Bitcoin osiąga wzrosty przez działania jednej z największych korporacji świata? BlackRock zakłada grupę roboczą

źródło: pixabay.com
8 754

Dzisiejsze wzrosty na rynku kryptowalut mogły zależeć od decyzji dużego gracza ze Stanów Zjednoczonych, zarządzającego aktywami o wartości blisko 6,3 biliona dolarów. Nowojorska korporacja BlackRock założyła grupę roboczą, aby zbadać w jaki sposób może skorzystać z szybko rozwijającego się rynku kryptowalut. Pomimo, iż Bitcoin postrzegany jest sceptycznie przez samego prezesa firmy, rynek kryptowalut może odczuć napływ kapitału od największej firmy zarządzającej aktywami. 

BlackRock, Inc. jest amerykańską korporacją zarządzającą globalnymi inwestycjami z siedzibą w Nowym Jorku. Firma BlackRock, założona w 1988 roku, początkowo jako zarządzający ryzykiem i zarządzająca aktywami o stałym dochodzie, jest dziś największą firmą na świecie, zarządzającą aktywami o wartości 6,3 biliona USD. Firma stworzyła zespół najlepszych ekonomistów oraz analityków, aby zbadać kryptowaluty i ich bazową infrastrukturę – blockchain. Inwestycje tak dużego gracza nie obejdą się bez echa, jeśli firma zdecyduje zająć się rynkiem walut wirtualnych, może spowodować to kolejny boom na rynku kryptowalut.

„Podobnie jak większość instytucji finansowych, BlackRock posiada grupę roboczą, która spotyka się okresowo w celu wymiany informacji na temat blockchainu i składa się z pracowników różnych dziedzin” – powiedział rzecznik firmy

Grupa robocza, w skład której wchodzi nowojorski gigant inwestycyjny Terry Simpson, zbada, czy BlackRock powinien zainwestować w kontrakty terminowe na Bitcoinie. Zespół ekspertów zastanawia się również, co konkurenci BlackRock chcą dokonać z kryptowalutami i jak może to wpłynąć na działalność firmy. Grupa robocza przedstawi swoje wnioski kierownictwu wyższego szczebla. Wielu ekspertów z branży uważa, że ​​zwiększone zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych w przestrzeń walut wirtualnych zwiększy zaufanie do rynku, co automatycznie wpłynie na pozytywnie podejście obywateli do kryptowalut.

bitcoin
źródło: pexels.com

Wiadomość od BlackRock spowodować mogła dzisiejsze wzrosty na całym rynku kryptowalut. Bitcoin osiągnął wzrost o 4%, podczas gdy Ethereum wzrasta o ponad 5%, a Bitcoin Cash o 6,6%. Ruch korporacji poprzedzony jest badaniami nad technologią blockchain oraz potencjalnymi możliwościami emisji papierów wartościowych z użyciem technologii rozproszonych rejestrów.

„Od kilku lat przyglądamy się technologii blockchain, dostrzegając potencjał wspólnych procesów i danych między uczestnikami rynku, rozliczania, rozrachunku i uzgadniania oraz uproszczenia emisji papierów wartościowych” – powiedział rzecznik firmy

Co sądzicie o grupie roboczej BlackRock? Czy wpłynie to na dalsze wzrosty na rynku kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze