Bitcoin Roller Coaster i program telewizyjny z „gościem” od najdroższej pizzy świata!

1 817
Co się dzieje na rynku kryptowalut i Bitcoina? Tysiące złotych monet zmieniają wartość z dnia na dzień – po prostu Roller Coaster. W najbliższą środę odbędzie się Bitcoin Pizza Day, święto upamiętniające pierwszą transakcję bitcoinową, bez której mogłoby nie być branży kryptowalut i blockchain. Dwie pizze za 300 milionów PLN! Przygotujcie portmonetki.Bitcoin Roller Coaster

Ostatnie tygodnie pokazały, że Bitcoin nadal utrzymuje najwyższą rangę, jako aktywo spekulacyjne pod względem wahań kursów i cen za jednostkę.

12 maja, Bitcoin z 7 400 dolarów w zaledwie kilka godzin zniżył się do poziomu 6 900 dolarów. $500 w 8 godzin (blisko 2 000 PLN)! Na próżno szukać tak zmiennych wartości w tak krótkim czasie, poza rynkiem kryptowalut.Następnie Bitcoin odnotował pomniejsze wzrosty i spadki, wszedł w tzw. “tryb oczekiwania” przed najbardziej stromym punktem kolejki górskiej (ang. Roller Coaster). W poniedziałek 13 maja, w okolicach godziny 13:00 kurs zaczął szybować ponownie. Wedle danych Coinpaprika, kurs z $7 100 wzniósł się ponad $7 850 i to znów w zaledwie 8 godz.

Cena BTC przekroczyła 8 000 dolarów! Od tamtego momentu, kurs BTC skakał od 7 750 dolarów do nawet $8 300 aż do 17 maja, kiedy to odnotowano gwałtowny spadek w okolice $7 300.

Zaczyna się zbierać na wymioty… 🤢

W dniach 17-19 maja fluktuacja ceny BTC odbywała się w zakresie 7 tysięcy dolarów, a $7 400, żeby dziś ponownie zaliczyć spory wzrost wartości. W godzinach nocnych Bitcoin zbliżył się do granicy 8 000 dolarów.

Piękno fluktuacji Bitcoina opisane powyżej perfekcyjnie odzwierciedla niniejszy obrazek.Nawet powstała specjalna strona ku przedstawieniu tego zagadnienia: Bitcoin Roller Coaster Guy.

Co więcej, memy bitcoinowe w serwisie Tenor odnotowują spory wzrost zainteresowania w ostatnich dniach. Inne ciekawe informacje dotyczą adresów bitcoinowych, blisko 733 tysiące adresów BTC posiada teraz więcej niż jedną sztukę cyfrowego złota.Bitcoin Pizza Day

Do tematu dwóch pizz sprzedanych, przekładając na dzisiejsze wartości, za 80 milionów dolarów wrócimy w najbliższą środę. Wtedy też odbędzie się 9. rocznica święta upamiętniającego pierwszą wymianę dóbr za Bitcoiny.

Jeżeli jednak nie możecie się doczekać, to zapraszamy do naszego wcześniejszego artykułu: “Pizza, która zmieniła bieg historii”.

W nocy, z niedzieli (19 maja) na poniedziałek w telewizji CBS news zostanie wyemitowany program, wywiad z człowiekiem odpowiadającym za wspomnianą transakcję. Program nosi nazwę “60 Minutes” i będzie zderzeniem Hanyecza Laszlo z transakcją o wartości 10 000 BTC za 2 pizze. Dziś tę wartość możemy przełożyć na ponad 300 milionów złotych, jednakże bez niej branża kryptowalut mogłaby nie zaistnieć.Serdecznie zapraszamy w środę na łamy naszego serwisu. Przygotujcie portmonetki i Satoshi, aby zakupić upamiętniającą bitcoinową pizzę w hołdzie technologii.

Komentarze