Bitcoin nekrolog: Przegląd zmartwychwstań Bitcoina

Czy wiedzieliście, że Bitcoin “umarł” już ponad 350 razy? Zaczęło się od roku 2010, kiedy to jeden z portali zamieścił artykuł pod tytułem “Dlaczego Bitcoin nie może być walutą?”. Do dziś obserwujemy coraz to nowsze teorie zwiastujące schyłek Bitcoina. Czasami kilka, a nawet kilkanaście każdego miesiąca. Uwaga dla Wszystkich: Bitcoin nie umrze, dopóki wszystkie węzły nie zostaną usunięte.352 zmartwychwstania – Bitcoin Obituaries

Entuzjaści kryptowalut i technologii blockchain znają anegdoty krążące wokół najpopularniejszej z kryptowlaut. Ci mniej obeznani koniecznie muszą poznać historię zmartwychwstań Bitcoina.

Dziś, mówimy na to przykładzie “Bitcoin Obituaries” (Nekrologi Bitcoina). Liczba mnoga wynika z tego, że aktualnie ukrzyżowano go dokładnie 352 razy od chwili powstania! Rzecz jasna, nigdy nie były to faktyczne śmierci, lecz opinie przeróżnych osobistości i mediów.


Pamiętajmy, że Bitcoina nie da się zniszczyć, dopóki choć jeden pełny węzeł (full node) pozostanie aktywny, a przynajmniej będzie mieć najnowszą wersję rejestru.

Dzisiejszy artykuł powstał przy pomocy rewelacyjnej infografiki od BitcoinCasinoKings.com oraz projektu Bitcoin Obituaries, gdzie znajdziecie wszystkie “śmierci Bitcoina”.

Pierwszy i ostatni raz

Pierwsza „śmierć” Bitcoina miała mieć miejsce 15 grudnia 2010 roku, kiedy to 1 BTC kosztował niewyobrażalną dziś kwotę – $0,24. Tego dnia na portalu undergroundeconomist.com ukazał się artykuł, który mówił o tym, dlaczego Bitcoin nie może być walutą. Ciekawostką jest fakt, iż ów magazyn dziś nie istnieje, z kolei Bitcoin ma się całkiem nieźle.

Następna teoria uśmiercająca BTC miała miejsce 8 maja 2011 r. Wtedy też Bitcoina porównano do złota, które, jak autor artykułu (apenwarr.ca) stwierdził, jest gorszą walutą od papieru. Cena monety w tamtym czasie wynosiła $3,87.

Ostatnie z kolei, najnowsze pogrzebanie króla kryptowalut zostało opublikowane 16 kwietnia 2019 r. w artykule Forbes p.t. “Blockchain został odblokowany, odłączony i złamany”.

Przegląd wszystkich dotychczasowych wzmianek o „śmierci Bitcoina” możecie prześledzić na poniższej infografice:Co myślicie o bitcoinowych nekrologach? Czy już zawsze Bitcoin będzie uśmiercany? Z jakich powodów tworzą się takie teorie? Jeśli chcielibyście poznać jedne z najciekawszych historii zmartwychwstań Bitcoina, napiszcie o tym w komentarzach poniżej. Zapraszamy!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze