Bitcoin: ponad 90% Australijczyków słyszało o nim

Bitcoin coraz popularniejszy w Australii
2 220

Bitcoin to najpopularniejsza kryptowaluta, która ciągnie za sobą cały rynek

Jak wynika z najnowszych badań, aż 90,8% Australijczyków ma pewną wiedzę na temat kryptowaluty Bitcoin. Rzekomo 25,6% społeczeństwa ma posiadać jakąś ilość tego aktywa w swoim cyfrowym portfelu. Autorem badania jest agencja Independent Reserve, i stwierdziła ona, że ponad 1/4 Australijczyków to HODL-erzy Bitcoina. Dane te są zadziwiająco pozytywne biorąc pod uwagę negatywny sentyment na rynku cyfrowych aktywó, który kojarzony jest aktualnie głównie z upadkiem giełdy FTX i ogromnym FUDzie, który wylał się zaraz po tym. Nie ma w tym w zasadzie nic dziwnego, gdyż to właśnie po tych fatalnych wydarzeniach Bitcoin wybił swój nowy dołek tej bessy.

Najnowsze dane z Australii napawają optymizmem

Mimo, że odsetek HODLerów zmniejszył się w porównaniu z ubiegłym rokiem z 29% do 25,6% aktualnie, to jednak dane te w obliczu trwającej bessy i tak są bardzo dobre. Widać za ich sprawą, że wciąż wielu mieszkańców wspomnianego kontynentu wierzy w rozwój Web 3.0 i uwzględnia cyfrowe aktywa jako istotny element swojego portfela inwestycyjnego. Przypomnijmy, że 2021 rok (i 2020) to historyczne maksima i niezwykły rozwój branży kryptowalutowej, zaś teraz trwamy niestety w głębokim rynku niedźwiedzia. Widać to chociażby po całkowitej kapitalizacji rynkowej, która porównując te lata znacznie spadła, od 3 bilionów dolarów do zaledwie ok. 820 miliardów aktualnie.

Zobacz także: Coinbase wstrzymuje prace nad filmami o BAYC

W świecie kryptowalut wciąż dominują młodzi

Ostatnie badania po raz kolejny dowodzą ponadto, że to osoby w wieku 25-34 wciąż przede wszystkim kreują świat cyfrowej rewolucji. Okazuje się bowiem, że aż 40% respondentów prezentowało wspomniane ramy wiekowe. Dla porównania, jeśli mówimy o osobach z grupy powyżej 65 lat, to zaledwie 10% tej społeczności było lub jest zainteresowane inwestycją w Bitcoin lub inne altcoiny. Ta statystyka w zasadzie nie różni się znacząco niezależnie od obranego państwa. Tak już chyba po prostu jest, że osoby starsze nie zamierzają podążać za nowymi trendami. Młodzi natomiast mają zapewne nadzieję, że kryptowaluty to przyszłość, głównie za sprawą potencjalnej adopcji przez rządy i wielkie koncerny.

Komentarze