Bitcoin pod młotkiem | Aukcja bitcoin po raz pierwszy w UK

Władze w Wielkiej Brytanii planują wystawić na aukcję bitcoiny o wartości 662 000 USD skonfiskowane od internetowego przestępcy. Siły policyjne kraju będą współpracować z irlandzkim domem aukcyjnym Wilsons Auctions, aby przeprowadzić proces sprzedaży. Pierwsza w historii aukcja bitcoin na Wyspach odbędzie się już jutro.

Aukcja jest pierwszą tego rodzaju w Wielkiej Brytanii. Oprócz bitcoinów na sprzedaż zostaną wystawione różne inne aktywa kryptograficzne, a także skonfiskowane towary luksusowe.

Bitcoin idzie pod młotek

Zgodnie z postem na stronie internetowej Wilsons Auctions, bitcoin, warte około 662 000 $ w momencie pisania tego tekstu, zostaną wystawione i sprzedane na aukcji. Próba sprzedaży zostanie podjęta już jutro na dwóch różnych aukcjach od godziny 12:00 GMT.

Pierwsza z aukcji odbędzie się online. Będzie trwała 24 godziny od południa 25 września. W sprzedaży online będą także dostępne inne zasoby kryptograficzne. Należą do nich ETH, XRP i inne, które nie zostały wyraźnie wymienione.

Druga aukcja odbędzie się we czwartek 26 września o godzinie 18:00. Dodatkowe 15 partii BTC będzie dostępnych w ramach „Unreserved Government Auction”. Ci, którzy chcą licytować na partiach, zrobią to online lub osobiście. Oprócz bitcoinów w sprzedaży pojawią się również różne inne przedmioty. Należą do nich przejęte samochody, zegarki, biżuteria i inne towary luksusowe.

Aidan Larkin, dyrektor ds. Odzyskiwania mienia w Wilsons Auctions, tak skomentował zaangażowanie firmy w sprawę:

Cieszymy się, że aukcje Wilsons mogą zaznaczyć się po raz kolejny jako pierwsze w historii, przeprowadzając pierwszą aukcję Bitcoinów pod nadzorem brytyjskiej policji.

W Wilsons lubią bitcoiny

Wilsons był również zaangażowany w inną aukcję bitcoin na początku tego roku. Firma była pierwszą prywatną firmą aukcyjną, która przeprowadziła publiczną sprzedaż bitcoinów na świecie. Larkin powiedział:

Po sukcesie naszej pierwszej na świecie publicznej aukcji Bitcoin, która przyciągnęła globalną uwagę, cieszymy się, że możemy nadal oferować tę bezpieczną usługę zarówno naszym klientom z sektora publicznego, jak i prywatnego.

Zgodnie ze stanowiskiem dotyczącym aukcji sprzedaż odbywa się w imieniu Jednostki Operacji Specjalnych Regionu Wschodniego (ERSOU). Majątek przeznaczony pod młotek został przejęty od cyberprzestępcy skazanego za przestępstwa związane z hackiem w zakresie danych osobowych. Przestępca sprzedał skradzione dane w zamian za kryptowaluty.

Chociaż aukcja bitcoin, o której mowa, jest pierwszą w Wielkiej Brytanii, władze na świecie organizowały wcześniej podobne aukcje. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest aukcja bitcoinów skonfiskowanych po zamknięciu Silk Road.

Jaki sens mają zakupy BTC w ramach aukcji tego typu? Dajcie znać, co myślicie na ten temat. Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze