Bitcoin przekracza 28 000 złotych i brnie dalej! | To The Moon?

źródło: pexels/pixabay
Bitcoin dostarcza nam po raz kolejny niesamowitego zwrotu akcji. Cena za 1 sztukę cyfrowego złota kosztuje w tej chwili blisko 28 000 PLN! Rynek również podąża w tym samym kierunku. Czy szykuje się następna bańka, krótkoterminowa hossa czy może bull trap?


Bitcoin Now

Tendencja mówiąca o Bitcoinie i jego niewygodnych wahaniach kursu wydaje się potwierdzać, nawet po tak, stosunkowo długim przestoju w cenie.

W ciągu ostatnich kilku dni, Bitcoin z poziomu $5 500-5 700 wzniósł się w okolice $7 300, a nawet $7 500, na niektórych giełdach. Widzimy wyraźnie, że cena Bitcoina postępowała powoli, dolar za dolarem aż do 1 kwietnia. Wtedy też kurs BTC odnotował wzrost o blisko 1000 dolarów. Potem było już tylko drożej.

Jak wspomniałem wyżej, kurs BTC na większości giełd jest już bliżej $7500 niż $7000, a stało się to tylko przez ostatnią noc! Co więcej, giełda Liquid odnotowała sprzedaż BTC za blisko $7600. Jednoznacznie widzimy tendencje “To The Moon” i to od wielu tygodni.Ubiegły tydzień był momentem kulminacyjnym, kurs BTC zaliczył 25-procentowy wzrost wartości, natomiast ostatnie 30 dni przyniosły ponad 45%. Kapitalizacja sięga 130 miliardów dolarów, co daje prawie 60% dominacji BTC na rynku.

Ramię w ramię za Bitcoinem!

Jak wiemy, rynek kryptowalut, a raczej ich kursy cenowe charakteryzują się podążaniem za BTC, nie inaczej jest tym razem.

Ponad 80% cyfrowych walut z TOP 100 najbardziej skapitalizowanych odnotowuje kilku bądź kilkudziesięcioprocentowe wzrosty cen. Najwyższe wzrosty w ciągu ostatnich 7 dni widzimy w projekcie Arcblock (ABT) oraz ABBC – ponad 60%.

Mniej więcej 20-procentowy wzrost kursu i wyżej odnotowały takie waluty jak: Metaverse ETP, Horizen, Bitcoin Gold, Bitcoin, BItcoin Cash, MaidSafeCoin czy Ethereum.

Najgorzej z kolei poradził sobie Cosmos (-20%), Binance Coin (-8%), Crypto.com Chain (-6%) czy Steem (-3%).

Jak się zapatrujecie na aktualną sytuację na rynku kryptowalut? Czy rok 2019 będzie odrobinę bardziej łaskawy dla kryptowalutowych inwestorów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach poniżej!

Komentarze