Bitcoin o wartości 30,000$ do końca roku | Jihan Chu z Kenetic Capital

1 599

Kolejny rok będzie z pewnością ekscytujący dla społeczności kryptowalut, szczególnie bitcoina (BTC). Za takim poglądem może przemawiać halving Bitcoina, a także oficjalne zainteresowanie branżą przez Facebooka, giganta mediów społecznościowych. W ostatnim wywiadzie dla agencji Bloomberg, współzałożyciel Kenetic Capital, Jihan Chu, ogłosił swoje przewidywania dotyczące ceny bitcoina. Według Chu, cena bitcoina osiągnie 30,000$ do końca tego roku. Cenę te argumentuje halvingiem Bitcoina, wejściem Facebooka do rynku, a także ewentualnym zamiarem usprawnienia Initial Public Offering (IPO) poprzez aspekty techniczne. 

Po ostatniej serii wzrostów na rynku kryptowalutowym, analitycy i znane osobistości z branży, podają optymistyczne predykcje co do ceny króla kryptowalut – bitcoina. Jihan Chu podał w wywiadzie trzy główne powody, przez które wartość bitcoina może znacząco wzrosnąć. Oprócz tego stwierdził, że w końcu ludzie zaczynają rozumieć, że kryptowaluty „nie odejdą”. Jak sam powiedział, zajęło to aż 10 lat, aby świadomość ludzka chociaż delikatnie uległa zmianie. Stanowisko Chu można porównać do popularnych słów, które wypowiedział indyjski myśliciel, Mahatma Gandhi: „Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.”

„Myślę, że dziesięć lat po rozpoczęciu historii Bitcoina, zaczynamy dostrzegać, że staje się to rzeczywistością. Ludzie widzą teraz, że kryptowaluta nie odchodzi. I nie musisz mi wierzyć, to działania Facebooka, to Jamie Dimon, to Rakuten, to wszyscy, którzy zajmują się budową infrastruktury lub świadczeniem usług w tej branży.” – powiedział Chu w wywiadzie dla Bloomberg

Dodał również, że jego optymistyczne przewidywania opierają się na sugestii, że przemysł kryptograficzny może stać się lepszym rozwiązaniem dla Initial Public Offering (IPO), które ma miejsce na giełdach papierów wartościowych. Nawiązuje w tym przypadku do porażki UBERa w związku z przeprowadzonym procesem IPO.

bitcoin kryptowaluty whale transakcja satoshi nakamoto
źródło: pexels/pixabay

Halving Bitcoina – główny powód wzrostu ceny

Jednym z powodów, jakie mają zadecydować o kolejnym ATH na Bitcoinie, to halving Bitcoina, który nastąpi 25 maja 2020 roku – już za niespełna rok. Według Chu, bitcoin będzie kontynuował kierunek wzrostów, wraz z resztą innych kryptowalut w 2019 roku. Oprócz halvingu, Chu podał kolejny argument, który przemawia za wzrostem ceny BTC. Jest to dążenie do masowego przyjęcia przez globalnych gigantów, takich jak Facebook, JPMorgan, Rakuten i Fidelity, którzy niedawno zainteresowali się branżą kryptowalut, inwestując w nią pokaźny kapitał. O wszystkich partnerstwach informowaliśmy na łamach naszego portalu.

„Myślę, że połączenie tych trzech czynników naprawdę pozwoli nam dotrzeć z miejsca, w którym jesteśmy teraz, do 30 000 dolarów.” – powiedział Jihan Chu

Co sądzicie o argumentach Jihana Chu w związku z predykcją tak wysokiej ceny BTC? Czy halving i wejście gigantów do rynku spowoduje takie wzrosty? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze