Bitcoin Roller Coaster i program telewizyjny z „gościem” od najdroższej pizzy świata!

Co się dzieje na rynku kryptowalut i Bitcoina? Tysiące złotych monet zmieniają wartość z dnia na dzień – po prostu Roller Coaster. W najbliższą środę odbędzie się Bitcoin Pizza Day, święto upamiętniające pierwszą transakcję bitcoinową, bez której mogłoby nie być branży kryptowalut i blockchain. Dwie pizze za 300 milionów PLN! Przygotujcie portmonetki.Bitcoin Roller Coaster

Ostatnie tygodnie pokazały, że Bitcoin nadal utrzymuje najwyższą rangę, jako aktywo spekulacyjne pod względem wahań kursów i cen za jednostkę.

12 maja, Bitcoin z 7 400 dolarów w zaledwie kilka godzin zniżył się do poziomu 6 900 dolarów. $500 w 8 godzin (blisko 2 000 PLN)! Na próżno szukać tak zmiennych wartości w tak krótkim czasie, poza rynkiem kryptowalut.Następnie Bitcoin odnotował pomniejsze wzrosty i spadki, wszedł w tzw. “tryb oczekiwania” przed najbardziej stromym punktem kolejki górskiej (ang. Roller Coaster). W poniedziałek 13 maja, w okolicach godziny 13:00 kurs zaczął szybować ponownie. Wedle danych Coinpaprika, kurs z $7 100 wzniósł się ponad $7 850 i to znów w zaledwie 8 godz.

Cena BTC przekroczyła 8 000 dolarów! Od tamtego momentu, kurs BTC skakał od 7 750 dolarów do nawet $8 300 aż do 17 maja, kiedy to odnotowano gwałtowny spadek w okolice $7 300.

Zaczyna się zbierać na wymioty… 🤢

W dniach 17-19 maja fluktuacja ceny BTC odbywała się w zakresie 7 tysięcy dolarów, a $7 400, żeby dziś ponownie zaliczyć spory wzrost wartości. W godzinach nocnych Bitcoin zbliżył się do granicy 8 000 dolarów.

Piękno fluktuacji Bitcoina opisane powyżej perfekcyjnie odzwierciedla niniejszy obrazek.Nawet powstała specjalna strona ku przedstawieniu tego zagadnienia: Bitcoin Roller Coaster Guy.

Co więcej, memy bitcoinowe w serwisie Tenor odnotowują spory wzrost zainteresowania w ostatnich dniach. Inne ciekawe informacje dotyczą adresów bitcoinowych, blisko 733 tysiące adresów BTC posiada teraz więcej niż jedną sztukę cyfrowego złota.

https://twitter.com/kerooke/status/1129028201618006017Bitcoin Pizza Day

Do tematu dwóch pizz sprzedanych, przekładając na dzisiejsze wartości, za 80 milionów dolarów wrócimy w najbliższą środę. Wtedy też odbędzie się 9. rocznica święta upamiętniającego pierwszą wymianę dóbr za Bitcoiny.

Jeżeli jednak nie możecie się doczekać, to zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu: “Pizza, która zmieniła bieg historii”.

W nocy, z niedzieli (19 maja) na poniedziałek w telewizji CBS news zostanie wyemitowany program, wywiad z człowiekiem odpowiadającym za wspomnianą transakcję. Program nosi nazwę “60 Minutes” i będzie zderzeniem Hanyecza Laszlo z transakcją o wartości 10 000 BTC za 2 pizze. Dziś tę wartość możemy przełożyć na ponad 300 milionów złotych, jednakże bez niej branża kryptowalut mogłaby nie zaistnieć.Serdecznie zapraszamy w środę na łamy naszego serwisu. Przygotujcie portmonetki i Satoshi, aby zakupić upamiętniającą bitcoinową pizzę w hołdzie technologii.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze