Bitcoin to fatamorgana, twierdzi „Wilk z Wall Street” w dokumencie CNBC

źródło: pixabay.com
3 465

Jordan Belfort, słynny „Wilk z Wall Street” podczas kręcenia filmu dokumentalnego dla CNBC, przedstawił swój punkt widzenia na temat kryptowaluty Bitcoin. Były makler giełdowy, który został oskarżony o oszustwa finansowe związane z manipulacjami na giełdzie papierów wartościowych stwierdził, iż Bitcoin jest fatamorganą oraz pułapką na której większość inwestorów straci swoje środki. 

Większość inwestorów kojarzy kultowy film „Wilk z Wall Street”, w którym Jordana Belforta zagrał Leonardo DiCaprio. Scenariusz filmu oparto na wspomnieniach Belforta. Aby manipulować rynkami, Belfort podkreślał potrzebę popytu. Posiadał ogromną grupę pracowników, przekonujących bogatych Amerykanów do kupowania śmieciowych akcji, z których czerpali zyski.

„Byłem oszustem, opanowałem to do perfekcji. To dzieje się właśnie z Bitcoinem.  Cała ta sprawa jest tak głupia, te dzieci mają takie pranie mózgu” – powiedział Jordan Belfort dla CNBC w niedawnym filmie dokumentalnym.

Belfort powiedział również, że Bitcoin szybko „wyparuje” ze świata finansów. Straci na tym wiele osób.

„Ta rzecz wyparuje jak fatamorgana. Jest wielu naprawdę uczciwych ludzi, którzy zostaną z niczym” – stwierdził Belfort

Ponadto, Belfort zakwestionował bezpieczeństwo sieci Bitcoina, pomysł, że może rozwiązać potrzebę banków centralnych oraz zanegował argument, że rządy dopuszczą zdecentralizowaną i anonimową walutę bez odpowiednich regulacji.

Bitcoin
źródło: pixabay.com

Bitcoin i kryptowaluty w dokumencie CNBC

Pomysłodawcą dokumentu, w którym wystąpił Jordan Belfort jest CNBC. W sobotnie popołudnie, amerykańskie wydawnictwo CNBC ogłosiło, że będzie emitować film dokumentalny, który „eksploruje świat Bitcoinów”. W komunikacie prasowym, CNBC napisało w odniesieniu do opisu filmu:

„Ten film dokumentalny to podróż otwierająca oczy, która okazuje się równie pouczająca, jak zabawna i nieoczekiwana. Lee oferuje widzom rzadkie spojrzenie w dzikim świecie bitcoinów, odkrywając niezwykły krajobraz i obsadę otaczających go postaci, a ostatecznie pozwalając widzom wziąć własną stronę w szaleństwie kryptografii” – napisało CNBC

Poniżej zamieszczony jest zwiastun dokumentu „Bitcoin: Boom or Bust”. Warto zaznaczyć, iż CNBC nie cieszy się entuzjazmem w świacie kryptowalut, szczególnie za swoje krytyczne podejście do walut wirtualnych oraz tworzenie FUDu. W każdym razie, mając na uwadze utrzymanie charakteru zwiastuna (i późniejszą reakcję inwestorów kryptowalutowych), nie byłoby zaskoczeniem, że pełne wydanie dokumentu spowoduje jeszcze ostrzejszą krytykę dla CNBC.

Co sądzicie o słowach Jordana Belforta w dokumencie CNBC? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze