Bitcoin ponownie testuje opór 8000$ | Na wykresach zielono (aktualizacja)

1 748

Bitcoin po raz kolejny testuje ważny poziom oporu na poziomie 8000$. W ciągu wczorajszego dnia zobaczyliśmy zysk 5% w mniej niż godzinę. Ten ruch nastąpił wkrótce po spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych z krajów G20, które odbyło się w Fukuoce w Japonii 8 i 9 czerwca.

Bitcoin ponownie testuje opór na 8000 $

10. 06. bitcoin po raz kolejny doświadczył znacznego skoku ceny. Zaliczył wzrost z około 7660$ do nieco ponad 8 000$ w mniej niż godzinę. Skala tego wzrostu wyniosła około 5 procent.

Co ważniejsze, przyniosło to cenę do ważnego poziomu oporu 8000$. Przez ostatnie kilka dni cena poruszała się bowiem w nieco niższym przedziale.

W chwili pisania tego artykułu (edit: 11.06.2019 g. 07:25) sytuacja na rynku bitcoina przedstawia się następująco:

bitcoin 8000$

Co może być powodem wzrostów?

Określenie dokładnej przyczyny ostatniego pozytywnego impulsu Bitcoin jest trudne. Odbyło się to jednak niedługo po tym, jak ministrowie finansów i prezesi banków centralnych z krajów G20 spotkali się w Fukuoce w Japonii.

Uczestnicy wydali wspólny komunikat, w którym przedstawili swoje stanowisko w sprawie kryptowalut i ścieżki regulacyjnej, którą chcieliby podjąć.

Wysokiej rangi urzędnicy stwierdzili, że kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla globalnej stabilności finansowej.

Jednocześnie potwierdzili swoje poprzednie stanowisko dotyczące ogólnej regulacji kryptowalut:

… Pozostajemy czujni na ryzyko, w tym ryzyko związane z ochroną konsumentów i inwestorów. Jesteśmy skupieni na przeciwdziałaniu praniu pieniędzy (AML) i finansowaniu terroryzmu (CFT). Potwierdzamy nasze zobowiązanie do stosowania niedawno zmienionych Standardów FATF do wirtualnych aktywów i powiązanych dostawców dla AML i CFT.

Kursy kryptowalut błyszczą na zielono

Pierwsza dziesiątka zestawienia największych kryptowalut pod względem kapitalizacji świeci aktualnie kolorem zielonym.

Litecoin (LTC) przewodzi całemu zestawieniu z imponującym wzrostem blisko 11% procent w przeciągu ostatnich 24 godzin.

bitcoin 8000$

Jaka jest Wasza opinia na temat aktualnej sytuacji na rynku? Czy ustalenia szczytu G20 znajdują odzwierciedlenie na wykresach cenowych? Komentujcie!

Komentarze