okaże się się, jaka jest kalkulacja fee… teraz, na żywo. Vays przeciwstawił mu swój portfel twierdząc, że może ustawić dowolną opłatę, i może łatwo wysłać Ver’owi 5 dolarów w BTC z pięciocentową opłatą, jeśli Ver by zechciał. „Proszę” Ver uśmiechnął się do tłumu. W żaden sposób nie zostanie to potwierdzone w najbliższym czasie i prawdopodobnie utknie w pamięci na całe tygodnie, zaśmiał się. Po kilku przepychankach Ver wystrzelił: „Wyślij za 1 satoshi za bajt, jak wszystkie transakcje bitcoin cash”. Vays w końcu się zgodził i obniżył transakcję do wysokości jednego centa.

 

Stawka: 10 000$

„Zakład!”, powtórzył Ver i dodał, że jeśli transakcja zostanie uwzględniona w bloku tego samego dnia, podaruje 10 000$ wybranej przez Vays’a organizacji charytatywnej. „Jestem pewien, że fee jeden satoshi/ bajt nie przechodzą już w Bitcoin Core… ” Dlatego, jak dodał, „ukierunkował cały swój czas, wysiłek i zasoby na Bitcoin Cash.”

Czy znacie dalszy ciąg tej historii? Jak myślicie, czy transakcja przeszła pomyślnie? Kto wygrał zakład?

Komentarze