Bitcoin rządzi na Twitterze, altcoiny najniżej od lat

3 442
Altcoiny znacznie zmniejszyły swój udział w ogólnej dyskusji w obliczu ostatniego rozbicia rynku kryptowalut. Zgodnie z danymi z Bitinfocharts, kryptowaluty takie jak Ethereum, Litecoin i XRP mają na Twitterze najniższe zainteresowanie od lat. W tym samym momencie rządzi bitcoin. Zainteresowanie nim wzrosło po dwakroć w ciągu pierwszego kwartału 2020 roku.

Najniżej od 21 miesięcy

Wcześniej w tym tygodniu, 21 marca, liczba tweetów z hashtagiem #XRP liczyła 2542. To spadek o 60% od stycznia. Wtedy zasięg Ripple wynosił około 6000. Ostatnim momentem, gdy popularna kryptowaluta osiągała taki poziom, był lipiec 2018 roku.

Największa popularność XRP na Twitterze nie pochodzi jednak z okresu bańki z 2017 i 2018 roku. Tym czasem jest sierpień 2018 roku, kiedy o kryptowalucie wspominano 20 000 razy. Jest to związane z pierwszymi pogłoskami na temat Ripple Labs xRapid – rozwiązaniem płatniczym dla instytucji finansowych. Oczekiwany start produktu wywindował również samą cenę projektu.

Litecoin uderza w dwuletni dołek

Sytuacja Litecoina również nie wygląda dobrze. Projekt stworzony przez Charliego Lee osiągnął w tym miesiącu liczbę 344 postów. Jest to najniższa wartość generowanych treści od czasu marca 2017 roku. Był to początek skoków, które doprowadziły do wielkiego wzrostu ceny i liczby wpisów w 2018 roku.

W tym momencie liczba wpisów dotyczących Litecoina stanowi około 1,3% z historycznego ATH – 31 000.

Ethereum rozbija się o 95%

Podobnie wygląda sytuacja w przypadku Eth. Tutaj możemy zobaczyć najgorszy performance od trzech lat. W tym momencie liczba wpisów utrzymuje się na poziomie około  2500. Ostatnim razem ta wartość była tak niska w lutym 2017 roku – był to również czas trwającego 60 dni wzrostu ceny z $10 do $50. Może się okazać, że tweetowa depresja jest początkiem czegoś większego i lepszego.

Bitcoin górą!

Bitcoin rządzi jeśli chodzi o Twittera. Najpopularniejsza kryptowaluta gromadzi obecnie około 24 000 Tweetów. Jest to, oczywiście, duży spadek względem 155 000 z grudnia 2017, jednak na tle pozostałych kryptowalut jest to wynik dużo lepszy. Co istotniejsze, król kryptowalut od stycznia tego roku podwoił liczbę wpisów.

Statystyki te pokazują, jak bardzo w ostatnim czasie dochodzi do marginalizacji wzmianek na temat altcoinów w przestrzeni publicznej. Na usta rzuca się pytanie – czy to trwały trend?

Komentarze